Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Én azért látom a fantáziát abban amit most a Chrome OS-el csinálnak. Több éve megvan a kérdés a fejemben, hogy az Android vagy a Chrome OS felől eddig miért is nem nyitottak az általánosabb desktop computing felé? Főleg hogy amennyire tudom belsőleg is egy egyedi Ubuntu derivációval dolgoznak. (vagy legalább is pár éve még így volt)

    Csak mert ha átgondolom, az idő nagy részében a gépemen tényleg a böngésző (Chrome) és/vagy valami egyéb web alapú progi (pl. Slack) fut. Most, hogy már lehet Linux programokat is feltenni, akár még a munkámat is mellé tudnám tenni (fejlesztés). IDEA és VSCode állítólag már most jól működik.

    Ha még ez mellé oda kerülne a Steam kompatibilitás a mostani Linux-os helyzetnél értelmesebb formában, tulajdonképpen a Windows-t 90+%-ban ki tudná váltani. És mostanság a Win10 is fel tud húzni a folyamatos variálgatásokkal, inkompatibilis update-ekkel. Nagyon kezdi magát elengedni a Microsoft ezen a téren. Viszont a Linux desktop-ot mint olyant sosem szerettem (használatával nincs gondom, de nem szívesen teszem), Mac-et pedig valahogy még mindig nem veszi be a gyomrom.

    Egyébként jobban belegondolva lehet nem is a Linux-os irányból kellene megközelítenie a gyártóknak a ChromeOS kompatibilitást, hanem az Android réteg felől. Ott már most is egész komoly címek tudnak futni ChromeOS-en, pl. mobil pubg is elindítható. Mellesleg amúgy is több a tapasztalat gondolom a mobil játékok kapcsán.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák