Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    A Canon nagyon jól ráérzett, hogy a belépő gépeknél erősít (60D most a belépő gépek csúcsa lett vsz.).

    Akinek jobb váza van, több jobb obija is van. Nem szivesen vált pl. Nikonra. A váltás annyi pénzt elvisz, hogy abból felfelé lehet lépni egy kategóriát.

    A Canon a belépőket akarja megfogni (akik most veszik első digit tükrös gépüket). Jelenleg kb 4 belépő katergória van mindenki pénztárcájához igazítva.
    És akik ilyen gépet vesznek egy idő múlva jobb obikat ill. kiegészítőket (pl. vaku) is fognak venni. A jobb obik meg többe kerülnek mint a váz. Azaz abban is van pénz. Sőt elnézve a stratégiájukat abban van nekik igazán pénz.

    Az, hogy a 60D az 50D-hez képest egy kicsit kisebb/könnyebb lett jobban hordozhatóvá tette. Viszont még így is vsz. kényelmesebb mint az 550D.
    Az alap obival persze az is kényelmes lehet. De egy kicsit nehezebb obival már nem biztos.
    Mikor 15-85-ös obival (messze nem a legnehezebb) kb. 1 óra alatt 100 képet csináltam, kézből tartva hátsó * (AE Lock) gombal indítva a fókuszt (sajna az 550D-n nincs külön AF on gomb) mikor végeztem akkor vettem észre, hogy szinte görcsben van a jobb kezem.

    A kihajtható LCD még fotózásnál is nagyon jól jöhet. Példa: Kevés fény, szinte fekvő póz (keresőhöz zéró hozzáféréssel; tudom van szögkereső is - de annyi pénzért nem nekem) úgyhogy manuál fókusz az LCD-n (5x zoom) nézve. Csakhogy a lenti perspektíva miatt ferdén rálátva az LCD-re nem igazán optimális.

    Cancer

    A Nikon D90 soha nem az 550D szintje volt fotós szempontból. Sokkal inkább a 50D-vel volt szintben. Csak valamelyik idióta úgy kezde, hogy ebben is van videó meg abban is hasonlítsuk össze (merthogy az 50D-ben nem volt videó). Aztán mindenki így hasonlított.

    Viszont a 60D-t már tényleg lehetne hasonlítani a D90-el.

    A 60D jóval többet tud mint az 550D. Annak aki ki is tudja használni. Ezért nem feltétlen érdemes ráugrani akinek korábban még nem volt tükrös gépe:
    - Prizmás (kicsit jobban látható) kereső (tükrös helyett)
    - Hátsó gyorstárcsás vezérlő (a nyomogatás helyett)
    - Jobb AF (mind keresztérzékelős, az 550D-nél csak a középső)
    - Felső LCD a beállításoknak
    - Gyorsabb sorozat (vsz. jobb zár)

    Az AF-hoz hozzá kell tegyem, hogy ha az obi nem f/2.8 max rekeszes (AF mindig teljesen nyitott rekesznél megy; ha zoom obiról van szó azért egy ilyen obi a váz árának a szintjén vagy felette van) akkor vsz nem lesz egy fókuszpont sem keresztérzékelős azaz ez csak jobb obival megy a 500D/550D szintje felé.

    Aki csak azért venné meg mert HD videó (kevés fénynél is nagyon jó minőség) meg kiforgatható kijelző annak azért érdemes utána nézni, hogy full manuál fókusz/zoom van csak. És persze érdemes fix max rekeszes zoom-ot venni hozzá (mert nagyon nem jön jól a fényerő változás zoomnál; ergo ide is drága obi kell).

    Ill. a sorkihagyásos lekonvertálás miatt néhány zavaró jelenséggel is kell számolni .
    A részletekről dobtam néhány (angol) linket az 550D topikba.

    Egyébként nekem tetszik a gép. Ha lehetőségem lesz rá, lecserélem az 550D-t. Viszont aki nem nagyon követte amit it próbáltam írni (jó hosszú lett...) lehet érdemes egy kicsit olvasgatni. A váz meg min egy (2,3) jobb obi nem kis összeg. Nagyon nem.

    Csak fotós célra az 500D/550D/50D jóval kevesebből kihozható. Esetleg marad jobb obira, kiegészítőkre...

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • k1csi

    senior tag

    válasz Duree #71 üzenetére

    Attól függ, hogy honnan nézed. Compact és bridge gép után absz., 50D/7D után aligha.

    Egyébként meg vsz. csak annyi történt, hogy több kategóriát akart a Canon. A vágás az xxD vonalon történt. Azaz az eddigi 40D/50D helyett lett egy felsőbb kategória (7D - ez tényleg jóval több plusszt ad) meg egy alsóbb (60D - ez meg a pro ficsörökből néhányat elvett, de viszont a technológia fejlődésből adódóakat mint pl. az érzékelő meg a videó hozzáadta).

    Azaz most van egy Rebel (500D/550D) meg egy szemi pro Rebel (60D). Nyilván a számozási rendszert (xD/xxD/xxxD) itt nem tudta megváltoztatni. Ahol lehetett ott megtörtént, így lett az 1000D.

    Ergo az eredeti 40D/50D vonal mint olyan megszünt. Lehet, hogy ez volt a Canon válasza a gazdasági helyzetre. Több lépcsőt létrehozni azaz mindenki jobban megtalálja a pénztárcájának valót. Azaz mindenki a lehetőségeihez mérten el tudja a maximumot költeni. ;)

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

Új hozzászólás Aktív témák