Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KGellért

    Műholdas

    válasz Kiki18 #17 üzenetére

    Szerintem is az a jobb hozzáállás, ha a rosszat megváltoztatni próbáljuk és nem otthagyni és elfelejteni minél hamarabb. Azt viszont belátom, hogy sok embernek nem igazán van választása, ha normálisan akar élni. Én erdélyiként nagyon átérzem a helyzetet, a valamirevaló munkaerő nagy része amint lehet itt hagyja az országot, még az erősebb nemzeti érzéssel megáldottak is. Szomorú, nagyon szomorú. Nekem most jön az érettségi, aztán az egyetem és be kell vallanom, hogy kissé félek. Fogok-e tudni rendes munkát szerezni? Engem is fel fog szippantani a nyugati csodavilág? Remélem nem...

    @upsyka: A megoldás a nemzeti összefogás lenne. Ha az emberek elhatároznák, hogy helyben boldogulnak, jobbra fordulnának a dolgok. A nyugati országok annak köszönhetik a felemlkedésüket, legalábbis nagy részben, hogy Kelet-Európából a legjobb szakemberek állandóan elözönlik őket, olcsó és jó munkaerőt biztosítva. Persze a nemzeti összefogás (pl. ami a japánoknak már egyszer bevált) nem igazán megvalósítható és ha így haladunk soha nem is lesz. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák