Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gubbba

    tag

    válasz iNfAntRy #58 üzenetére

    Sokan reagáltak már arra amit írtál, de én sem tudom szó nélkül hagyni. Lehet, hogy csak szerencsétlen volt a megfogalmazás, mert alapvetően érthető amit írsz, de a legtöbb embernél valószínűleg az verte ki a biztosítékot, hogy téged "elszomorít" és "zavar", hogy egyesek képesek akár egy fillért is fizetni a zenehallgatásért. Majd ezután azt írod, hogy "nem nagyon hallgatok zenét, meg nem vezetés közben hallgatok, ha hallgatok, ezért én nem akarok fizetni". Nos ez tipikusan az az eset, amikor valaki úgy formál véleményt, hogy fogalma sincs a témáról. Ha nem hallgatsz zenét nyilván nem értheted más miért hajlandó fizetni érte. Elárulom neked: mert egy Spotify előfizetés annyival kényelmesebbé teszi az egészet, hogy sok millió ember úgy gondolja, ez neki megér párszáz forintot havonta. De nyilván ők a hülyék. Ezek az emberek szeretnek zenét hallgatni, akár órákon át. Szeretnek új zenéket felfedezni, szeretik, hogy egyetlen kattintással letölthetnek bármit a telefonjukra és ott is hallgathatják, ahol nincsenek netközelben. Ettől ne legyél szomorú, ilyen emberek léteznek. Nekem nincs korlátlan mobilnetem, mert én meg azért nem vagyok hajlandó havi sokezer Ft-ot fizetni, megvagyok nélküle. Mégsem szomorít el ha más kifizeti. A stílusodból nekem egyébként úgy tűnik tipikusan annak a mai fiatal generációnak a tagja vagy, aki természetesnek veszi, hogy a csapból is folyik az internet, a warez és minden ingyen van. Sajnos sokan vannak hozzád hasonlók, és engem ez szomorít el és zavar. Peace :)

  • Gubbba

    tag

    válasz iNfAntRy #103 üzenetére

    Rengeteg dolog van a világon amiért az ember lustaság/kényelem miatt fizet. Szerintem ez teljesen elfogadható magyarázat, kiröhögni ezért felesleges bárkit. Fogadok ha kicsit szétnézel magad körül te is találsz olyat, amiért pénzt adsz, pedig meg lehetne lenni nélküle, meg lehetne oldani ingyen. Aztán ne sértődj meg ha más nevet rajtad érte, mert neki az épp nem olyan fontos.

    [ Szerkesztve ]

  • Gubbba

    tag

    válasz iNfAntRy #108 üzenetére

    A prioritások pedig minden embernél mások, ezt el kell fogadnod. Nem vagyunk egyformák. De a lustaság csak egy indok a Spotify mellett, azért ennél jóval többet nyújtanak, csak mivel nem ismered a szolgáltatást, pláne nem az előfizetős verziót, így ezt a részt nem is értheted.

    Engedd meg, hogy a "mások fizetik helyetted a zenészt" részre is reagáljak. Bár nem dolgoztam soha a zeneiparban, azért józan paraszti ésszel is lehet tudni nagyjából hogy működik. Az előadók/zenészek a managementtől/kiadótól kapják a pénzt. Akik főállású zenészek azok kizárólag ebből élnek, de sajnos sokan kénytelenek más egyebet is dolgozni a zenélés mellett. Namost a kiadó/management azért fizet a zenésznek, mert a különböző forrásokon keresztül ők pénzt kapnak a zenész által előállított zenéért. Pl lemez eladások (egyre elenyészőbb), különböző LEGÁLIS zene megosztók (pl Spotify, Youtube hivatalos csatornái stb.), illetve koncertbevételek, és még néhány egyéb forrás (merchandising). Nos ha te mondjuk egy nem hivatalos Youtube videón keresztül hallgatod a zenét, abból bizony az előadónak egy kanyi vasa sem lesz, és ha mindenki így gondolkodna, akkor a zenészek jórésze nem tudná kifizetni a stúdióidőt, a koncertturnét, vagy akár magát a hangszerét sem. Szerencsére azért van aki úgy gondolja, hogy a zene nem alanyi jogon járó fogyasztási cikk, és valamilyen módon támogatja a zenészeket.

  • Gubbba

    tag

    válasz iNfAntRy #118 üzenetére

    Túl van ez ragozva. A Spotify nem a hozzád hasonló koca-zenehallgatók számára készült. Aki egy-két számot hallgat naponta és nem zavarja ha közben egy-két reklámot is lenyomnak a torkán, annak tényleg felesleges szolgáltatás. Arra ott a Youtube.

    Én ezzel szemben már egy órája hallgatom épp a személyesen nekem összeállított playlistet, csupa olyan zenével, amiket nem ismerek, de a stílusuk alapján tetszhetnek nekem. Már a negyedik olyan zenekar jött épp velem szembe ezen idő alatt, amire felkaptam a fejem. Emellett szeretem, hogy otthon WiFi-n letölthetem azt amit épp aznap kedvem lenne hallgatni, és adatkapcsolat nélkül is megtehetem bármikor, így nem kell korlátlan netért sem fizetnem. Továbbá jó érzés, hogy a kedvenc zenekaraimat is támogatom, amellett, hogy a koncertjeikre is eljárok. Nekem ez simán megér néhányszáz/ezer Ft-ot havi szinten.
    A Spotify és társai a legjobb dolog ami a zeneiparral történt az utóbbi időben. Szerintem rengetegen tértek át az mp3-azásról a legális zenehallgatásra, mert megfizethető és ad annyi pluszt, hogy közel 100millió embernek megérje. Mindenki jól jár.

    Itt a stílussal és a tudatlansággal volt gond a te esetedben, amire ki-ki a vérmérsékletének megfelelően reagált. De én úgy látom kezded azért már érteni.

Új hozzászólás Aktív témák