Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • slayer007

    tag

    válasz Mura #6 üzenetére

    39 col monitornak? és hol ülne az illető? az iroda másik végében?

    Im insane, what's your excuse?!

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Mura #6 üzenetére

    A word-nek vagy bármilyen más, munkára való szoftvernek a 30 Hz nagyon mindegy,

    Sajnos nem mindegy. Mikor filmeket szótárazok (igen, vagyok ilyen elvetemült :DDD ), akkor 24fps-ben van a gép, és rettenetesen rossz gépelni. Egész egyszerűen késik a beírt szöveg ahhoz képest, amikor beírom.

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • dezz

    nagyúr

    válasz Mura #6 üzenetére

    "A word-nek vagy bármilyen más, munkára való szoftvernek a 30 Hz nagyon mindegy"

    Csak egy idő után golyózni kezd az ember szeme a 30Hz-es egérmozgástól. (Próbáltam már valós 30p-t ezt tudó LCD monitoron.)

    (#9) Hobbbyt: Nagyjából így van, csak annyiban pontosítanám, hogy moziban 2-3-4x (vetítőgép típusától függően) jelenik meg a kép, egyenként 1/100s-nél rövidebb ideig, közötte feketeség van. Így egy fokkal szebbek a mozgások, hiába 24 fps. (A legjobb persze az, ha minden mozgásfázis csak egyszer jelenik meg, de ahhoz kevés a 24 fps, túlzottan villogna.)

    Normál LCD tévén/monitoron folyamatosan látható a kép, ami nagyon rossz a mozgás szempontjából. (A szem akadozva tudja csak követni a mozgó testeket [túl sokáig lát egy mozgásfázist], amitől homályosnak látja a széleket. Ha a szem két kép között feketeséget lát, akkor folyamatosan mozoghat és élesen látja a felvillanó képeket.) [Az csak hab a tornán, hogy a váltás is a szemünk előtt zajlik le, ami tovább növeli az elmosódottságot.]

    A jobb LCD tévékben ma már van backlight strobing/scanning. Ebben kis olcsó 4K-sban valószínűleg nincs ilyen.

    (#22) sb: A BFI sokat javít a 24 fps-en is. (1x felvillantással egyébként teljesen folyamatosnak tűnne - már próbáltam [pedig látom a különbséget 60 és 120 fps között is, de ha csak egy pillanatra jelenik meg a kép, a többit az agy "intézi"] -, de az persze túlságosan villogna.)

    "Ilyen szempontból bőven elég a 30Hz." - Nem, villogtatás és filmes motion-blur nélkül nagyon nem elég. Már az egér darabos mozgásától is hülyét lehet kapni egy idő után.

    (#34): Jól mondod, a panel frissítése és a HDMI 4K-s frissítési maximuma két különzöző dolog. (FHD-ban HDMI-ről is mehet a 60p.)

    "Alig várom a 48/60fps tartalmakat."

    A tévéadás lényegében 50 fps-es (USA/Japán 60).

    "Már többször leírtam máshol, hogy meggyőződésem: a 4k-nak sincs semmi értelme amíg 24p-vel dolgoznak."

    Ez már csak azért sem igaz, mert nem mozog minden folyamatosan egy filmben (ezt már többször írtam neked, de folyamatosan ignorálod). A másik, hogy a tévéadás nem 24p.

    (#23) Neszójábe: Nincs olyan LCD, amit 30p-ben lehetne járatni és 30 Hz-en villogna. Az valószínűleg 30i (interlace) mód volt, egy olyan monitoron, ami tudott fogadni interlace jelet, de nem rendelkezett deinterlace áramkörrel.

    (#53) zh1972: Azt úgy mondják, hogy egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák