Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • westlake

    félisten

    válasz Ribi #25 üzenetére

    A vízhűtéshez miért kellene klímás szigetelés a csövekre? Azt kompresszoros és LN2-es hűtésnél alkalmazzák.

    [ Szerkesztve ]

    Play nice!

  • keIdor

    titán

    válasz Ribi #50 üzenetére

    Igen, nézőpont kérdése. :)
    Az AMD is csinálhatott volna hasonlót, és akkor még a Cinebench rekordot is elvették volna egy nap alatt tőlük.
    Intelnél 28 magnál vége a dalnak, 4.4GHz-en 32 maggal már gyorsabbak lettek volna.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Ribi #50 üzenetére

    ??? Hat nem ezt csinálja az elmúlt 5 Computex-es cikk alatt, mindenki aki azt mondja, hogy jó lett az AMD az teljesen hibás, és csakis neki van igaza mert az egy vizapumpa amit túlméreteztek, a halmazállapot változás nem megy végbe a hűtőközegben, mert ugye dupla hőcserélős az egész, vagyis olyanról meg nem hallott, hogy egy klíma vizet hűt ami hűti a processzort, mert úgy nagyobb a tehetetlensége, így kisebbek az anomáliák a hőmérsékletben, de maximális a hőcserélő hatásfoka a processzornál mert a legnagyobb hőmérséklet különbség jön ki amit meg kondenzáció nélkül el lehet érni(ez a rákfenéje a hagyományos klímának, fix térfogatú kompresszorral, de a változó geometriás sem sokkal jobb, mert ahogy emeljük az elpárologtató hőmérsékletet, úgy romlik a hatásfoka, miközben nehezen szabályozható) ezt próbáljak kicselezni a dupla hőcserélővel, növekszik a rendszer tehetetlensége, nem romlik számottevően a hatásfoka, de igen precízen szabályozható.
    Es meg akarja magyarázni, hogy akkor is az Intel volt jobb 2000 környéken amikor az AMD kijött az X64-el, vagy az Opteronok számoltak a Ferrarik taktikáját(zsinórban 5 ha jól emlékszem világbajnoki cím), modelleztek az autót aerodinamikai szempontból.
    Az X64-X86 keresztlicenc rendszer nélkül kb mindkettő halott lenne, mert Intel MAX 4GB memóriánál meghalna mert ugye az IA64 eleve egy halva született ötlet volt amit pont hogy le akartak tolni mindenki torkan, csak nem sikerült, míg az AMD egy elbaltázott döntés miatt megragadt a buldózernél, és az x86-os kompatibilitás még mindig kötelező, de ahogy az ARM halad lehet nem sokáig.

    Egyszerűen elszomorít a 0 bites gondolkodásmód, ennél meg az 1 bites is jobb. :(

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Ribi #57 üzenetére

    A 40 kommentel elszakadt a cérnám, ezert :(
    Nem akarok senkit védeni, de egyszerűen a hajam kihullik ezektől(pl Manbal is) marhaságaitól, az elmúlt kb 1 évben kb 2 szer szóltam hozza ilyen jellegű cikkhez, mert elolvasom az összeset, Igen érdekel, de mindig ez a vége kb. Egyszerűen szét trollkodjak az egészet, ki a búbánatot érdekel, milyen módon hűtöttek(folyékony nitrogén dupla vagy szimpla hőcserélő, vagy ellenfazisu lézerrel) az 5GHz- processzort tuning közben, hűteni kell, van jó pár megoldás, tudjuk nem halandóknak szántak.
    A lényeg az lenne, hogy kifelejtettek az infót, hogy ez ebben a formában nem egy kereskedelmi termek, és meg ha azzá is válna legalább 1Kw-ot elfut, vagyis igen csak speciális felhasználási területe van és kell hozza spéci alaplap is, és a konkurencia a jelenlegi állapotban(TR 1950X vagy ennek megfelelő epyc) egy 2 utas rendszerrel simán hozza majd fele ennyi energia felhasználásával. De ha az Intel-nel maraduk akkor a saját megoldásaik is képesek hasonlóra, ergo egy értelmetlen agymenés amit előadtak, és a magyarázatok amik előkerültek, érdekesek, hogy miért is volt ez jó.
    Mert ha tuning bemutató akkor rendben de nem volt meghirdetve és csak később mondtak el, vagyis akkor eleve másképp nézi az ember.
    Nem volt rossz ebből a szempontból, max tényleg el kell gondolkodni, hogy ennek hol fog jövője lenni? P4 Netburst v2.0?
    Engem inkább ez érdekelne, hogy hogyan fog ez a magcsata alakulni, mert egy szalon nagyon jól megy megy az Intel szekere, de kérdés lehet-e több és több szálra úgy optimalizálni, hogy legyen értelme a sok magnak?
    Vagyis lesz-e fejlesztői környezet/programozó garda aki eljut oda, hogy előnybe kerülnek az olyan sokmagos (mint a TR) rendszerek a mindennapokban? Mert ugye egyenlőre ilyen tessek lássék, persze a profi videokódolóknak, meg adatelemzőknek jól jön, de pl elektronikai szimulációs programok nem nagyon jönnek ki több magra(nem sokkal találkoztam egyenlőre) és a játékok sem akarjak nagyon az igazságot ahogy a többség leírja(nem érint Quake 2 megy akadás nélkül).

    A kérdés maga meddig lehet a folyamatokat párhuzamosítani?

    De miért Dandris-nak címezted?
    És mi ez a "Pontosan 0-nak gondoljatok magatokat..." rész? Fordított elme hibbantas, bárhogy válaszol, rá fog ébredni nem tud jó választ adni, talán ez beindítja az agytekervényeit

  • #90088192

    törölt tag

    válasz Ribi #62 üzenetére

    Ha elolvasod feltettem egy kérdést,inkább többet, és azóta nyugalom van, nem sértegettem senkit, pont az ellenkezője, egy kis gondolkodásra sarkalltam...Vagyis irónia van benne, de nem nekimentem mint a a toth a nagykapunak, hanem megpróbáltam kulturált formában megkérdezni mi a lét célja részéről mert ezen az oldalon eddig nem ütközött ki világosan, és ha csak így kérdezem meg nem fogja fel, sajnos tapasztaltam többször. Kicsit ki kell mozdítani az embereket a komfort zónájukból, és úgy beszélgetni velük, mert ha a hazai pálya biztonságában hagyom, a rutinjával legyőz :P :R

  • wwenigma

    Jómunkásember

    válasz Ribi #164 üzenetére

    Azert ne tegyunk mar ugy mintha az AMD allitotta volna hogy barmelyik kaphato rammal flottul fog menni minden akarmelyik alaplap kompatibilitasi listajaban szereplo ramon kivul.

    Dandris: persze, intelnél se volt probléma pl. a Skylake "eljövetelénél", abszolute flottul ment minden egyes DDR4 rammodul benne annak ellenére hogy akkor vezették be a támogatását... :U Ja nem, nem igy tortent, voltak keveredések [link] es ha meg ddr4-et rakott az ember bele akkor se ment minden flottul. Lasd ezt a threadet peldaul... ;) De ugye ilyenkor felejtsük el ezeket.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Új hozzászólás Aktív témák