Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz Dr. Akula #10 üzenetére

    Csak annyira kell tanulni a használatát, mint a Windows-ét. Program van rá bőven, de ha ezt tényleg meglépik, lesz még több is.

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • Tomy Yayo

    senior tag

    válasz Dr. Akula #10 üzenetére

    Jól érzem, hogy nem nagyon használtál még Linuxot?

    A szomorú igazság az, hogy azt se tudják használni, ami most van, erre is kéne egy komplett oktatás az állami szektorban szinte mindenkinek. Ennyi erővel mindegy lenne, hogy mire tanítják őket.

    Csak egy rövid történet arról, hogy mennyire tudják használni a delikvensek azt, ami most van:

    XI. kerület, okmányiroda. Más ügyben eljárva voltam ott, próba szerencse alapon kértem sorszámot személyihez is, a kislányunk számára (2 hónapos). Mivel sorra kerültem, míg vártam a másikra, így odamentem. A következő beszélgetés zajlott le:

    - Nem feltétlenül készültem ma erre, de minden papír nálam van, ami kell, a telefonomon pedig van tökéletes fénykép, jó-e, ha elküldöm e-mailben? (itt megnézte a hölgy a képet)

    - Nem.

    - Miért nem? (és most kapaszkodjatok meg a válasz előtt)

    - Mert nekem papíralapú fénykép kell, hogy beszkennelhessem!

    Egy percig ültem vele szemben néma csendben, aztán felálltam. Abban sem vagyok biztos, hogy elköszöntem, úgy letaglózott.

    Második nekifutás, ugyanez az iroda, másik hölgy, megint más ügyben voltam ott, de ezúttal vittem fényképet (az első incidens óta magamnál tartottam, ha arra járnék), igaz nem volt igazolványkép méretű, de feltételeztem, hogy a XXI. századi Magyarorszgon csak át tudják majd méretezni. Hölgy beszkenneli, mondja nem jó. Mutatja, hogy csak a feje jobb felső sarka látszik. Erre én: akkor méretezze át. Válasz: azt nem lehet, nem tudja a gép! Hozzáteszem, ott volt az asztalon a masina. Nem mai darab, de egy A4-es méretű lapolvasó volt, kizárt, hogy ne lehessen méretet állítani, csak annyira számítástechnikai analfabéták ülnek ott (odahívott még 3-4 hölgyikét, és egytől-egyig váltig állították, hogy azt márpedig nem lehet állítani).

    Szóval erről ennyit. A mostanit se tudják használni.

    [ Szerkesztve ]

    Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

  • CloZee

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #10 üzenetére

    A mostanit sem tudják használni, de legalább jó drága. Egyébként egy Ubuntut (Mint) fényévekkel egyszerűbb használni egy laikusnak, mint egy Windows-t, mivel telepítést követően lesz: böngésződ, office csomag, zene lejátszó, film lejátszó, nem kell driverekkel szarakodni, torrent kliens, pidgin, normális fájl kezelő, thunderbird, szkennelő. Plusz minden programod és a rendszered is központilag frissül nem kell 1354294 oldalt felkeresned a programjaid frissen tartására.

    Mi van ebből van windows-on? WMP, IE (...).

    Nem, nem érv, hogy nem lehet feltelepíteni, mert 10 ből 9 esetben problémamentesen felmegy a gépre, a maradék 1 esetben pedig a Windows-nak is gondja van azzal a géppel, ha mással nem a driverekkel, amik nincsenek az adott Windows-hoz. Pusztán arra lenne szükség, hogy ne égessék bele az emberek agyába, hogy ha géped van csakis a windows létezik. Ha géped van és gazdag vagy akkor meg az osx (ami szvsz egy végtelenségig lebutított és csúnya linux érzetet ad ..10.6-hoz volt szerencsém))

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #10 üzenetére

    Mert de... Nyilván Münchenben, Valenciában, Touluse-ban és Brazíliában csak az üres monitort bámulják, de a biztonság kedvéért be sem kapcsolják se a gépet, se a monitort, mert úgy még nagyobb a megtakarítás, és nem mellékesen a hálón terjedő malware-ek ellen is védettek, de a hackerek sem tudják megtámadni őket.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz Dr. Akula #10 üzenetére

    Az a helyzet, hogy mindenkinek azzal kell dolgoznia, amit a munkáltatója elérak: ha Windows-t, ha Linuxot, ha Mac OS-t. Ha nem képes elsajátítani a használatát, lesz más, aki képes lesz rá.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák