Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Xaels #25 üzenetére

    Lehet megleplek, de ezek az EIS-ek videóban jobbak már bármilyen obiba épített OIS. Ezektől csak egy gimball ad jobb eredményt.
    Van teszt video, amin OIS-es sony akció kamera szerepel a hero7 és az osmo mellett és a két EIS leiskolázza a sony féle OIS-t.

  • sebgutkopf

    őstag

    Valóban jó lesz egy kis verseny ezen a piacon, bár árban kedvezőbbet vártam volna a dji-tól, így elég közel vannak egymáshoz, hogy nem az ár dönti el, hogy a vevő melyiket veszi, hanem a felhasználási cél.

    A legfőbb eltérésnek a látószög különbséget látom. Az osmo a vloggereknek jobb választás a kijelző miatt és a látószöge is arra alkalmas. Ellenben aki pl MTB akciót rögzít annak a gopro marad továbbra is a választása, mert azzal belefér a képbe a kormány teljes szélességgel, és látszik minden, ami kell, míg az osmval a látószög szűk ezen felhasználáshoz.
    A tesztekben nem láttam sehol infót se próbát arról, hogy a hero 7 néhány funkciójára van-e válasza a dji-nak, vagy a tesztelők ennyire nem ismerik a hero-t, vagy csak elkummatanak eltérő paramétereket.
    Gondolok itt a gopro ilyen képességeire:
    - time warp (elmúlt évek legjobb újítása az új stabilizátorok után, ez nem a tima lapse az is van)?
    - wide, linear (általános felhasználásnál torzítésmentes és szűkebb látószög) és superview (akcióhoz zseniális) látószög?
    - állítható, hogy a képszenzor hány %-át használja az EIS tartaléknak (alapból 10%-ot vág). Szóval a hero7-nél lehet növelni a képstabi tartalékait.

    Itt főleg a tesztek teljeskörűségét hiányolom, mert nem derül ki, hogy ezek valóban maradtak a gopro plusz funkció, vagy tudja a dji is? :F

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Tomi_Sci #31 üzenetére

    Erre nem tudok válaszolni, mert nekem csak a hero 7 áll rendelkezésemre az osmo-t nem tudom kipróbálni, így akár mit is mondanék, hogy szerintem igen, vagy nem, az nem lenne hiteles. Azt tudom, hogy van és hatása is van a nagyobb rázkódások kezelésére értelem szerűen látószög csökkenés árán.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Xaels #30 üzenetére

    Hamár nagyon foglalkozunk a tökéletes stabilizálással egy szenzor stabit talán könnyebb lehet fixálni és a rendszerben tartani, ami az EIS-el együtt már egész brutál lehet. Ennek persze ára lenne, amit az akció kamera piac nem biztos, hogy hajlandó kifizetni. Attól, hogy bravúros drága megoldás kerül egy ilyen kis kamerába ugyan nő a bonyolultság, de a szenzor alap képalkotási képessége nem lesz jobb, ellenben az ára már más régió felé menne...
    Szerintem ez pénzügyi szempontból nem racionális fejlesztési irány jelenleg.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz tuki2200 #29 üzenetére

    Képminőség:

    A hero 7 videó képminősége (fotóban gyenge) normális fényviszonyok között szerintem kifejezetten jó (sötétben nem). Sőt meg is állapítottam, hogy használhatóság és végeredményben, ha nem egy állványon lévő nagy szenzoros gép videójával vetjük össze, akkor nagyon meggyőző, sőt a telefonok sehol sincsenek hozzá. Protune módban egy hero 7 h.265 és magas bitrátával fix negatív expókorrekcióval nagyon sok hasznos adatot és képrészletet rögzít.

    Amikor séta közben 4k/50p-vel rezzenés mentes stabil képet kapok azt egyik telefon se tudja akármilyen stabival. Mindegyik csak szeretne olyan videót rögzíteni. Először is ott a főkülönbség, hogy a gopro (és az dji is) valós és fix frame rate rögzítésére képes, tehát az 50p az valóban 50, a 60 pedig 60 a szupergyors 240 szintén annyi. Ezzel szemben egy telefon akár 4k, akár full hd-ban rögzít egyik sem tud stabil szabvány képkockaszámot produkálni. Az ntsc az nem 29,97, hanem egyszer 30,03, máskor 29,85, utána 30,65 stb... és ugyanezt csinálják 50 és 60p helyett is. Az ilyen videók nem alkalmasak érdemi utófeldolgozásra és profi programban való editálásra, a kép és a mozgás szét fog esni.

    A telefonok stabilizátora pedig van és jobb a semminél sokkal, de hiába optikaiak nem hozza a gopro és főleg a dji EIS eredményének a szintjét.

    Tény egy ilyen akciókamera használata több beállítást igényel, mint a ma általános telefonos applikációk, ilyen kamerát meg az vegyen, aki hajlandó a beállításokkal és az utófeldolgozással is foglalkozni, különben csalódott lesz.

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Clley #42 üzenetére

    Alapvetően attól függ melyik a jobb választás, hogy mire akarod használni a kamerát?

Új hozzászólás Aktív témák