Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Nekem Lian Li házam van, igaz az is nagytorony...

    Ám 1-2 észrevételt ha megengedtek :)

    Az ára valóban húzós ezeknek a házaknak, viszont 1-2 dolgot nem vesztek figyelembe, vagy nem tudtok róla. Gondolom ezek a házak is tetőtől-talpig fémből vannak. Ami műanyagot találni rajtuk, az a ventilátor és a szűrője, jah meg a bekapcsológomb...Még a kerekek, az 5,25"-ös takarólemezek is csupa fémből vannak... Sehol nem vág, akárhol nézi az ember és minden milliméterre pontosan illeszkedik, semmi elhajlás vagy elcsúszás... És a legtöbb helyen csavarral vannak rögzítve a dolgok, tehát ha valamihez nehezen fér hozzá az ember, pár csavart kiszed és nyugodtan tudja szerelni...Alig van 1-2 helyen szegecselve...(vagy talán nincs is sehol se...)

    Aztán az én házamhoz még adtak vagy 1-2kg csavart is, nem is hagyományosakat, külön műanyag dobozzal, ahová rendezni lehet őket. (a dobozról nem találok fotót de kb. akkora mérete van mint egy pénztárcának, nem egy bóvli kis gagyi izé...Bal fent, a többi "kacattal" együtt...)

    Ami pedig a hdd keretet illeti, csodálom,h. az ilyesmi nem szabvány... Szerintem nagyon ötletes. A hdd-knek van egy külön "gumibakos csavarja" amiből 4-et kell a hdd-re csavarozni, majd azt a fiókba betolni és a fém zárat rátolni. Valami ilyesmit kell elképzelni. A fiókok zárja itt látszik. A csavarral lehet a " lezáró sínt" nyitni vagy csukni...

    Vagy ha alaposabban szemügyre veszem mind2 házat; pl. a cpu hűtő cseréjéhez ki van vágva a cpu foglalat alatt (ha csavarozni kell, ne kelljen kiszedni az egész alaplapot)... A fenti házban a tápnál ami van lent, "fekete izé"; az a kábelek rendezését segíti.
    Az alsó fotón lévő házban lévő "függőleges létraszerűség" nagy eséllyel a bővítőkártyák támasztására szolgál. (aki látott már nagyobb vga-t,az tudja,h. a nagy-nehéz hűtés miatt hajlamosak a kártyák elhajolni, ez valszeg ennek a kiküszöbölésére van)...És gondolom méretben sem apró darab házak, egy 5970 biztosan simán elfér bennük... (ez a kártya asszem 30centinél is hosszabb, így eleve kevés házba fér be...)

    Egyébként nem védeni akarom a gyártót és nem is eladó vagyok, mielőtt valaki azt hinné, csupán gondoltam írok néhány sort arra az esetre, ha valaki nem ismerné alaposabban ezeket a házakat... ;) :U

    Ha valami egyéb kérdés lenne, csak bátran... :DDD

    Ha egy autós hasonlattal kellene élnem, akkor azt mondanám,h. ezek a házak inkább a Bentley és Rolls Royce-ra hasonlítanak, míg mondjuk van aki a Ferrari-kat kedveli jobban...

    #Picturemaker:

    Ami a design-jukat illeti, valóban léteznek modernebb házak is ám, ezek is valószínűleg a kifejezetten visszafogott, egyszerűbb kinézetre törekedő házaik közé tartoznak. (vannak pók, irodaház stb-ra hasonlító házaik is...)

    #^Clown:

    Gondolom ennek a háznak a kerekei is le-felszerelhető fémek és ahogy elnézem a fotót ezeken is van fék...Ehhez hasonlóak lehetnek...

    #szab.tam:

    Ha sok 5,25"ös helyre van szükséged, léteznek ilyesmi házaik is... Például1 , például2 és ahogy elnézem azokat az 5,25"ös rácsokat, azok is fémből vannak... Ha hdd keret kell, akkor ilyesmik vannak...(ezekhez is gondolom legalább annyi csavart adnak, amennyi eszköz beleférne az összes helyre)

    Ha vízhűtésről van szó, akkor tudtommal a legtöbb házukhoz lehet kapni ilyen "upgrade" szerűségeket, pl. olyan tetőt ami vízhűtés fogadására van előkészítve...

    Az én házamban asszem 10db 3,5"-es hdd hely van, ehhez adtak kb. 40 csavart (10x4) legalább, csak a hdd-k rögzítésére.

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Enclave #19 üzenetére

    Ha egy autós hasonlattal kellene élnem, akkor azt mondanám,h. ezek a házak inkább a Bentley és Rolls Royce-ra hasonlítanak, míg mondjuk van aki a Ferrari-kat kedveli jobban...

    (ez még lemaradt az előző hsz-emből)

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák