Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • milespress

    csendes tag

    Egy hete használok egy ilyen készüléket, segítségképpen összefoglalnám a tapasztalataimat. Előtte egy Huawei P8 lite-ot használtam. Tök hidegen hagynak a mag sebességek és minden, amitől egy IT-s esetleg merevedést kap. Csak használom, nem teszteket futtatok rajta.
    Amikor nem dolgozok automatikusan a telefont kapom fel böngészni, nem a gépet kapcsolom be. Ez elég erős pozitívum a részemről.
    Kicsit nehéz, nem csak az előző telefonom ismeretében, hanem amúgy is. Meg kell szokni, hogy egy hosszabb cikk, elemzés olvasása közben hogyan tartsd a telefont.
    A bokeh effekt nem rossz, de csínján kell bánni vele, különben minden ember-tárgy az előtérben karton figurának tűnik.
    Fordítva a sorrenden, először a negatívumok.
    Kontra:
    - LED értesítő: tők dizájnos, hogy lassan pulzálva villan fel, de semmi betekintési szög, csak szemből látod, hogy jelezni próbál. Értem a készítők igyekezetét, hogy elegáns legyen a kicsi pötty, de ha leteszed magad mellé az asztalra, akkor máris nem látod, ha jelez.
    - Akku: egy nap, bármit is írnak. Mondjuk marha magas a szoftver arány a fogyasztásban, 40+%, még javíthatják.
    - Nehéz. Lehet a szokatlan súlyelosztás miatt, de nem mindig komfortos tartani.
    - Alap fotó módban nincs olyan, hogy full auto. A rekeszt minimum állítanod kell.
    - A sim kártyát bele kell imádkozni a rekeszbe. (ez mondjuk általában egy alkalom, szóval csak trehányság)
    - Az, hogy nincs NFC és USB C magasról letojom, de kár, hogy a beharangozás ellenére a gyroscope kimaradt, így a VR élmények is.
    PRO:
    - Szép a készülék. Nekem a fekete változat van, nagyon adja.
    - Nagyon jó képeket készít. Nem kell állítgatnod - a fent jelölteken túl -, az ég ragyogó kék lesz, az alanyod meg tűpontos. Nem érdekel ha 16x nagyításban valaki kromatikus aberrációt vél felfedezni, azt sem tudom mi az, de nem is ilyenekre gerjedek. Az az aberráció, ha valaki erre mered. Jól néz ki? Jól! Akkor nem érdekel a sallang.
    - Az ujjlenyomat olvasó nem tud hibázni és iszonyat gyors. Konkrétan nem érzékelsz delay-t.
    - Gyönyörű kijelző, megjelenítés.
    - Ha sikerült megtartanod a készüléket, akkor kényelmes olvasás és média fogyasztás. Tök mindegy milyen hosszú a cikk, kényelmesen elolvasod pár gördítéssel. Közben a hangszóró tökéletesen elegendő egy coub vagy insta videó meghallgatására torzulás mentesen.

    Az, hogy én mennyiért vettem az előfizetésemhez senkinek nem releváns, de úgy gondolom a mostani 105.000 forintos listaárát megéri, a felsorolt hibák és hiányosságok ellenére. Nekem tényleg csak a gyroscope hiányzik belőle, de kárpótol a kijelző és a fotó minősége.

Új hozzászólás Aktív témák