Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sh4d0w #24 üzenetére

    Bocsi, elszámoltam. Tehát ha mindketten kerestek havi 85-90-et nettóban, akkor jön ki a 740 euró körüli összeg.

    https://www.coreinfinity.tech

  • Thief1979

    csendes tag

    válasz sh4d0w #24 üzenetére

    Azt hiszem valamit félreértettél.
    Személyenként 43,5 órát dolgozunk. Ha együtt dolgoznánk ennyit, akkor semmi bajom nem lenne! :F
    Ha figyelmesen elolvasod az írásomat, akkor észreveszed, hogy mindazt amit kifogásolsz én is leírtam. A mondatok általában úgy kezdődnek: Ha otthon...
    A problémám nekem soha nem az volt, hogy mi szegényen élnénk itt No.-ban. Ezt azt hiszem soha, sehol nem írtam. Az alapprobléma: sokan úgy gondolják, nyelvtudás és rendes szakmai ismeretek nélkül is szupergazdag élet vár rá külföldön. S ez nem elég! Még le is írja véleményét különböző fórumokon, anélkül, hogy bármiféle tapasztalattal rendelkezne.
    Én úgy gondoltam, hogy ideje már nekem is írnom valamit a külföldi munkalehetőségekről, merthogy nekem nyelvtudásom is van (még a jó öreg Rigó utcai! :DD ), munkahelyem is van és tapasztalatom is van.
    Valaki írta fenntebb, hogy, mindenki ismer ausztráliai mosogatófiúkat, meg amerikai hamburgereseket, akik 1-2 év alatt megszedték magukat. Ez csakis három esetben jöhet létre!
    1. irgalmatlan munkabírással és spórolással!
    2. hatalmas mázlival (pl. kisebb Lotto-nyeremény befektetve már nem is rossz!).
    3. Kapcsolatokkal.

    Ez utóbbi a legfontosabb. Ugyanis az ilyen mosogatófiúknak csak az első lépés a mosogatás! Jó kapcsolatokkal már egy hónap múlva pincér leszel, majd főpincér, és így tovább. Persze 4-5 év múlva lehet mondani: Én is kemény munkával, a mosogató mellől küzdöttem fel magam... :( Ez így nem igaz. Viszont az igaz, hogy ha van valakinek esze, rátermettsége, NYELVTUDÁSA, és nem ronda, akkor bárkinél beüthet a JackPot.

Új hozzászólás Aktív témák