Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    (nagy)Kertes családiban nőttem fel, mióta az eszemet tudom, mindig kertes házat akartam, panel fúj, én azt nem bírom, tragédia. Aztán eljött az idő, hogy valahová menni kellett a szülőktől. Társasházi lakást találtam a szomszéd városban. 4 lakásos ház, bal felső lakás. Kelet-nyugat tájolású, a széle pedig északra néz (pici udvar és továbbra is társasházak, nem túl izgi), a keleti oldalon dupla garázssor (reggel látod a felkelő napot a konyhából), a Keletin pedig utca, majd szemben hasonló társasok (napnyugtát nem látod, itt az erkély). Nem szerettem. Pedig nem panel volt. Aztán jött egy lehetőség, vissza a szülővárosba, olcsóbb, kisebb lakás (69->49nm), de panel. Magasföldszint, középső lakás. Izgatott voltam. Na az egy álom lakás lett. Kifogtam a környék legjobb tömbjét, még úgy is, hogy az egyik szélső szomszéd nagyothalló, és üvölt a TV nála (egyébként végtelenül aranyos bácsi volt). Mellettem kettő kisgyerekes, jól szituált család lakott (tehát 4 fő). Ezt egy hónap után tudtam meg, mikor találkoztam velük. Még azt sem hallottam, mikor fürödtek, pedig a vizes strang közös fal ugye). Hétköznap reggel fél nyolckor kisgyerek ugrált le a lépcsőn suliba menet, nyáron gyerekzsivaj délelőtt (óvoda udvar-játszótér része 100m légvonalban, egy füves tisztás választott el). Mindent meg tudtam szokni, pedig három műszakban nyomtam az ipart akkor, kényes voltam a csendes alvásra.

    Aztán feleségemmel kertes házat vettünk, csendes környék, mint a panellakás, csak családi kivitelben. Van garázs az autónak, van műhelyem (panelben ez nem lesz, mondjuk szükség sem lesz rá nagyon), mondjuk csinálni épp mindig lenne mit, gondozni kell a portát (kell gépészet hozzá), a rezsi úgy háromszor annyi (a panelban termálvizes fűtés volt, potom pénzért, zárt radiátorok és sűrűn nyitott ablakok mellett megsültem télen a 25 fokban, cserébe nyáron sem volt melegebb bent, szigetelt tömb és hőszigetetelt ablakok), szóval más. Nehéz lenne megmondani, melyik a jobb. Mindnek van előnye és hátránya. Legyen közel a munkahely, az a tuti. Ha autó nélkül be tudsz járni, az sokat számít.

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák