Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imici1972

    csendes tag

    Most szeretnék egy ilyen kütyüt "szürke importból" venni, ezért két fontos kérdésem lenne Bog-hoz vagy Bocha-hoz: illetve bárkihez, aki tudja a választ... :DD

    1. A tesztben említettétek, hogy a "külföldi" és a "magyar" piacra szánt készülékek más-más widget-tartalmakat ajánlanak:

    "A widgetekhez tartozik, hogy bár a tesztkészülék külföldi származása okán jellemzően olasz tartalmakat akart erőltetni, a magyarországi telefonokon hazai vonatkozású applikációk, szolgáltatások és tartalmak kapnak majd helyet. "

    Azt lehet tudni, hogy mi alapján kerülnek ajánlásra ezek a tartalmak?

    Mert ha pl. a beállított nyelv alapján, akkor bátran meg lehet vásárolni a készüléket "szürke importból" is, mert egy szoftverfrissítés EURO3 PC-re megoldja a dolgot.
    De ha az IMEI számot kérdezi le a szerver (ez is tájékoztatást ad, hogy melyik régióba szánták a telót) akkor baj van.

    2. Tapasztalható volt bármilyen minőségi különbség a "külföldi" és a "magyar" piacra szánt készülékek között?

    Köszi a válaszokat előre is! :))

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    válasz Misály #320 üzenetére

    Ha csak két hét, akkor nem halok bele... :D
    Ha jól emlékszem, a tesztben október 16-i Mo-i debütálás szerepelt, viszont a Nokia márkaboltok szerint november közepe-vége előtt nem lesz kapható hivatalosan Magyarországon.

    Jó lenne még idén ősszel pár szép őszi fotót csinálni ezzel a telóval, ezért ha október végéig biztosan megérkezik hivatalosan is, akkor megvárom, de ha csak november második felében lesz elérhető, akkor hajlanék a szürke import felé.
    Ettől a cégtől egyébként már korábban is vettem telefonokat (N82 és N95 8GB), maximálisan korrektek voltak, azóta sincs semmi gond a telefonokkal.

    Az október 16-i dátum hivatalos Nokia bejelentés?

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    válasz Bog #332 üzenetére

    Köszi a gyors választ! :R

    A widget-tartalommal kapcsolatos kérdésemre ill. az esetleges minőségi különbségekkel kapcsolatban tudsz esetleg vmi infót?

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    válasz Bog #338 üzenetére

    Köszi! :K
    Akkor valószínűleg az IMEI-t csekkolja a szerver, nem hinném, hogy a Product Code-ot kéri le.
    Ez viszont azt jelenti, hogy érdemes megvárni a hivatalos, magyarországi példányokat...

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    válasz emre33 #405 üzenetére

    Arra is kiváncsi lennék, hogy az NSS-el át lehet-e írni a Product Code-ot, és ha igen, az EURO3 PC szerinti szoftveres frissítés után vajon milyen tartalmakat kínálna fel?

    Mert ha az IMEI az azonosító kulcs a szervernél, akkor nem szabad szürkeimportos készüléket venni...

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    Úgy látom ismét egy parttalan vita alakult ki, ahol egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat.

    Véleményem szerint a következő a helyzet:

    1. Tény, hogy a Nokia lemaradt a konkurencia mögött, elkényelmesedtek az N95 sikerén. Meg is lett az eredménye

    2. Az is tény, hogy az Android és a szifon körül nagyobb a felhajtás, mint az igazi tudásuk.
    Csilivili dizájn,parasztvakító effektek és GUI. A tudásuk számomra nem annyira meggyőző,
    mint azt itt egyesek írják. De el kell fogadni, hogy manapság már a csilivili GUI is
    követelmény ebben a szegmensben. Az, hogy a S^3 GUI-t nem újították meg, szvsz
    több embernek okoz csalódást, mint amennyien örülnek neki.

    3. VISZONT úgy látom, hogy ezzel a telóval a Nokia nagyott lépett előre, még ha nem is
    érte utol a konkurenciát, azért számos szolgáltatása igen innovatív és egyedülálló.

    4. A Symbian korántsem annyira gagyi OS, mint azt egyesek beállítják. Könnyű ütős
    telót csinálni bivaly erős hw-el. Az androidos telók mindegyike combos hw-en fut.
    Emlékezzetek csak a 3650-re vagy a 7650-re! Azok a vasak mindennek voltak
    nevezhetőek, csak ütősnek nem, mégis multitasking képesek voltak.
    A gond az, hogy a Nokia elhanyagolta a szimbi fejlesztését, főleg GUI téren.
    Ha nem cseszik el, szvsz a S^4 alkalmas lehet arra, hogy bebizonyítsa: A szimbi
    jobb, mint a droid vagy az iOS. A baj csak az, hogy a sok divatmajmoló közben
    elfordult a szimbitől és ez beindított egy folyamatot, amit nehéz lesz megállítani.
    Persze ez köszönhető a sok-sok, bugoktól hemzsegő Nokia flagship modellnek is.
    Ha a Nokia nem alszik el ennyire és a managerek nem utasítják a fejlesztőket arra,
    hogy lassítsítsanak (cost saving!) akkor ma a szimbi piacvezető lenne.
    Ezt nem én találtam ki, többek között a mobilarena is írt róla:
    http://mobilarena.hu/hir/a_menedzsment_lassitotta_a_symbian_fejleszteset.html

    5. Tudomásul kell venni, hogy a világ sokszínű. Mindenkinek más a fontos, más a
    preferenciarendszere, ezért soha nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy
    ez vagy az az OS a LEGJOBB. Milyen szempontból? Kinek mi a fontos? Nekem pl.
    a mobil fotózás a mániám, ezért az N8 tuti befutó. Másnak a minél látványosabb
    és gördülékenyebb GUI a fontos. Annak a szimbi sajnos nem alternatíva.
    Szóval ez a vita teljesen értelmetlen, én soha nem fogok szifont venni, a másik
    undorodik a szimbitől, a harmadik androidfüggő. Ez így van jól.
    Próbáljuk meg elfogadni egymást, mindenki használja azt, ami NEKI a legjobb.

    6. Végül, de nem utolsó sorban: Tisztelem a Nokiát azért, hogy nem áll be a sorba,
    hanem megpróbálja bebizonyítani, hogy képes egy ütős OS kifejlesztésére
    egyedül is. Ez lehet a MeeGo, ill. a S^4. Bár a 24-ik órában vannak, talán még nem
    késő...
    Annál unalmasabb dolgot el sem tudnék képzelni, mint hogy minden gyártó mobilján
    Android fut és csak a vas különbözik.
    Ez megölné a diverzitást, az egyediséget. A végén mi is csak egyen-droidok lennénk,
    mint a telefonunk oprendszere... :Y

    [ Szerkesztve ]

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    válasz Karma #589 üzenetére

    Nem másoltam sehonnan, én írtam. Így jött ki.

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    válasz Karma #591 üzenetére

    3.-ra példa: USB OTG, nagyobb képszenzor, DD hangzás..

    6. Azért írtam, hogy talán még nem késő. Ha a divat és a piac teljesen elfordul a szimbitől és a MeeGo-tól, mert mindenki droid, WP7 és szifon függő lesz, akkor bizony hiába lesz az S^4 vagy a MeeGo esetleg sokkal jobb, mint a konkurencia, a piac meg fogja ölni.

    Láttunk már ilyet máshol is, lásd VHS vs Betamax, Bluray vs HDDVD, sztereo vs. kvadro műsorszórás...

    Nem mindig az a rendszer terjed el, amelyik a legjobb....

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

  • imici1972

    csendes tag

    válasz Valzor #592 üzenetére

    Ez sajnos igaz, elbambultak Nokiáék rendesen...
    De én drukkolok nekik, talán sikerül helyrehozni. Az biztos, hogy azt a pozíciót, amiben mondjuk 5 éve voltak, már soha nem érhetik el, hiszen azóta több nagyon komoly konkurens is megjelent a piacon.
    Majd meglátjuk mi lesz a meccs vége. :K

    Nokia N73, N76, N80, N82, N95, N95 8GB, 5800XM, N86 8MP, N97, N900

Új hozzászólás Aktív témák