Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Dany007 #180 üzenetére

    Átérzem, mert én is ezen mentem át. Általános iskolától az egyetemig csak Microsoft termékek oktatása megy. Mondjuk nekem annyi szerencsém volt, hogy a választott pályám miatt (fotó, design, film) sokat dolgoztunk Mac gépeken is (ami nem volt butaság, mert a szakmában elég domináns a jelenlétük), ez legalább abban segített, hogy a Microsoft köldökzsinórról leválva sokan megismerkedhettek valami mással is.

    Én meg közben bele-bele kóstolgattam már középsuliban is a Linuxokba, de általában kudarcba fulladt. Magamon tapasztaltam, hogy milyen az amikor megszoksz valamit, kialakítasz egy komfort zónát és ha abból ki kell lépni, akkor mennyire hamar elveszted a lelkesedésed.

    Amúgy az egyik legrövidebb próbálkozásom egy Ubuntuval volt ami kereken 20 percet bírt ki a gyalulás előtt. Annyira felcseszett, hogy egy drivert nem tudok feltenni, hogy visszarohantam a Windows oltalmazó karjaiba.

    Teljesen más az, hogy nincs dupla katt, next-next-next-finish. Mik azok a csomagok? Hogy a francban kell itt bármit frissíteni? Nincs más megoldás mint a terminál?

    Aztán egyszer lett egy netbookom, amiről ledózeroltam a Win 7 Startert és ment a helyére egy Xubuntu. Rá voltam kényszerülve, mert az a vas nagyon sovány volt a Windowshoz. Szépen lassan megismertem jobban a rendszert, meg még meg is kedveltem. Mondjuk a használt szoftvereim miatt (hacsak nem lesz belőlük Linux verzió) tuti nem tudok elszakadni a Windows/OSX ökoszisztémától, szóval nem lesz belőlem "igazi" Linux user, de most már legalább alapszinten elvagyok vele. Szerintem nehezebben tanulható, mint egy Windows, hát még a totálisan "kakaóbiztos" OSX. Még egy modern "user-friendly" Ubuntu is sok olyan vadhajtással bír ami egy teljesen kezdőt ki tud borítani és motiváció hiányában inkább visszatér a megszokotthoz.

    Na meg a legtöbben csak használni akarják a rendszert. Nem berhelni. Nekem meg megmarad alkalmi szórakozásnak a felfedezése.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák