Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Elekk

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nem szeretném szétoffolni a topicot, ezért csak azt szeretném megkérdezni, hogy hol tudna nekem valaki segíteni nekem a következő kérdésben:
    Haver a kezembe nyomott egy NSA310-est, egy szűz 1,5 terás hdd-t meg egy (winXP) laptopot, amelyen van egy rakás film, hogy ezeket szeretné a NAS-ról nézni.
    A NAS-ba beraktam a szűz hdd-t, az meg is formázta szépen ext4-esre. Ezután ezt rácsatlakoztattam a laptopra (eSATA kábellel) és elkezdem átmásolni a file-okat.
    Jó pár órán át másoltam (volt közben több újraindítás is), majd próbaképpen visszaraktam a NAS-ba, hogy működik-e a dolog, mire azt vettem észre, hogy a (böngészős felületű) file böngészőben minden file látszik, de a video menüpontban csak egy részük.
    Ezután nekiálltam ftp-vel feltölteni (marha lassú, 6-7000kbyte/s, így napokig fog tartani a feltöltés), de az így feltöltött filmekből egy sem látszik a video könyvtárban (a fájl böngészőben igen).
    Szóval kellene valaki, aki
    - el tudja árulni nekem, hogy mitől látszik/nemlátszik egy file a "videó" menüben (a fájl böngészőben mindegyik file látszik),
    - ha ez attribútum probléma, akkor lehet-e valahol a file attribútumokat módosítani a NSA310 saját adminisztrációs menüjében (nem találtam file attribútum állítási lehetőséget sehol),
    - hogyan lehet file-okat másolni ebben az izében (elnézést, már megutáltam) mondjuk egy USB-jére rakott külső winchesterről a beépített winchesterére (nem találtam file másolási lehetőséget sehol).
    Köszönöm.
    Szóval hol lehet feltenni ez ilyen kérdéseket, mert a NSA310 használati utasításai használhatatlanok file másolás meg attribútum témakörökben.

  • Elekk

    csendes tag

    válasz #79335424 #842 üzenetére

    "mert az XP nem nagyon kezeli az ext4 -et."

    Finoman fogalmazol :D az XP alapból nem kezeli még az ext nullát sem. De szerencsére az ext2fsd kiegészítővel fel lehet okosítani, ezután már írni is tudom XP-ről az ext4-es partíciókat.
    Ha valakit érdekel: http://www.ext2fsd.com/

    "Az furcsa, hogy ugyanabban a mappában csak a fájlok egy része látszik"

    Az a furcsa, hogy olyan, mintha a Windows XP némelyik újraindítás után nem ugyanazzal a file attribútumokkal másolna az ext4-es hdd-re :)
    Meg az a furcsa, hogy egy ennyire sokoldalú NAS firmware-ből kifelejtenek olyan alap dolgokat, mint a file másolás lehetősége meg a file attribútumok módosítása :((

    "[XP-Puppy528] -as linuxot. Kiírod lemezre, vagy bootolható penre és bebootolsz róla."

    Egy hasonló Mandriva Linux tegnap már pánikba esett az ext4 láttán (csak ext hármasig volt hajlandó dolgozni). Köszi a tippet, ki fogom próbálni ezt a Puppy-t, hátha ez okosabb ext4 ügyben.

  • Elekk

    csendes tag

    válasz #79335424 #842 üzenetére

    Köszi a Puppy linux tippet :R , arról bootolva a notebookot végre valóban gyors lett a másolás a windows (NTFS) és az eSATA kábelen lógó ext4 winchester között (kb 70 megabyte/sec).

    Visszaszerelés után a NAS-on végigment valami folyamat (órákon át, persze nem tudni, hogy mi), ami után az összes file láthatóvá vált a video/music/stb menüpontokban is. (minden ékezet is tökéletes, gondolom azért, mivel a NAS-nak utf-8-as karakterkészletet adtam meg)

    Tehát jelenleg minden rendben látható (összesen kb 60.000 file).
    Ettől még baromira hiányzik ebbe a NAS-ba
    - a webes felületbe egy egyszerű file-kezelő (főleg másolási képességekkel)
    - meg egy ssh szerver (alapértelmezett vagy legalább utólag telepíthető programcsomagként) mongyuk egy Midnight Commanderrel.

  • Elekk

    csendes tag

    válasz epszilon #850 üzenetére

    Lehet, hogy nem segítség, de elmondom:
    az Opera böngészőkben át lehet állítani, hogy az egyes file kiterjesztésekhez rendelt alkalmazások csak a file letöltődése után kapják meg azt, vagy stream-ként egyből átadásra kerüljenek.
    Azt tudom, hogy létezik Androidhoz is Opera böngésző, azt viszont nem ígérem, hogy ezt a trükköt az is ismeri.

  • Elekk

    csendes tag

    válasz Tibiajax #856 üzenetére

    "home -> "File browser", esetleg?.."

    A NAS saját file browserében a video könvtár egyáltalán nem látható (adminként bejelentkezve), a többi könyvtár pedig teljesen üresnek látszik, miközben a music/video/photo menükből minden látszik és lejátszható. Tehát a NAS filekezelője egy szar.
    Ezért szeretnék a NAS-re egy egyszerű ssh-t egy Midnight Commnaderrel, mégpedig pendrive nélkül, de meghaladja az értelmi képességeimet. Az elsőre használhatónak tűnő leírások, meg mind csak a torrentezést magyarázzák jó részletesen, ami engem teljesen nem érdekel, meg úgy kezdőnek, hogy "dugj be egy pendrive-t", ami szerintem egy vicc, hogy erre ne lehessen pendrive nélkül feltenni egy mezei ssh-t meg egy filekezelőt.

  • Elekk

    csendes tag

    A Puppy linux-szal indított gépről sikersen felmásoltam a NAS winchesterére a fájlokat.
    A NAS-ba visszarakva kiírta, hogy a lemez 50%-osan van kihasználva, miután kiderült, hogy az egyik könyvtár struktúrája még nem elég áttekinhető.
    Winchester kiszerel, Puppy Linux be, könyvtár letöröl, új könyvtár létrehoz ugyanazon a néven, fájlok felmásolása, winchester visza a NAS-ba. Erre a NAS kiírja, hogy a kihasználtság 65 százalékos :F tehát beleszámolta a letörölt könyvtárt is, pedig minden file csak egyszer szerepel a video/music menüpontokban.
    Volt még egy-két ilyen file-rendezési akció és most már azt írja ki a NAS, hogy csak 19 százlék szabad hely van rajta, miközben pont ugyanazok a fájlok vannak rajta, mint amikor még csak 50 százalékot írt ki.

  • Elekk

    csendes tag

    válasz Elekk #974 üzenetére

    Most meg a "music" menüből egyszerűen eltűnt a könyvtárak fele, pedig csak kikapcsoltam tegnap és bekapcsoltam ma. A processzor 100%-on dolgozik valamin kb negyed órája, pedig semmit nem kértem tőle.
    Megüt a guta. Napok óta küzdök vele. Miért nem lehet egyszer valami olyasmit piacra dobni, ami nem ezer csúcs szolgáltatást nyújt és mindet szarul, hanem mondjuk egyetlen egyszerűt, de azt hibamentesen? Az egyik oldalon látványos műszaki megoldásokkal villog, miközben olyan röhejes és alapvető hiányosságai vannak, ami még egy részeg óvodásnak is feltűnik.

    Például van-e ehhez bárhol olyan használható leírás, amiből kiderül, hogy pl (adminként bejelentkezve) miért nem látszik SEMMI a filekezelőben a music/video könyvtárakban, amikor a "music"/"video" menüpontból megközelítve ott röhög több száz felvétel? Meg hogy most miért nem látok húsz olyan könyvtárat a "Music" menüpontban, amelyekből a tegnapi kikapcsolás előtt két perccel még zenét halgattam?
    De van itt még vagy húsz hajmeresztő jelenség...

  • Elekk

    csendes tag

    válasz epszilon #979 üzenetére

    Azt írtam a 972-ben, hogy a filekezelő egy hulladék, mert nem látom benne a fáljokat,
    miközben a főmenü "video" részén meg minden látszik.

    Erre azt írod, hogy ezzel szemben neked a video részen minden látszik...
    :D

Új hozzászólás Aktív témák