Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz cucka #16 üzenetére

    Teljesítményben én a 8 magos, 16 szálas core i9-es procira fogadnék, mint erre a 6/12-es xeonra.
    Arra az i9-re, ami a MBP-ban van és terhelés alatt messze ez alá a 6/12-es CPU alá fog lassítani?

    PC-n megteheti a szoftver, hogy Quadro-t igényel, és akkor megveheted a sima Geforce kártyát dupla áron.
    A Quadro kártyákon ECC-s a VRAM. Ha egy grafikus nem akar fix munkaállomást mert sokat kell mozognia sok kuncsaft miatt, akkor nem mindegy, hogy a render 100%-os bizonyossággal lefut a laptopján, vagy újra kell kezdeni valamilyen hiba miatt.

    Az új 16-os gépüknél lényegében 1 fajta videókártyából választhatsz, a szoftvert is arra fogja mindenki felkészíteni.
    Egyrészt az oldalukon szerepel két fajta lehetőség, másrészt hiába fix a hardver, ha a nyers számítási kapacitása jó, ha a fele ennek a Quadróénak.

    (#18) cucka
    Már le lett írva, de még egyszer: nem szerver, hanem workstation processzor.
    Az ECC RAM sokat jelenthet egy nagyobb projekt fordítási műveleténél, vagy egy CPU-t és GPU-t is használó rendernél.
    Szerintem ezzel a géppel az Asus nem a nagy cégekre lő, hanem a kisebbekre, ahol simán lehet, hogy egy fiatalabb döntéshozó kedveli az Asust, mint márkát a trendi cuccai miatt. Szerintem Asusék is tudják, hogy kicsik ők a WS és céges gép piacon, piaci részesedés és brand recognition terén is. Kis cégeknél, szabadúszó grafikusoknál lehet ezzel a géppel jó esélyük, szerintem.

    Nálam a mac a szoftverkörnyezet miatt nyerő, a hardver nyilván kompromisszumos és drága is. És igen, munkára használom.
    És innentől kezdődően teljesen irreleváns, hogy melyik másik gyártó, milyen hardvert, milyen minőségben és mennyiért tesz le az asztalra, mert MacOS-t egyiktől se fogsz kapni.

    Mondjuk azt hozzá tenném, hogy az eszméletlen zártság miatt ugyan nem nagyon derül ki, de semmi garancia nincs rá, hogy a MacOS nem a Win10-hez hasonló spyware.
    Volt már pár árulkodó szivárgás, hogy az Apple véletlenül gyüjtötte a felhasználó adatait.

    (#20) opr
    Akkucsere, billentyuzet csereje/tisztitasa, ilyesmi.
    Ezt sajnos el kell felejteni, mert már köze sincsen a mostani workstation gépeknek ehhez a mentalitáshoz.
    Édesanyám Haswell-es Latitude E6440-e sokkal könnyebben szervizelhető, mint egy Skylake-es Precision 7510, pedig ott csak két generáció volt a különbség (és a preci két kategóriával feljebb volt... az E6440 utódjának tekinthető gép egy kalap szar volt minőségben és szerelhetőségben is). Az újabb business/WS gépek szerintem még nehezebben szervizelhetők.

    Egyébként szerintem igenis konkurenciája egymásnak a MBP-val, hiába van ebben tényleg profi hardver. Sajnos azt kell mondjam, hogy a célzott (grafikusi) területen a MBP OS-e és szoftverezettsége számít annyira profinak, hogy legalább részben ellensúlyozza az Asus profi hardverét. Viszont se Noble vagy Kensington lock, se DisplayPort, se SmartCard, se hardveres WiFi és hang letiltó gombok nincsenek az Asus-on. Ugyan szerintem ezek nagy része manapság már nagyrészt csak hagyomány/kőagyúság miatt van rajta a gépeken (és egyeseket pótol az USB-C), de ebből is látszik, hogy nem nagyvállalati WS.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák