Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Nyugis #27 üzenetére

    "Az emberek rajottek végre hogy ez az igazi szemtelen lehúzás külföldi megnevezése?"

    Akkor még nem játszottál normális free-to-play játékkal. Én évek óta játszom kisebb-nagyobb megszakításokkal World of Tanks-et és az egyik legkorrektebb üzleti modellt sikerült kialakítani. Nem érdekel, hogy sértett noobok az ellenkezőjét állítják. Eleinte befizettem néha pár eurót, de nem vásárolható olyan előny a játékban, amivel gyakorlati erőfölényre teszel szert a többiekkel szemben (főleg amióta a prémium lőszer is vehető nem prémium fizetőeszközért). Ráadásul már egy jó ideje nem költöttem rá egy fillért sem (konkrétan már vagy 2-3 éve), mégis remekül lehet boldogulni.

    Ma egy AAA játék simán kerül 120-140 euróba. Alapjáték 69.95 EUR, season pass 59.95 EUR, tök általános számok. És akkor itt a season pass nélkül hozzá sem jutsz lezárt tartalmakhoz. Fizess, különben nem érheted el soha a büdös életben.

    A World of Tanksben maximum csak a prémium tankok nem elérhetők ingyen, de ezeknek általában van ingyenes megfelelőjük is, ami ráadásul erősebb is, mint a prémium, igaz farmolni kell hozzá. Szerintem én az elmúlt 5 évben összesen nem költöttem rá egy mai AAA játék árát (120-140 EUR) a World of Tanksre, mégis van egy szórakoztató Tier XIII prémium tankom (AMX-CDC), pár kihúzott ágam és több száz óra játékidőm. Közben meg havonta-kéthavonta jönnek új tartalmak a játékba, új mapok, új tankok, új nemzetek, új játékmódok. Ingyen.

    Azt is érteni kéne, hogy a free-to-play nem jelenti, hogy ne ösztönözhetne a játék néha egy kis pénzköltésre. Ez nem szeretetszolgálat, hanem üzlet. És amíg ez egészséges kereteken belül megy, addig én sokkal jobban kedvelem ezt a modellt, mint a nagy kiadók 130 eurós AAA játékait.

    Azt elismerem, hogy nem minden kiadónak megy a jó free-to-play modell kialakítása. Sokan tényleg lehúzásként kezelik, na ők azok, akik a rolót is lehúzhatják. Kár, hogy az Evolve esetében a fejlesztők és nem a kiadó itta meg a levét. De a World of Tanks mellől nem szivárognak el úgy az emberek, mint az Evolve-ból. Csökkent ugyan a bázis az utóbbi időben, de ez érthető, nem mai cím már.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák