Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz etejedu #34 üzenetére

    Elontrillal le lehet jönni... ez egy dopamin és noradrenalinerg pályákra ható antidepresszáns, aminek a mellékhatásaként felfedezték, hogy segít leszokni a cigiről :D

    Hálistennek én nem szoktam rá.. volt egy időszak amikor bulikon elpattant egy-egy szál... és azt vettem észre, hogy napközben is kívánom. Na akkor vasakarattal elhatároztam, hogy soha többé kocacigizés. Ki is röhögtek a társaságban mindig, de ennek hála megszoktam még akár ittasan is a nemet mondást :)

    Az a legveszélyesebb kombináció, amikor egy erős idegrendszerre ható kábítószer, a nikotin bejut az agyba, és az érzelmi pályák, limbikus rendszer, jutalmazó és addikciós központok hozzákötődnek és beleégnek a tudatba.
    Rettentő erős függőség alakul ki már csak amiatt is, hogy bizonyos mozdulatsorok (rágyújtás, kávécigi, az íze, a füstfújás stb) hozzákötődnek az érzelmi memóriához a drog hatása alatt... és már kész is egy életre való függőség.

    (Csak 5 középkorú dohányos ismerősöm halt meg tüdőrákban az utóbbi évtizedben, szóval elég szomorú dolog)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák