Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    nem tudom mennyire surgos, de lehet erdemes akciot vadaszni.

    en most fekete penteken talaltam egy Philips Espresso 3100 (HD8831/10) modellt 70ert, ujonnan, megbizhato boltbol, 2 ev garival. mondjuk teny, hogy kb mar 1-2 honapja bennem volt, hogy kene egy kavegep, es a normalisabb kapszulasok is 30 korul indulnak. szoval osztottam szoroztam es kb kijott, hogy a ha kb annyi kavet iszok itthon mint az utobbi harom evben, akkor egy even belul behozza az arat a dragabb gep. mondjuk mas kerdes, hogy teljes aron ilyen legalabb 3-4 evrol beszeltunk volna.

    --

    hasznaltakkal ovatosan. irodai gepekrol lehet tudni, hogy nehezen takarithatoak es egy friss gep jellemzoen job izu kavet csinal, mint ami mar megy 2-3 eve. meg rendes karbantartas mellett is.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Simi87 #24 üzenetére

    finom a kapszula, nem arról van szó. az a baj, hogy erre egy csomag tassimo kapszula ilyen 1500-2000 huf, és kb egy hétre elég nekem. az mondjuk poros nescafé goldhoz képest nagyságrendileg drágább. ahogy nézem szemesből ez ilyen 3-7000 / kilo.

    namost, van kapszulás gép 10 körül, de a normálisabbak 20-30 körül mozognak (van tapasztalatom háromfélével családban / melóban). én akcióban kifogtam egy gépet 70ért.

    ahogy nézem tassimo amazonassal számolva kb 100huf egy kávé, míg gevaliaval olyan 15, zoegassal pedig 20 huf korul. ha kulonlegesseget veszek akkor kb 30-50.

    tehát, ha a héten iszok 16 kávét az egyszerűség kedvéért, akkor a költség így jön ki, ahol X = "hetek száma", közepes kapszulagéppel és Gevaliával számolva:

    kapszula: 20.000 + 1500*X
    gép : 70.000 + 320*X

    ebből kijön, hogy
    1500X = 50000 + 320X
    1180X = 50000
    X~=42 hét.

    drágább kapszulás géppel ez kb 33 hét, míg drágább kávét (50huf/kávé) véve (közepes kapszulással) is 72 hét alatt már behozza az árát a kávégép.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák