Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szcsaba1994

    tag

    válasz Teréz Atya #29 üzenetére

    Ige, ezektől engem is kiráz a hideg. A legdurvább az volt, mikor a biztosítós ember megkérdezte, hogy miért AMD proci van a gépben, mert az "ritka, mint a fehér holló"
    Ezt hallják sokan, ezért van nagyobb részesedése az intelnek/Nvidiának.

    Pont ezért veszek színtiszta AMD hardvereket, mert sokak szerint szart se érnek.

  • Srodney

    senior tag

    válasz Teréz Atya #29 üzenetére

    hát igen,habár 2000 környékén még csak-csak hihető lenne,de hát persze nem így van :)

  • Puma K

    veterán

    válasz Teréz Atya #29 üzenetére

    Megint csak kikérem magamnak.

    Hagyjuk már ezeket a badarságokat... ezek amiket leírtál maximum a számítástechnikában kevésbé jártasaknak meg akiknek nincs tapasztalatuk ezekkel az eszközökkel azoknak "jó kifogás" és "érv".

    Én már 1 éve nem használok asztali gépet itthon, mert laptopra váltottam.

    Volt, hogy használtam AMD CPU-s és GPU-s gépet, de inkább hagyjuk kategória volt mert melegedett ezáltal hangos és lassú volt...öröm volt használni az akkor i3-350M CPU-s és szintén Mobility HD 5470 GPU-s gépemet... ami hűvösebb ezáltal halkabb és gyorsabb volt mint az először említett gép...

    Én elmondhatom magamról, hogy totál független vagyok. Arról nem én tehetek, hogy akár CPU, akár GPU gyártóról van szó vannak hullámvölgyeik amikben bizony néha az adott termékeik eléggé leszerepelnek ha adott áron vesszük górcső alá a konkurencia termékeivel együtt.

    Anno nekem is volt AMD CPU-m mikor még 1 magos procik voltak a legelterjedtebbek, és csillagászati áron lehetett csak 2 magos procikhoz hozzájutni, az 1 magos AMD CPU mellé meg ment egy Nvidia 6800 GT mert akkor azért az árért nem kaptam jobb teljesítményű/ VGA-t ha ATI-nál néztem körbe. Haveroméknak mikor állítottam össze gépet 2006-ban akkor rakhattam volna bele Intel D820 CPU-t, de nem tettem hanem ment egy AMD X2 4200+ és Nvidia 7900 GT-vel, szintén azért mert akkor annyi pénzért ez volt a legjobb elérhető megoldás. Majd jött a gépfrissítés és vettem egy AMD HD 4850-et mert akkor megint csak az volt a legjobb ár/teljesítmény és fogyasztás/teljesítmény mutatójú VGA, mert megint csak... azért a pénzért az volt az elérhető legjobb. De tovább nem is részletezem, mert már leírtam egy párszor...

    Engem nem fizet egyik gyártó sem, hogy minden áron foggal körömmel csak az ő termékeit vásároljam és "reklámozzam"... reklámozza az magát ha jó teljesítményt tud felmutatni jó fogyasztással és persze a lehető legjobb áron.

    Ameddig meg nem jelenik egy GPU vagy CPU de akár bármilyen számítógépbe való alkatrész (táp, SSD, hangkártya, hűtő, stb) addig az éppen aktuálisan elérhető elemek a lényegek... nem az "urban legend" féle "fú ez most 3x gyorsabb lesz mint a másik gyártóé, és negyed annyit fogyaszt"

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák