Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz BReal #136 üzenetére

    Szerintem pont annyi értelme van FHD-ről UHD-re váltani, mint amennyi volt mondjuk SD-ről FHD-re. Persze, mint ahogy sok minden más, ez is olyan, hogy van akinek kell, van akinek meg nem kell, és olyan is van akinek meg a 3D nem kell, stb. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek másak az igényei. De visszatérve a felbontásra, szerintem nem kell irreálisan nagy tv az UHD-hoz, nyilván egy fix nézési távolsághoz egyre nagyobb tv kell, ahogy növeled a felbontást, azért hogy lásd is a változást. De ezt meg is lehet fordítani, fix tv méret mellett egyre közelebb kell ülni, ahogy növeled a felbontást. A kis lakás sokkal ideálisabb a 4k-hoz, hiszen rákényszerít a jó nézési távolságra. :DDD Egy 80 colos(203 centis) tv-t FHD-ban kb. 3 méterről ajánlott nézni, mint ahogy ezt írtam is az előbb. Bár az igazság az, hogy a gyakorlatban ennél azért egy picit többről érdemes(de nem sokkal!), ez a távolság kb. azt jelzi, hogy egy, átlag szemfelbontó képességgel rendelkező személy, kb. ekkora távolságból még épp lát egy pixelt a képernyőn, még nem négyzetesnek(tehát pont ideális), de már nagyjából tud érzékelni egy olyan sakktáblát, aminek 1 pixelből áll egy mezője. Viszont egy ugyan ekkora tv-t UHD-ban, nem is tudom, talán 1/3-dal közelebbről kell(ene) nézni(de lehet, hogy még közelebbről :F ), hogy valóban lásd azt a UHD felbontást. Ha nem látod a pixeleket(túl messziről nézed őket), akkor nem látod az adott felbontást, akkor nincs is értelme az egésznek, ennyi. Nyilván van aki nem igényli a legkisebb részletekig menő látványt, de annak nem is kell 4k tv.

Új hozzászólás Aktív témák