Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz kristof83 #16 üzenetére

    Tadaaam! Friss info: a készülékek ott lesznek a Mobile Meetingen!

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Kobak77 #47 üzenetére

    Sajnálom, hogy bele kell rondítsak a kialakult I love Symbian fáklyásmenetbe, de amikor épp nincs nálam tesztkészülék, akkor - jobb híján - egy Nokia C6-01-gyel kell megküzdjek, mert a mail/net kombó nekem is kell, az nincs a philipsemen (ami mondjuk 3 hétig megy egy töltésről).

    Tényleg úgy álltam hozzá, hogy nem húzom a szám, végülis egy érintős okostelefon ez is, tényleg rajta van elvileg minden, még a foursquare-t is rátettem, de.

    Ez egy rakás szar.

    Lefagy, újraindul minden különösebb kommentár nélkül. A kijelzőfeloldás sebessége olyan csiga, hogy sokszor azt hiszem, hogy nem jól csúsztattam az oldalsó izét, ezért letolom megint, de ezt beteszi pufferba, felold, majd visszazár, én meg anyázok. Néha nem lehet felvenni a hívást, mert csak. Egyes applikációk indítása után úgy csinál, mintha már használhatnád, de az érintőkijelző nem reagál, aztán hirtelen mindent végrehajt, amit nem is akartál. A bejövő üzeneteket mire kilistázza, elpilledek, a böngésző egy förtelem, főleg olyan oldalaknál kapok idegbajt, mint a bkv, amit más telefonokkal azért elkezelgetek. A nagyon nagyra tartott HD videofelvétel úgy szaggat, hogy öröm nézni, tényleg. Az már az én külön parám, hogy ha töltőre rakom, akkor konstansan világít egy fehér visszajelző alul, ami éjjel rohadtul zavaró. És a kedvencem, amikor egyszerűen nem lép be a menübe. Random jelleggel előjön ez nála, a homescreenről eljutok mindenhová, ahová a widgetek és az ikonok visznek, de a menübe nem tudok bemenni, a középső gomb hangos visszajelzést ad, de nem történik semmi. Restart. Naná, hogy rátettem az SPB-t, ami tényleg gyors és látványos, de a logikája nem az igazi, s olykor összeakad az eredeti rendszerrel.

    Igen, mindig frissítem a szoftvert, tök hiába. A NokiaC6-01 és a Symbianˆ3 a mindennapok kapcsán totál leszerepelt nálam. Én adtam neki egy esélyt, még Barcelonába is ezt a telefont vittem, Bocha a tanúm, hogy mit anyáztam össze miatta minden nap. Miközben mindenki más tökre elégedett volt az X10 minivel, Gubro pedig a Desire-rel. És basszus, még a Galaxy Gio is sokkal jobban kezelhető cucc. Van összehasonlítási alapom, a barátnőmet kísérgetem néha kórházba, először a C6-tal voltam, amíg vártam rá, addig nyomkodtam, de mire bejött az ovi store, hogy játékot keressek, addig kétszer restartolt, aztán gondoltam böngészgetek, de a hajamat téptem helyette. Tegnap a Gio volt velem, simán leveleztem, egy új site designtervét kaptam meg csatolmányban, tudtam rá érdemben reagálni, aztán angry birds rio, facebookon valaki linkelt egy turbo boast - petrov videót, megnéztem fullscreen, reagáltam rá, és ehhez még a rohadt ovit sem kellett nyitogatnom. Ég és föld. Tényleg.

    És persze a Gio hamarabb merül, mint a C6. Ezért van nálam hordozható töltő, a táskámban elfér, konnektor nem kell hozzá, ott töltöm fel bármelyik telefont, ahol akarom.

    Bocs, ez most kikívánkozott.

    btw: igen, azért álltam le a C6-tal küzdeni, hogy ha valaki betámad, hogy elfogultak vagyunk szerinte a tesztekben, akkor tényéeg mondhassam, hogy bocs, de komolyan megpróbáltam használni, napokig, hetekig, beleköltöztem teljesen, frissítettem, regisztráltam, még fizetős appot is letöltöttem, mindent kipróbáltam, és nem a levegőbe beszélek, ha azt mondom, hogy a symbian nem versenyképes. És mellesleg azt sem értem, hogy ez miért vitatéma, ha maga a nokia ismeri ezt be és áll neki faragni rajta addig is, míg megjön a megmentő windows...

    [ Szerkesztve ]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Lirion #51 üzenetére

    1. Nem véleményem van, hanem tapasztalatom. Lehet ellentétes véleménye bárkinek, mint ahogyan én is a korábbi hozzászólókkal ellentétes tapasztalataimnak adtam hangot. Talán ha már másnak lehet, akkor nekem is.
    2. Nem szaroztam le a TESZTBEN a rendszert. Fórumhozzászólást írtam, talán elkerülte a figyelmed.
    3. Annyira sok boldog felhasználó már nincs, különben nem kéne WP7-re átállni.
    4. Értem, ismerem és tudom a Symbian előnyeit (amiből egyre kevesebb van). Viszont talán van némi összehasonlítási alapom, nem gondolod?
    5. Rosszul esik neked, hogy a Symbian nem versenyképes? Miért nem a Nokiánál vered az asztalt?

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz Misály #60 üzenetére

    Thx az összeszedett kommentet.
    Nem berheltem semmit, nyilván, vésztelefonként van a táskámban mindig, de néha napokig is úgy alakul, hogy nincs tesztelendő okostelefon nálam, s akkor muszáj használni. Alig várom ilyenkor, hogy jöjjön valami android, wp7, bada, vagy bármi, repül belőle ki a kártyám azon nyomban.
    Az a bajom alapvetően, nem megkönnyíti, hanem nehezíti az életem. Mert én tudom, hogy hogyan kéne működnie, és zavar, hogy nem úgy működik. Nem az van, hogy megvettem és igazolgatom magamnak, hogy jó vétel volt, hiszen a hátlap is fém (és olyan durván porosodik alatta, hogy én ilyet még nem láttam), hanem felcsesz, hogy miért nem olyan, mint bármi más rendszer ebben az árban. Mert nem olyan.
    A store nyilván kicsit más kérdés, de a legbénább az összes közül, pedig itt lehet egyedül mobilszámlán keresztül fizetni.
    A GPS-t mondjuk én is értékelem benne, de amikor tényleg navigálnom kell valahová, akkor a barátnőm izzítja az NDrive-ot a Samsung Wave-en, és az bizony jobb térkép és magyar hang... persze könnyen beszélek, az országban talán nekem van egyedül ilyen kombóm, köszönhetően a bada store bénaságának. (Na igen, az sem egy nagy eresztés, de legalább minden működik, amit letöltesz.)
    És kész, nincs semmi más előnye. A Wave jobb videót és fotókat csinál, jobb a kijelzője, klasszisokkal gyorsabb (főleg 1.2 után), és még azt sem mondhatnám, hogy akksival a C6 jobban bírja. Most itt van a kezemben a Motorola Atrix és bizony bármilyen Nokiát oda-vissza felpofoz félkézzel, aztán még le is köpi. Olyan sync-centert tett bele a Motorola, ami ezekkel mind együttműködik: myspace, facebook, lastfm, twitter, pop3, corporate mail, picasa, photobucket, linkedin(!), yahoo, gmail. És ez gyári, nem kellett berhelni semmit. Most már foursquare feedek is jönnek, na, ezt már én telepítettem.
    Nyilván az X7-E6 páros lehet, hogy jobb, de az engine itt is ugyanaz, és ha kifogsz egy rossz darabot (minőségbiztosítás?), akkor csak szívni fogsz, de ha jó, akkor sem annyira jó - sajnos. És igazából lassan mindent meg tud oldani mondjuk az android is, amit a symbian tud, és akkor már semmi sem fog mellette szólni. És talán fura, de sajnálom, mert úgy hiszem, hogy ez a rendszer fejlődhetett volna más irányba is, ha az S3 nem csak egy ráncfelvarrás, hanem tényleg valami innovatívabb valami, de egyszerűen féltek bevállalni, s ez nagyon rossz döntés volt.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

Új hozzászólás Aktív témák