Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ellia

    addikt

    válasz kemotox #19 üzenetére

    Dunakeszin a Kalmár van, ismerősök csinálták ott régebben (meg szintén Vácott a Kalmárnál), panasz nem volt de messze nem ez volt akkoriban (8-10 éve) a legolcsóbb.

    Én Padlógázás voltam - oktatókkal szívtam. Az első egy tahó *kalap volt. Át is kértem magam máshoz. A második már jobb volt de végül itt is elváltunk. A harmadik egy türelmes de határozott idősebb úr volt, vele szerettem vezetni, ő ténylegesen tanított. Szóval szerencse kell.

    A vége valahol 160e jó magyar forint körül állt meg. A sok oktató váltás se volt jó... Ez volt kb 8 éve.

    Sajnos manapság reális a 200 rongy közötti jogosítvány. :/

  • Ellia

    addikt

    válasz updog #32 üzenetére

    Bocs az offért! :P

    Anno nálunk nem tudom milyen volt a bukási arány de megmondom őszintén semmit se készültem a kresz melletti oktatáson való részvételen kívül.

    Első feladat volt, hogy tegyek stabil oldalfekvésbe egy másik vizsgázót. Ez nem volt vészes, konkrétan mindenki bemozgatta saját magát a megfelelő fekvésbe. Ezután jött a vicces rész, a kérdések: "Mit csinálok egy csecsemővel, ha félrenyel valamit és elkezd fuldokolni?" Kaptam a demonstráláshoz a kezembe egy fröccsöntött babát. Mondom megütögetem a hátát és közbe mutatom is. De még is, hogyan teszem ezt? Jött a kérdés. A válasznál annyit tudtam kinyögni, hogy úgy, hogy ne jelentsenek föl gyermekbántalmazásért... Itt a vizsgáztató elröhögte magát és megírta a papírom.

    Véleményem szerint nem sok értelme van ennek az eü. oktatásnak. Ha el szeretnék érni, hogy az embereknek legyen valami gőze erről akkor lehet az iskolákban oktatni kéne - illetve egy alapszintű kreszt is, de ez már más téma, amiről érdemes lehet vitatkozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ellia

    addikt

    Most beszéltem haverommal aki most csinálja a jogsit a webjogsinál. Ő azt mondja, hogy alsó hangon mindennel "156600+ az eü alkalmassági ami 7 ropi" ennél már csak több lehet. Pesten csinálja. Ez a webjogsi annyival másabb, hogy itt a kresz vizsgára mindenki maga készül fel. Oktatót 2 héten belül kapott, rendszeresen tud vezetni heti 2 alkalommal.

Új hozzászólás Aktív témák