Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz nxswitch #33 üzenetére

    Görögöknél teljesen elfogadott volt...hadvezérek, költők, művészek, de a köznép soraiban is sokan hirdették...vallották, sőt egyenesen az általános lét alapvetésévé vált szinte...
    Festőművész barátom szerint un. "kemény buzik" voltak...nem féltek agyonverni bárkit, aki lenézte őket...
    Gyermekeik voltak szerintem...amolyan biszexualitás forma volt az...én személy szerint - bár nem tartom magam homofóbnak - nem tudnám elképzelni, hogy egy azonos nemű ilyen-olyan fizikális reakciókat váltson ki belőlem...tehát nyilván ez egy irányultság és általános társadalmi állapot szerves egysége kell hogy legyen...most a miértekről és a nüanszokról lehet polémiázni napestig...

    Nem tudnám most megmondani pontosan mit tennék ha 15 éves fiam - aki természetesen hetero ízig vérig és hős szerelmes - egyik napon coming outolna...el kellene fogadnom karmám szerves részeként...tenni ellene semmiképp sem tennék, mert ezzel többet ártanék neki, mint használnék..

    Azt hiszem ezzel választ adtam sok kérdésre...és persze ez a saját véleményem...

  • mephi666

    nagyúr

    válasz nxswitch #33 üzenetére

    volt ilyen hely és idő, de a 20. században már nem sok helyen volt ez jellemző, mégis a század végén lett felkapva a téma túlságosan... olyan dolog ez, hogy máról holnapra pl a sajtkészítők is utcára mehetnének, hogy fogadják el őket (holott évezredek óta köztünk élnek és elfogadták) ...idővel meg ráfoghatnának mindent: azért diszkriminálják őket, mert sajtkészítők... kisebbséget is képeznek, ezért plusz jogokat akarnak, stb... ha így tennének, fogadni mernék rá, hogy a társadalom egy része elkezdené őket pátyolgatni, másokból pedig ellenérzést váltanának ki és rossz szemmel néznének rájuk... hasonló a helyzet a homoszexualitással is: sokan ha megtartanák a szűk környezetükre és nem teregetnék a dolgaikat idegenek elé, valószínű szükség sem lenne felvonulásokra és nem lenne ekkora füstje az egésznek :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • Egon

    nagyúr

    válasz nxswitch #293 üzenetére

    Én csak azt szeretném, ha egy olyan életet élhetnék, amiben jól érzem magam, önmagam lehetek és emiatt nem kezelnek máshogyan az emberek

    Érthető elvárás, ugyanakkor lássuk be, mindig lesznek olyanok, akik negatívan fognak hozzád állni. De nem vagy egyedül: milló példát lehetne hozni. Vannak akik a vörös hajúakat nem bírják elviselni. Személyesen ismerek olyat, aki a göndör hajúakkal (!) szemben viseltetik ösztönösnek mondható ellenszenvvel. A többségi társadalom mindig ki fogja közösíteni valamilyen szinten a torzakat is (nem megbélyegezni akarok!): pl. égési sérültek, savtámadások áldozatai stb. Melléjük kb. senki sem fog szívesen ülni az étkezdében.
    Félreértés ne essék: én drukkolok neked, ugyanakkor nem tudok elmenni szó nélkül az mellett, hogy bizonyos tekintetben mennyire "túltolt" az LMBTQ elfogadottságért való küzdelme, más, hasonlóan kirekesztett kisebbségekhez képest (szerintem legalábbis).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • stellaz

    addikt

    válasz nxswitch #293 üzenetére

    Amit írsz teljesen elfogadható és érthető.

    Részemről ott a probléma, hogy az ilyen jellegű problémákat egyesek megpróbálják normálisnak beállítani és ezt nem tudják nagyon sokan - köztük én is - elfogadni. Ez nem arról szól, hogy a helyzetet nem tudom elfogadni, hanem a mögötte lévő magyarázatokat.

    Ha ez testi vagy mentális problémának van kezelve, akkor sokkal nyitottabb vagyok rá, hiszen tudom, hogy ez egy kellemetlen állapot, de lehet könnyíteni rajta, nem fertőző, nem kell félni tőle. De a gyerekemnek soha nem fogom azt mondani, hogy ez normális, hanem azt, hogy ez egy probléma, ami miatt senkit nem szabad megítélni.

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

  • rushty

    senior tag

    válasz nxswitch #293 üzenetére

    Neked nem kell elobujni, a többség látja. Transzfóbokat kéne csak verni. Nem azt,hogy támogatóként vonuljanak (majdnem mindenki - többség) föl egy pride-on, ha éppen nem ellenzik, azért mert vannak transzfóbok a heterók között, akik ezzel nem sokkal lettek elorebb az elfogadásban.

    Revolut meghívó pü-ben

  • bkercso

    nagyúr

    válasz nxswitch #293 üzenetére

    Tanulj nyelvet, mert Mo-on nehezebb lesz állást találnod, mint gondolod. Bár most szakemberhiány van, és programozóként otthonról is lehet dolgozni, de gyanítom, hogy szeretnél kollegális kapcsolatokat és nem remeteként akarsz élni. A magyar társadalom ítélkező és kibeszélős. A brit sokkal kézenfekvőbb lenne, tapasztalom. A körülötted lévő embereken csak úgy tudsz rövid távon változtatni, hogy máshová mész (You cannot change people around you but you can change people around you).

    Ettől függetlenül kívánom, hogy helyreálljon az identitásod, még ha nem is látszik most, hogy ez hogyan valósulhatna meg!

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák