Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • foxyr

    tag

    válasz Orcsi #19 üzenetére

    Amiket én eddig a TV-kbe épített lejátszókról olvastam semmi jóval nem kecsegtettek. Tudnak lejátszani hálón keresztül is, de már csak megkötésekkel. Több márka/típus esetében is hálón keresztül pl. nem kezelte a külső feliratokat, egyesek csak képet és mp3-at játszottak le...stb.

    A tudásából ítélve kizártnak tartom, hogy Sigma Design-os chipet tettek volna a készülékbe.

    Illetve ami nálam már alapnak számít egy ilyen cuccnál, hogy m2ts kiterjesztést ismerje, és LG-nél nem láttam...Panasonicnál igen, Samsungnál nem néztem.

    Mindenesetre egy külső médialejátszó még mindig ezerszer többet tud egy ilyen beépített lejátszónál.

  • foxyr

    tag

    válasz Seb3s #52 üzenetére

    Led hátteres Pana lejátsza az m2ts formátumot. Mkv-t meg szinte mindegyik tudja, Samsung, LG is.

    "viszont egy 720p sorozatot sokkal kényelmesebb pendrive-ról nézni."

    Mi is a kényelmesebb? Hogy a pendrivet a TV-be dugod, nem pedig a médialejátszóba? :D
    Én azt sem teszem, NAS-ról játszok le mindent, annál kényelmesebb nincs, és ezek a TV-k DLNA-n keresztül analfabéták...

    Az a baj ezekkel a beépített marhaságokkal, hogy fölöslegesen megdrágítják a TV-t, mert ugye többet kérnek érte, mint az ugyanazt tudó, de belső lejátszót nem tartalmazó TV-k, viszont igazából semmit sem érnek, mert olyan file-t nem tudnak lejátszani, amik azért alapnak számítanak vagy hálón keresztül, DLNA-n alig képesek vmit lejátszani.

    Szerintem sokkal többet ér egy TV+médialejátszó, mint a beépített medialejátszós TV-k.

  • foxyr

    tag

    válasz Zzenit #75 üzenetére

    Analfabétaság pl. az, hogy egyes TV-k USB-ről lejátszák a videokat, mp3-at és képeket, de pl. NAS-ról már csak az mp3-at és képeket tudja megjeleníteni, videót már nem játsza le. Van olyan TV is, ami USB-ről szépen elmegy, de NAS-ról megint csak béna, mert pl. külső feliratot már nem tudja megjeleníteni...stb. Tehát amiatt gagyik, hogy amíg USB-ről szépen működnek, addig NAS esetében már nagyon sok minden nem működik. Sokkal többet tud egy külső lejátszó, mint ezek a beépített kütyük, ott nincsenek ilyen megkötések.

    Talán előbb-utóbb eljutnak oda a gyártók, hogy kiválthatják a külső lejátszókat is, de jelen pillanatban még távol állnak ettől.

    És az a legnagyobb baj, hogy ha még van is 1-2 készülék, aminek a multimédiás része nagyon jó, lehet magát a TV-t nem venném. Az én lejátszóm már 1 éve megvan, hozzá egy LCD, és nemrég akartam egy új TV-t venni a nappaliba is, és igen...szóba került, hogy beépített lejátszós TV-t veszek, de aminek jó lett volna a multimédia része, ott maga a TV képminősége nem tetszett. Amelyik TV minőségileg pedig megfelelt volna, ott a multimédia része volt nagyon kezdetleges...így maradt egy nagyon jó minőségű, de multimédiás képesség nélküli TV.

Új hozzászólás Aktív témák