Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    válasz eclipse006 #9 üzenetére

    Nem azt mondom, hogy az az ideális felfogatás, amikor a hűtő alatt piszmog az ember egy rugós pöcökkel, amihez ugyan úgy nem fér hozzá, és akár baj is lehet belőle egy pillanat alatt, ha megcsúszik egy kicsit, hanem azt, hogy ez a téglahűtő csavarozás a hátlap felől sem az igazi megoldás. Mondom ezt úgy, hogy nekem a proci és a ninja között is liquid ultra van, amivel nem nagyon lehet viccelni, hogy mennyire maszatolom szét szerelésnél, és hová kenődik véletlenül.
    Volt hasonló hűtőm olyan AMD procin, ami kétszer dobta le magáról a hűtőt működés közben, mert a hatfogú műanyag keretnek mindhárom foga letört az egyik oldalon, kettő meg a másikon. Szerencsére a proci és az alaplap is üzemel még mindig, de másodjára már nehezen szereztem hétvégén vidéken hozzá ezt a keretet.

    Ennél szerintem még az is jobb megoldás lenne, ha 16 centis távtartó csavarral, tetején rugós felfogatással kellene szerelni ezeket a dögöket: a távtartó csavar átjönne a hűtőn egészen a tetejéig, és ott kapná a valós, csavarral vagy valami fémes rányomásos, de masszív alapot képező (mondjuk a hűtő részét képező) ponthoz képesti pattintással a rugalmas rögzítést. Így szerelésnél ezek a hosszú a távtartók akár már rá is vezetnék a hűtőt a pontos helyére, (mint egy autó hengerfejét pl) és nem mászna el, nem kellene billegtetni az alaplapot, és felülről lehetne kényelmesen rögzíteni anélkül, hogy feszgetni kellene. Igaz kellene hozzá 4 extrahosszú csavar, meg négy furat a hőtőben ahol ezek átmennek, és a hűtő tetejének is teherbírónak kellene lenni...amit ha összehangolnának a hőcsövekkel, akkor még plusz súlyt sem nagyon kellene kirakni a hűtő tetejére. Viszont az bolondbiztos megoldás. Ha meg jönne hozzá az alaplaptárcához rögzítés, ahogy olvastam itt egy másik hsz-ben, az maga lenne a kánaán.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák