Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • karmaresz

    senior tag

    válasz karmaresz #927 üzenetére

    Tovább kutakodtam hétvégén a megfelelő V50 utód iránt.

    Sajnos van egy olyan lövésem, hogy mindig az egyedibb, különlegesebb, fősodortól eltérő telefonokat kedveltem (Sony J5, Siemens SX1, Nokia 6500, Iphone 3GS -akkor az volt még-, HTC Nexus One, LG G2, G4 -imádtam a bőr hátlapot-, V20 és most már 5. éve a V50), ebbe pedig a Samsung vonal nem nagyon illik bele.

    Próbáltam megemészteni a S23-at, tapogattam, győzködtem magamat, de egyszerűen nem akarja bevenni a gyomrom, agyam, lelkem. Pixel 7 melegszik, nem túl acélos a töltési sebesség, illetve bár 5G mintha már lenne, de a hivatalos itthoni támogatás hiánya elbizonytalanít. Kínai gyártókat elvből igyekszem kerülni, szóval eléggé lecsökkenttem a potenciális lehetőségek számát. :(

    Már éppen kezdtem feladni a dolgot és beletörődni abba, hogy nincs alternatívája a Samunak, mikor szembe jött a Nothing Phone 2. Hallottam már a gyártóról és Carl Pei-ről is, de valahogy eddig a látómezőmön kívül maradt a márka. Most viszont utánajártam alaposabban, megnéztem pár tucat youtube videót, olvasgattam itt, valamint Redditen és mi tagadás, beleszerettem. A telefon tervezési filozófiája, a dizájn, a stock Androidra ültetett, villámsebes UI, a jól teljesítő akksi, a három főverzió, az adaptív kijelző és a korrekt ár is eléggé meggyőzött. Vannak persze negatívumai, mint az e-sim támogatás, az IP68, vagy a jack hiánya -a jack és a Sabre DAC az nagyon fog hiányozni, de megtartom a V50-et tartaléknak és mobil zenehallgatásra-, viszont ezek most nem deal-breaker dolgok nálam. Tudom, vannak, akik bazárinak tartják a hátlapot és a Glyph funkciót, de nekem kifejezetten tetszik és ez az egyik key selling point. :B :D

    Úgyhogy, ha nem jön szembe velem a következő hetekben egy szép állapotú, EU-s V60, korrekt áron, akkor jó eséllyel a Phone 2 lesz az utód. Már csak azt kell kitalálnom, hogy a fehér, vagy a grafitszürke verzió legyen a befutó.

    Once, I thought I was wrong but I was mistaken

Új hozzászólás Aktív témák