Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #32839680 #239 üzenetére

    Nem tudhatod, hogy éppen a szerver és a géped közti infrastruktúrában volt gond, vagy maga az aktuális tükör szerver nem ment éppen, így nehéz levonni következtetéseket. Azt lehet felróni a disztrónak, ha nem ment át magától másik tükör szerverre, hogy onnan szedje le a hiányzó cuccokat.

    Hogy miért kell nyomkodós csomagkezelő, azt meg lehet kérdezni, de most ez a divat. Az elég nagy marketing miatt a csapból is Ubuntu folyik ha Linuxról van szó, így sok olyan emberhez eljut, aki eddig csak Windowst használt, vagy azon belül is csak "letöltötte az internetet". Most nekik probléma lenne olyasmi, mint az Ubuntuban korábban használt grafikus csomagkezelő használata, ahová kézzel be kellett írni mit szeretnél telepíteni és a listából te bogarászhattad ki, hogy mi fog kelleni.
    Azt sem mondhatod meg nekik, hogy használják az apt-get install megoldást a terminálban, vagy éppen kotorásszanak a csomagok között dselecttel. Szóval mikor már eléggé elterjedtek lettek, akkor az új nyomkodós Unity felület mellett csináltak egy nyomkodós szoftver központot is. Most hogy ezek mennyire sikerültek jól vagy rosszul, az egy másik kérdés. Kötött a kiadási ütemterv, meg még egy rakás dolog sújtja őket...

    Szóval azt akartam kihozni, hogy ne az Ubuntu alapján vonj le következtetéseket a disztrókra úgy általában.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák