Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Én úgy látom, hogy a tabletek ára nőtt az elmúlt években (főleg a kisebbeknek) és az emberek is jobban ismerik a tabletek korlátait. Kevesen cserélik sűrűn ezeket, jellemzően jóval ritkábban mint a telefonokat. Emellett nem igazán hétköznapi tárgy, nem számít státuszszimbólumnak, mint egy telefon.

    A "pro" tabletek új kategóriát jelentenek, így természetes, hogy van rá magasabb érdeklődés, de ott is a következő pár év mondja meg, hogy mennyire jött az be. Arra tippelek, hogy bár van egy nagyon kicsi szegmens akinek hasznosak ezek, de a többségnek túl van az ára a tűréshatárán.

    Jelenleg a windows-os tabletek tűnnek befutónak a "pro" szegmensben...legalábbis használhatóságot tekintve. Üzletileg az iPad Pro lehet hogy jobbnak tűnik, de az Apple szinte bármit el tud adni méregdrágán sok millió embernek...vagyis az nem jelenti hogy jobb, mert többen vették. Az Apple persze húzhat egy olyan lépést, hogy megszünteti az Air szériát, vagyis akinek iPad kell, annak meg kell vennie a Pro-t akkor is, ha nincs rá szüksége.

    A konvertible notik árak szintén nagyon elszálltak bizonyos gyártóknál.

    Amúgy saját tapasztalat: Ipad 2-m van, amit imádtam addig amíg iOS 5 és 6 volt rajta...a frissítés után viszont kvázi levélnehezék. Az akkuja ma is csodajó, nincs rajta semmi karc...csak olyan tetűlassú, hogy használhatatlan, illetve gyakran kilép még a böngésző is, valószínűleg memóriahiány miatt. Helyette Macbook Air-t használok és eszemben sincs újra tabletet venni. Ha tombolán nyernék egy új iPadot, akkor biztos hogy használnám, de az árát nem éri meg.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz munnergep #21 üzenetére

    Én is arra akartam áttérni, de a kinézett tabletszegmens iszonyatosan drága lett. Így vettem egy 5,5 inches telefont és a tablet maradt ki a sorból. (Eredetileg feature phone és 8 inches 4G-s tablet volt az elképzelés)

    A meglévő iPad 2-m meg már maximum csak pdf olvasásra jó, hála az Apple-nek.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák