Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MMSZoli

    tag

    válasz azbest #9 üzenetére

    A korlátozott NUC megjegyzést nem teljesen értem.

    Az egy dolog, hogy nem néznek ki túl jól, kivéve a gamer szériát.
    SSD-vel, memóriával kb 150ezerért van egy működő új i3 PC-d.

    A legutolsó két generáció integrált videókártyái már gyorsabbak, mint a régebbi gépemben levő dedikált Radeon HD6570, amivel elég sokat játszottam még 2-3 éve is. Nem vagyok elvakult gamer, 4K meg FPS hajszoló, sok minden elég korrektül elment, végül a Fallout4 és a Dark Soulok miatt váltanom kellett 1050-re (azért nem nagyobbra, mert a bányászok miatt überbrutál árak vannak, használtan meg pont miattuk nem veszek videókarit mostanság, ami mehetett 24h/7 nap túlhajtva).

    Az Intel HD 620 - 640 integrált széria kb azt a sebességt hozta a tesztek szerint, amit a HD6570.
    Négy pókerkártya pakli méretű dobozban, ami alig nagyobb, mint a videókártya maga...
    Nem mondanám olyan rossznak az ár/érték arányt, nézz rá a DELL vagy Lenovo SFF árakra.
    Ha otthon rakod össze, csak kicsivel vagy ez alatt, nekem volt régen Shuttle barebone-om, de még egyszer nem költök annyit gépre (bár 6-7 évig tényleg kiszolgált, ott is a videókártya + memória limit miatt váltottam, a kétmagos Opteron kiszolgált rendesen).

    Az Intel NUC Hades széria pedig a méretéhez képest meg valami überbrutál gyors az i7 + Radeon RX VEGA (1536 stream processzort, 96 TMU-t és 32 ROP-egységet kínál 1024 bites HBM2 memóriával) kombinációval.
    32GB RAM, 2x M2 SSD. elöl/hátul tele van portokkal, 3darab 4K kijelzőt dughatsz rá.

    Ez mire nem elég? Hol korlátos ez?
    Persze ennek már megkérik az árát (350-450e + SSD + memória), de ahogy az egyik filmben is mondták, a kínaiak is csak pontosan olyat gyártanak, amilyet megfizetsz. Ha keveset szánsz rá, akkor csak a gagyi minőséget kapod. Ha sokkal többet, akkor felvisznek az űrbe.
    Egyébként UK-ből a magyarországi ár 70%-ért meg lehet venni.

    Ha AA vagy AAA gaming kategóriát keresed (nem korlátozott képességű), ott a házilag összerakott gépet sem úszod meg 300-400 alatt.
    Ezt a szintet a NUC is tudja hozni (egyébként nem olyanom van, hanem Lenovo és Dell)

    [ Szerkesztve ]

  • MMSZoli

    tag

    válasz azbest #17 üzenetére

    Kösz, így már értem!
    Utoljára 5 éve használtam PC-t TV-n. Nem rossz, de számomra kényelmetlenebb, mint így asztal mellől.
    Témába vágóan:
    Karácsonyra kaptam egy TV okosítót, de azon HDMI 1.4 van, míg a régi, nappaliban levő TV-m csak HDMI 1.2-t tud. Csak azért sem hozom le a másikat :-)

Új hozzászólás Aktív témák