Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Falconmaster

    tag

    válasz CB #465 üzenetére

    Ez szerintem butaság, de ez persze magánvélemény. Én nem vagyok a téma nagy tudora, de emlékszem anno mikor megvettem az első laptopom elég alaposan utánajártam a Li-ion akkumulátor témának. Amit megtudtam az a következő:

    Semmi értelme annál tovább töltőn hagyni a telefont, mint amikor kiírja hogy "akku feltöltve". A lítiumos telepeket egy elektronika vezérli - ez az elektronika akadályozza meg a telepek (telepek, azaz az aksiban levő egyes "cellák" - nem az aksi) teljes lemerítését, és ugyanez védi a túltöltéstől is. Következés képpen, egy bizonyos szinten túl már nem fog több áramot engedni a telepekbe.

    A másik dolog a lemerítés: ahogy az a fentiekből következik, a Li-ion aksit nem lehet "teljesen lemeríteni", mi több ha ez valakinek sikerül, az egyből az aksi végét is jelenti. A fent említett elektronika egy "szintig" hajlandó lemeríteni az aksit, ha pl ezek után nem töltjük fel, és félretesszük a telefont, bizonyos időtartam múlva az aksi "életét" kockáztatjuk - a lassacskán elszökő töltés miatt ugyanis a kritikus szint alá csökken a telepekben a feszültség, ami az akku végét jelenti.

    Még valami: a telefonokat nem teletöltve árusítják, az aksikban (változó hogy mennyi), de úgy kétharmad kapacitásnyi töltés szokott lenni - ez annak köszönhető, hogy a csurig töltött akku hamarabb használódik el mint egy pl félig feltöltött - ezért ajánlott a hosszú ideig nem használt akkut nem teletöltve eltenni. (Már csak ezért sem éri meg full-lemerítem-csurig-töltöm módszerrel operálni mobilok esetén - amikor nincs rá szükség, nyugodtan legyen félig-meddig feltöltve a telefon, ez különösen használható alternatíva az E72 esetén, ami még néhány cseppnyi csorgatott töltéssel is elüzemel egykétnapig :D)

    Még egyszer elmondanám - ezek a saját elméleteim, amiket a témában tett utánajárásom után szűrtem le - nem tévedhetetlenek, lehet hogy részeiben vagy egészében hülyeség - de aki másképp gondolja az nyilván majd hasonlóképp kultúrált módon megfogalmazza a saját álláspontját, hogy tanuljunk belőle... ;)

    [ Szerkesztve ]

    by Flaki™

Új hozzászólás Aktív témák