Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz shabbarulez #14 üzenetére

    azért több vidkaris rendszer nem csak QXes előtagú proci mellett szerepel mostanában. átjárás pedig van a két szegmens között, ld q6600/6700, ami újkorában bőven 500usd+ban kezdett és szép fokozatosan esett le az ára 200 usd környékére.

    mondjuk elnézve a dolgokat asszem még min két évig marad a rendszer, a core architektúránál is annyi időbe tellt, amíg végre épeszű lett az árazás.

    a highend procok sockja legalább megegyezik a serverekével? mert akkor még meg is érteném gyártói szempontból a dolgot. és előnye is lehet. kérdés, hogy intelnél is átállnak e a serverre koncentrálásra... amdnek ez szerverpiacon bejött, ot a részesedése 50% körül van a vállalatnak (ezért hüülyeség, amikor a desktop eladások alapján temetik), cserébe viszont a desktop procijaik a szerverspecifikus megvalósítás miatt (kis L2, nagy L3 ott nagyon jól jön, desktopnál az L2 a fontos) teret vesztettek.

    highendnél én valami skulltrail utódra számítanék (értsd, szervervilágból jött desktopra méretezett valami), ezt pl alátámaszthatja a tuning hiánya, amiről egyes oldalak rebesgetnek. csak mondjuk itt kicsit több energiaráfordítással, mert desktopra azért annyira az a platform nem volt jó (betonbiztos de lassú memória, problémás chipsethűtés, a 8 magon nagyon jó esetben már 25%os terhelést el lehetett érni, kivéve render). jó, az gyakorlatilag egy átcímkézet server lap volt, pár chipnyi módosítással, meg icipicit megtúrt biossal.

    tehát az x58 inkább a felemásan sikerült skulltrail utódja, mintsem az x48é, a p55 pedig továbbviszi a jólsikerült p35-p45 szériákat... amiknél finoman jegyzem meg, hogy szintén voltak highend lapok horror áron.

    most is két intel platform van végülis, és ez felhasználói részről senkinek nem baj... legalábbis hacsak nem 30"on akarsz natívban crysist kihajtani, akkor pé...hosszabbításon (... helyére természetesen klapát kerül) az EE semmire nem jó.

    bocsi a kalandozásért, közben gondolkodtam. féligmeddig hangosan:)

    mephi666: láttam én már húzott quadot ASrock lapban (!)... a 10-12ezer körüli giga g31ben is stabilak. OC felejtős, de mennek vele.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz shabbarulez #32 üzenetére

    viszont az órajel állítása megmaradt...

    ok, ez viszont tény.

    Asrock+OC témához: láttam én már húzott quadot Asrock lapban. kicsit nagy volt a drop, de ez az asus p5kra is igaz volt (jó, nevezett p5knál nagyobb, de akkoris). viszont ment.

    a gépösszerakósdi meg valamennyire marad, max lap és proci egyben, többi meg apránként...

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák