Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    "A Yorkfielddel készítettünk egy mérést 2,33 GHz-en is, minimálisan csökkentett feszültség (1,2 V) mellett; 60–65 wattot mértünk, ha tehát ezeket az adatokat vesszük alapul, az AMD-nek megvan minden esélye arra, hogy 45 nm-en az Intelénél kisebb fogyasztású chipeket hozzon ki. Már csak ki kell várni, hogy azok megjelenjenek."

    Azért én ebben nem lennék olyan biztos. A 45nm-es K10 variánsnál nem lehet csak lineárisan kalkulálni a fogyasztás váltázást, hisz ott azért lesznek teljesítmény növelő tényezők, mint pl. L3 cahce 2MB-ről 6 MB-ra nő, meg még talán mást is belerakhatnak, órajelet is nagyobb mértékben növelni kell, míg az Intel erre 45nm-nél nem kényszerült rá mert az is elég ami 65nm-nél megvolt.

    Ellenben Intelnél ugyanúgy ahogy 65nm-en volt 9 hónapnyi eltéréssel B3-ról G0 steppingre váltás jelentős fogyasztás csökkenéssel, ez ugyanúgy megeshet 45nm-en, hasonlóan nyár végére prognosztizálva mint 65nm esetében is volt.

    Ráadásul a 45nm-es Phenom érkezése még elég távolinak tűnik, inkább 2009-re datálható mint idénre. Szóval addig még nagy valószínűséggel kijön Penrynből egy újabb csökkentett fogyasztású stepping úgy nyár végére. És 2009 elejére a 45nm-es Phenomok érkezésére, lehet már nem a Penryn lesz az AMD riválisa, hanem a 45nm-es Nehalem alapú mainstream Intel procik.

  • shabbarulez

    őstag

    Egy dologra még kíváncsi lettem volna. Mivel a tesztekben a kóró nincs húzva, a K10-ből meg szinte az utolsó Mhz is ki van préselve, de a fogyasztás adatoknál csak az alapórajeles Phenom modell szerepel. Vajh a 2.95Ghz-en járó Phenom fogyasztása hogy aránylik a 3Ghz-en Yorkfieldéhez? Mert hogy teljesítményben egyes teszteknél már igen erősen megközelíti az oké, de kérdés ezt milyen fogyasztás növekedés árán éri el. Érdemes lett volna e miatt megemlíteni a két platform teljesítmény/watt mutatóit, hisz anno még a K10 megjelenése előtt az AMD pont azt hangoztatta, hogy a platformja e téren hoz majd igazán forradalmi változás.

    Olyan érzésem van mint anno egy éve amikor az Intel Core 2 Quad-ja ellenében az AMD kiadta a 4x4 platformját, két darab 2 magos FX-szel. Ő akkor úgy oldotta meg a 4 magot. Teljesítményben az a rendszer már elég közel került az Intel egy procis kialakításához, viszont fogyasztásban az AMD rendszere majd dupla annyi kakaót vett föl, így az egész rendszer teljesítmény/Watt aránya igen csak lesúlytó volt. Félek ha megismernénk a 2.95Ghz-en járó Phenom fogyasztás értéket azt lehetne kijelenteni egy év után csak annyi változás történt most már az AMD is egy lapjára tudja pakolni a 4 magot, de a teljesítmény/Watt arány semmit nem változott.

    [ Szerkesztve ]

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Chaser #104 üzenetére

    Azonos órajelű X3 és C2D nem igazán valószínű jó darabig. Hó végén jönnek ki a 45nm-es C2D-k 2.66-3.16Ghz-ez órajel között. X3-ból ha nem csúszik újra legkorábban márciusban várható 2.3 és 2.5Ghz-es órajelen.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Zull #132 üzenetére

    Ez valami régi adat lehet, pénteken 6.25-tel zárt AMD. Most épp tart a börze de nincs jelentős változás. Jelenleg ~3.5 milliárdot ér az AMD.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz fLeSs #145 üzenetére

    Az Nvidia szerintem most van élete csúcsán. "Az NVIDIA az év vállalata a Forbes szerint" [link] Ahogy egyre inkább ki fog teljesedni AMD és Intel pratformosodási terve(saját alaplap, chipset, cpu, integrált gpgpu) úgy fog egyre inkább zsugorodni Nvidia piaca és ezzel együtt a cég is. Most még amíg sokat érnek és van elég tőkéjük addig kellene felvásárolniuk az AMD-t, hogy ott maradhassanak a piacon. 3 év múlva szerintem igen jelentősen meg fognak változni a dolgok és akkor már késő lesz kapálózni.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Raymond #153 üzenetére

    Anno volt hír arról hogy TSMC erősen érdeklődik AMD gyárai iránt. Szóval köthetnék akár együtt is az üzletet, TSMC vinné a gyárat, Nvida a cpu és vidkártya részt. Vagy megveheti hitelből ahogy AMD tette és utána eladja a gyárat TSMC-nek. Vagy pl. a beépülő CE chipset biztos jól jönne a Samsungnak, úgyis főleg nekik adja el az AMD, akár ez is eladható. Az Nvidia meg megmaradnak cpu+gpgpu fejlesztőnek aki szerződéses gyártókkal készítetti el a hw-t, ugyanúgy ahogy most a videokártyákkal is teszi. Persze az se lenne rossz ha a Samsung venné meg az AMD-t, de akkor a Nvidiának szerintem azzal annyi is lenne.

    [ Szerkesztve ]

  • shabbarulez

    őstag

    válasz stevve #436 üzenetére

    A K10 megjelenéséig is azt állították róla hogy jól sikerült és a kóró akár nyugdíjba is vonulhat mellette, de a megjelenés után a száraz tények hamar kijózanította közvéleményt. Ezek utána Pumánál óvatosabban kezelném az AMD hasonló kijelentéseit. Megint ugyanazt játszák mint K10-nél, régi generációs modellekhez hasonlítják egy még jővőben megjelenő platformjuk terjesítmény és jééé ahhoz képest jobb. Hát persze hogy jobb gáz is lenne ha még azt se tudná überelni, de nem ahhoz képest kell jobbnak lennie ami addigra már talán nem is lesz a piacon, hanem az Intel jővőbeli, időben ugyanakkor piacon lévő fejlesztéseivel kell versenyben maradni. Ez kicsit olyan mint amikor a Ford 2008-ban kijelenti hogy az 1988-as Opel Kadettnél jobb autót alkotott. Elég szomorú lenne ha még ezt a lécet sem tudnák átugroni, de nekik az 2008-as Opel Astrát kell megverniük. Ugyanígy a Puma fő riválisa az Intel Montevina platformja lesz, ahhoz kell mérni a teljesítményét is. Ott pedig sok fejlesztés lesz, korábbi hírek szerint 3x nagyobb grafikus teljesítmény a korábbi modellhez képest, integrált HD-DVD, Blu-Ray hardwares lejátszás támogatás VC-1 és H.264 kódolsához is. Épp ezért pl. a cikkben említett HD-DVD lejátszásbeli különbség addigra már nagy valószínűséggel sehol nem lesz.

Új hozzászólás Aktív témák