Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ricsi99

    addikt

    válasz lócitrom #189 üzenetére

    Szerintem ezért eröltetik az m2 ssd-t ...
    De ha belegondolsz a win már egy multifunciós 1 000 000 különböző összeállitáson is működőképes rendszer.
    Ezen felül fű /fa már ir hozzá valami programot de ha nem kalppol akkor már a win a hibás.
    Linux hivő sem vagyok /annak is vannak előnyei és hátrányai.
    Azuán ha belegondolsz az átlag user-nek fogalma sincs róla hogy mit kellene csinálnia ,ezért fut a háttérben minden ellenörző /védő/hálózatkezelő mechanizmus
    Pl egy win95-98 at simán agyoverhettél egy drivertelepitéssel is ,úgy hogy az fel sem kelt többé
    Központosításnak (minden win egyforma) ez az ára... hihetetlen komplex és lassú.
    Almás gép azért gyors mert a rendszer megirják ami kb 10 féle vason megy és csók. Csak a saját "store" és csók. Vagy "megtöröd" a rendszert de attól a pillanattól kezdve support vége /garancia vége.
    Régebben azért volt a starter/home/pro/enterprise verziók közt különbség.
    Szerintem most csak annyi hogy nincs kint az ikonja +letilva... de ugyan ugy a gépeden figyel.
    Amit tehetünk:
    Beállunk a sorba és veszünk egy atomerőművet ami elvisz mindent. +bétateszer is vagy :D
    Régebbi oprenszert használsz, cserébe lemondasz 1-2 újdonságról. +több hajad is marad
    Küzdesz ,hogy farigcsálj addig a rendszeren amig nem lessz számodra megfelelő ...aztán rájössz ,hogy a napi felhasználásra egy usb-re felmásolt live linux is nagyjából elég :D

    Amúgy meg a pénzről szól az egész... mert amúgy az userek még mindig core2 tolnák a facebook-ot...de ugye a kötelező/alattomos frissitések után win7 -win8 win10... oppá lassú már az öreg gép vegyünk újat szindróma.
    Miért hódit a linux? Pl mutathatok 10 évnél régebbi gépet /pen drive új/ amin teljes nyugalomban el lehet netezgetni /filmet nézni/facebook /képszerkesztés miegyébb, és valahogy nem a homokora vagy pörgö karika teszi ki az életed

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • ricsi99

    addikt

    válasz lócitrom #191 üzenetére

    Arra akartam célozni ,hogy valószinű különbözö csapatok dolgoznak ,egyes területeken és ha valaki frissit egy részt ,akkor nem biztos hogy 100% osan jó lessz hozzá a másik rész ,mert mondjuk az a rész és frissitik, igy tovább tovább...
    +szerintem nem opció az optimizálás... ha fillérekért adják a rendszert akkor valószinű az alátett vasakon keresnek, valami úton módon...sok mindent el tudok képzelni az amerikai "MS" röl ,de a jótékonykodást azt nem,ezért szándékosnak is tartom ha "gyengébb" gépek háttérben való kivégzését... almáséknál úgyi meg is buktak

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák