Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petya25

    addikt

    válasz Ijk #50 üzenetére

    Én nemrég vettem 50-es Samu FHD plazmát 30e-rel többért kb 3 m távolságra, nem bántam meg, akár nagyobb is lehetne. :)

    [ Szerkesztve ]

    Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

  • b.

    félisten

    válasz Ijk #50 üzenetére

    ja és most akár hiszed akár nem vannak igényeim , a monitorom is full hd, rettenetes áron vettem még anno, és szeretnék én is nézni hatalmas tv-t ,de nem 1-2 méterről mert az a hihetetlen mennyiségű, fény,hatások a szemre meg az agyra túlságosan sok egy kis térben, arról ne is beszéljünk hogy van egy 2 és egy 8 éves gyermekem akik így is egyfolytában a rajzfilmeket nézik éjjel nappal. most ha menne a tv, mondjuk egy 50 " átmérőjű abban a kis nappaliban ahol mondjuk a lányom az egyik sarokban játszik a fiam a másikban olvas, én és a feleségem megpróbálnánk pihenni, az biztos hogy nem menne, mert az egész nappalit egy 50" átmérőjű mozgó vászon töltené be.nekem erre nincs igényem , még ha lehetőségem is lenne rá. nekem a tv nem létkérdés és nem lét-ellem. egy full hd 32" tv pont megfelelne arra amire nekem kell. jó minőség arra a heti pár órára amire kell a gyerekeim pedig nem hülyülnének be hogy 1 méterről néznek egy másfél méteres villogó dobozt.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Ijk #50 üzenetére

    nem akarlak bántani, de topicról topickra olyan okosakat tudsz mondani, de főként, ha tv-ről van szó. de legalább azt mély meggyőződéssel. és a legritkább esetben akarod a másikat megérteni....

    "De tudodmit, vegyél 32"-ost, amennyiből 42"-ost is kaphatnál, mindenkinek szabadsága van hogy mire költi a pénzét."

    1. ugyanabból a sorozatból egy 32-es mindig kevesebbe fog kerülni, mint egy 42-es.
    2. én is szívesen vennék egy 55-eset, mert viszanylagosan tényleg azt érné meg inkább, de véshetnék szét és rendezhetnék át mindent. így marad a 32-es. a 37-es még befért volna, de az akkor 30-cal többe került...

    +
    b. igaz, hog ynem az elsőben, csak a #47 hsz-ában jelezte:
    "egy kicsit nehéz felfogású vagy úgy látom ... nem tudom odatenni MERT NEM FÉR "

    utána ugyanúgy fujtad a magadét. na, mind1. csak fárasztó, hgy mindenkinél, mindent jobban akarsz tudni, és véleményezni.

    más, a cikkből
    elefant:

    "A két nagyítási opciót elsősorban azok értékelhetik, akik gyenge szemük miatt hajlandóak egy ilyen kompromisszumot megkötni, ugyanis ezek túl nagy részét szelik le a képnek.
    "

    ez kicsit így hiányos. csak a mozinagyítás funkcióra igaz.
    a sima nagyítás funkció nem a gyengénlátóknak van, hanem arra, hogy ha spéci helyen van a fekete csík, és ez a 4:3-on belül van, akkor szépen ránagyítva eltüntethető. mert sajnos a többi képarány nem mindig jó erre. pl. a sportv foci közvetítéseit mindig ezzel állítom be.
    a másik felhasználási terület a híradók: ott is bizonyos fokig ránagyítok, hogy visszatorzuljon a 4:3 felé, majd a föl/le pozícionálóval belövöm, hogy alul látszódjon a felirat, és fölül a feje búbja is.

    tehát itt tudsz ránagyítani, ami az oldalát nem tolja ki, hanem csak föggőlegesen széthúz, összenyom, majd föl/le pozícionálsz....

    ha erre rájöttetek volna, akkor talán azt is megtudhattuk volna, hogy csatornaváltáskor ez a zoom beállítás megmarad-e, vagy kiugrik. 2 lg-m volt már. a régebbinél sajnos váltáskor elfelejtődött, az új megjegyzi....

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák