Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badd

    tag

    Én Play Musicot azért használtam eddig, mert ennél volt opció saját zenei könyvtár feltöltésére felhőbe és így a többi streamelt zenével együtt tudtam ezeket is hallgatni bármi variálás/letöltés nélkül. És ez hasznos, mert jó pár zenekar van amit hallgatok, aminek főleg korábbi albumai nincsenek fent a streaming szolgáltatók oldalain (vagy már megszűntek és azóta nyilván nem is foglalkoznak vele, hogy fent legyenek) (meg tavalyig pl a Tool se volt fent, szóval nagyoknál is előfordul). Na ez megvan a YT Musicnál is, csak például ha teljes könyvtár shuffle módot akarok, vagy akár csak előadón belül is, akkor külön kezeli a kettőt, szóval választani kell a gyárilag YT Musicon fent lévő zenék, vagy a feltöltött zenék között. Ezt a Play Music egyben kezelte.
    Úgyhogy ha nem fogják ezt javítani a leállásig, akkor megnézem az Apple Musicot, mert elvileg az engedi még feltölteni a saját zenéket és úgy kezeli, ahogy a Play Music. De lehet rosszul tudom.

    Ajánlási rendszerhez: Ebben szerintem a valaha legjobb az Rdio volt, csak sajnos becsődölt és megvette a Pandora, ami pedig csak az USA-ban érhető el. (és az ajánlási rendszert át is ültették, pár hónapja valamiért sikerült elérnem a Pandorát Mo-ról, és még mindig nagyon jó.)

    Szerk.:
    Ami amúgy engem zavar az összer streaming szolgátatónál, hogy tudtommal arról semelyik se szól, hogyha lekerül egy album a streamingről, vagy lekerül majd újra fel, és utóbbi esetben automatikusan nem rakódik vissza a könyvtáramban (vagyis GM-nél biztosan nem). És ez elég zavaró szerintem, hogy keresem, aztán hopsz nincs, vagy akkor újra berakni a könyvtárba.

    [ Szerkesztve ]

  • badd

    tag

    válasz vicze #10 üzenetére

    Igen, a playlist megoldás, de nem annyira használtam eddig, meg mindenképpen több macera végig menni előadónként, vagy a teljes könyvtáron, hogy betegyem playlistbe a számokat.

    Igazából azt nem értem, hogy ha egy funkció már megvolt GPM-ben, akkor az miért kerül ki. Főleg, hogy ha playlistben tudja kezelni együtt a kettőt, akkor még az se lehet kifogás, hogy az új rendszer nem tudja kezelni együtt a kettőt. (ami így is vicces lenne, hogy a régi tudja, az új "frissebb" meg nem)

    Anno azért is örültem a zenei streaming megjelenésének, mert már untam az mp3-akkal, CD rippelgetésekkel, saját zenei könyvtár rendszerezgetésekkel, külön mp3 lejátszóra másolgatós macerát, és eleinte is láttam az egyes zavaró hiányosságaikat, de úgy voltam, hogy majd javítják a dolgokat, és tényleg kényelmesebb lesz a dolog, de néha úgy érzem, hogy nem lett sokkal egyszerűbb, főleg ha az ember nem csak random előre generált mainstream playlisteket hallgat.

  • badd

    tag

    válasz borges7 #44 üzenetére

    A Spotify csak az adott eszközön tárolt zenéket tudja behúzni, szóval vagy mindenhova fel kell másolni, vagy csak az adott eszközön tudod hallgatni ezeket.

    A Deezert most megnéztem, ott pedig azt találtam, hogy cbr MP3-at lehet feltölteni. Szóval még ez is tud opció lenni. Majd ha úgy alakul, akkor megnézem.

    Azonban én most a Plex-Tidal kombót tesztelem. Pár napig nézegettem az Apple Musicot, de Windowson iszonyat lassúcskának tűnik az iTunes és nekem kellemetlenül katyvasznak. Így újra elkezdtem nézegetni a lehetőségeket, hogy nincs-e jobb, vagy ezt kellene megszoknom, és akkor jöttem rá, hogy Plexet amúgy is használok, és hát itt van benne ez a Tidal összekötés opció, nézzük meg. Egyelőre nekem bejön, simán együtt kezeli a tidalos és a plex szerveres zenéket, és megvannak a playlist kreáló funkciók (és nem csak a mentet zenéket használja fel, szóval teljes kapcsolat van a Tidal-al), úgy, hogy konkrétan a Tidal felületére be se kell lépnem, ha nem akarok. Ennek is van egy-két hülyesége (mint mindennek), de összességében eddig számomra kellemes a használata. Ja, és itt olyan minőségben teszed fel a zenéidet amiben akarod (akár flac, aiff, wav), aztán a lejátszóban eldöntheted, hogy átkonvertálja-e őket mondjuk mobilnet miatt vagy mehet eredetiben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák