Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz MMSZoli #16 üzenetére

    Arra, hogy nem támogatnak hdmi 2.0-át, majd gondolom a következő generációba csorog bele. A tévés dolgot a hwsw hírből vettem, most látom, hogy itt nem volt ez kifejtve. Ez a baja a kártyapécéjüknek és a legtöbb nucnak.

    A nuc hades 300 eft felett már jó, hogy tud hdmi 2.0-át. Viszont néhány kivételtől eltekintve nagyon rossz ár érték arányúak médiacenternek. Ahová kompakt céleszköz kell, oda van más, sokkal olcsóbb alternatíva, csak nem feltétlenül intel alapon. De ahogy lineltem, már médiacenternek is bőven megfelelő inteles kártyapécék is kezdenek terjedni, csak nem az inteltől közvetlenül.

    Nem játékgépnek vagy workstationnak mondom korlátozottnak. Arra a méret miatt kompromisszumos a hűtés és hely limit miatt. Ahová nem kell nagy erő, oda lehet jó desktop irodai gép általános használatra valamelyik combosabb.

    A compute card alternatívájaként gondoltam itt rá. De mint látható, a sima nucok miatt nem lehet 4k 60Hz kijelzőre kötni a hdmi1.4 kimenetes gépeket. Persze én tudom, hogy létezik olyan displayport - hdmi adapter, amivel valószínűleg működik (írom ezt egy hd4000 integrált gpu-ra dugott ilyen aktív adapterrel 4k@30Hz -es kijelzővel, t430-ról), de ez nem hivatalosan támogatott mód.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák