Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    Csak nekem fura hogy a Ryzen sikere mellett ezt még mindig megengedhetik maguknak? :F

    Azt vártam volna hogy felveszik a konkurencia hozzáállását, mi szerint megy az új processzor a régebbi cihpsettel is, csak bizonyos kompromisszumok mellett. Ezt simán megtehetnék ők is, legalább is technikai akadálya gyanúsan nincs a dolognak... Elég gáz hogy még akkor is így állnak a vásárlókhoz amikor már kicsit szorul a nyakukon a hurok. :(

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz Cobra652 #50 üzenetére

    Miért gondolod hogy az emberek nem tartanának meg egy X éves alaplapot ha lehetőségük nyílna rá?
    Nekem is régi van, de PCI-E 3.0 van rajta, USB 3.0 van rajta, SATA III van rajta, tök stabilan működik, az ég világon semmi bajom nincs vele... azon kívül hogy a benne lévő 3570K kezd kevés lenni, és nincs hova tovább lépnem...
    Ha meg új alaplapot kell vennem akkor vehetek horror áron új memóriát is, egy csomó felesleges extra költség csak azért hogy processzort cserélhessek.

    Én tuti megyek AMD oldalra, veszek egy X470-es deszkát meg egy 2600X-et, lehet hogy némelyik játékban lassabb mint egy 8600K, de nem annyival hogy az hátrányosan érintsen... aztán majd pár év múlva - ha kell - szépen ki tudom cserélni csak a processzort egy 3700X-re, ami már gyorsabb lesz mint a most kapható Intel-ek, és nem kényszerít bele semmilyen többletkiadásba.
    Igazán nem is maga a Ryzen tetszik, hanem az AM4 mint platform, hogy benne van hagyva a továbblépés lehetősége. :K

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz mcs #70 üzenetére

    Mit nem lehet ezen érteni, fel nem foghatom...

    Tegyük fel átlag magyar paraszt vagy, a középkategóriát tudod csak kifizetni, azt is foghúzósan - sokan vannak így, nincs ezzel semmi baj.
    Két választásod van, kicsit sarkítva mert mindkettőnél a csúcs chipsetre bökök, nem foglalkozva a többi opcióval (ezzel is az inteles rendszernek kedvezve**):
    8600K + Z370 alaplap + 16GB DDR4
    2600X + X470 alaplap + 16GB DDR4

    Árban kb. ugyan ott lesz a vége. Az Inteles rendszer most gyorsabb ugyan, de csak annyival hogy az e-peen méregetésre legyen jó, ill. csak kifejezetten méréseket futtatva veszed észre a különbséget, casual használat közben nem.

    Eltelik 3 év, már kint vannak az új konzolgenerációk, sok víz lefolyt a Dunán, a Frostbite, Unreal, CryEngine és hasonló motorok sokat fejlődtek, egyre inkább teret hódít a DX12 is... egyre több szálon tudnak dolgozni a programok.

    A legrosszabb esetet nézve az inteles rendszered upgrade-elheted majd egy használt 8700K-ra, aminek az egyetlen előnye a régi cuccodhoz képest annyi lesz hogy van benne hyperthreading. Ugyan az az architektúra, nagyon hasonló órajelek, ugyan annyi mag, majd' minden full ugyan az amid neked is van. Igazából semmi értelme upgrade-elni, ugyan úgy ahogy nekem sincs most a világon semmi értelme a 3570K-mat egy 3770K-ra cserélnem.
    Halott platformot vettél ami nincs tovább, még azt sem teheted meg hogy generáción belül a középkategóriából a felsőbb kategóriába lépsz, mert nagyon elhanyagolható előnyt kapsz csak vele.
    Hivatalosan be van jelentve hogy a 1155v2-nek ez a vége, a fenti legrosszabb eset egyben a legjobb is, a Z370 deszkádba nem fogsz a 8000-es generációnál újabb processzort rakni, a 8000-es generáció maga pedig nem kap már új tagokat.

    Az AMD-s rendszerrel viszont legrosszabb esetben is tudsz majd upgrade-elni egy használt 2700X-re, ami +2 magot és +4 szálat jelent, amikből addigra már egyre több program előnyt tud majd kovácsolni. Nem ugyan azt a cuccot kapod annyi eltéréssel, hogy a HT (SMT) nincs letiltva benne, hanem konkrétan fizikailag is előrébb lépsz, legalább a +2 maggal, és ez csak a legrosszabb eset.
    E mellé igen nagy esélyed lesz rá (**pláne felsőkategóriás alaplappal amit az AMD rendszernél saját választásodból vettél, az Intelnél meg rád volt kényszerítve!!), hogy még a 3000-es Ryzenek (Zen 2) is mennek majd az alaplapodban, ami architekturális változást is hoz, gyártástech váltást is, és akár még további mag-szám növekedést is.
    Az AM4-el nem egy halva született platformot veszel, már a jelen generáción belül is van upgrade opció későbbre (ha most nem tudod megfizetni egy 2700X árát), és ezen felül még nagyon jó esélyed van rá, hogy a jövőben megjelenő további processzorokat is használni tudod majd.

    A jelenlegi alaplap és memória árakra való tekintettel kb. 100e Ft az az összeg aminek az elköltésére az Intel platformja a jövőben mindenképpen rá fog kényszeríteni, az AMD-é viszont mondjuk 80% eséllyel nem. Cserébe a jelenben igazán nem kell többet költened és érdemben teljesítményt sem vesztesz. Innentől tök racionális döntés az AM4-re voksolni, nem kell hozzá semmilyen elfogultság valamelyik gyártó irányába, csak a józan paraszti ész.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz mcs #74 üzenetére

    Igen azon nem is csodálkozok, abszolút nem is véletlen hogy az 1. generációs Ryzen-re nem vetettem rá magam, pedig 3570K tulajként már ésedékes lett volna akkor is... de sok gyerekbetegsége volt még, és érthető ha ezen egyesek kiakadtak...

    ...ez a 2. generáció a hozzá tartozó új chipset családdal viszont már egész vállalhatónak tűnik. :U

    Turenkarn

  • Tyrel

    őstag

    válasz s.bala31 #77 üzenetére

    Szerintem a 4/8 már most sem elég, persze attól is függ mivel játszik az ember... De nekem van pl. itthon egy "felesleges" Z270 alaplapom amibe vehetnék használtan egy 7700K-t és megvan a gép upgrade, csak épp tökre nem érzem valós előrelépésnek a 7700K-t a 3570K-hoz képest... Persze nyilván gyorsabb, de... kevés...

    A mostani alaplapomon viszont minden megvan ami nekem kell, PCI-E 3.0, USB 3.0, gigabit LAN, 16 GB memória is ott vigyorog benne, tök vidáman el lennék még vele évekig, semmilyen kompromisszumra nem kényszerít... csak szimplán nem tudok bele jobb "professzort" venni, ami az intel tervezett elavulásának ill. alaplap-kartelljének köszönhető...
    Sarkított példával élve ez kb. olyan mintha az autógyárak úgy adnák el neked az új autókat, hogy azokba be van építve egy mechanika ami évente kiböki mind a 4 gumidat, hogy új szettet kelljen venned és jól járjanak az abroncs gyártók.

    Ez engem igen is felháborít, ezért amint tehetem olyan vizekre evezek ahol más elveket vallanak. :U

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

Új hozzászólás Aktív témák