Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    Egy átlagos laposba bőven jó lesz a VEGA + DDR4 párosítás, minek a HBM ? :U Az AMD IGP-ben mindig is jobb volt az Intelnél. Ez a Vega alapú IGP elég nagy ugrás, az elődhöz képest, és visszavett órajelekkel bőven jó fogyasztást lehet belőle kihozni. A GF 14nm-es gyártástechnológiája, csak egy bizonyos üzemi frekvenciáig skálázódik jó, az felett már drasztikusan megnő a fogyasztása. Az asztali VEGA kártyák is azért esznek olyan sokat, mert az AMD kénytelen volt túlhúzni őket, hogy megfelelő konkurenciát állítson az NVidia-nak. ( VEGA 56 vs. GTX1070 ; VEGA 64 vs. GTX1080 ). A jobb IGP, és a DDR4 nagyobb sávszélességéből adódóan, biztos vagyok benne, hogy egy ilyen lapossal is el lehet játszogatni, persze nem 4K-ba Ultra beállítások mellett ( és nem "szingle memó csanellel" :Y ). Aki meg igazi Gamer laptopot akar venni, nem APU-s gépben gondolkodik. Az majd vesz egy Ryzen-eset, dedikált VGA-val. Ha meg már a Ryzen-nél tartunk, és az elején említettem, hogy az AMD IGP-ben eleve jobb volt az Intelnél, akkor már hozzá tenném, hogy CPU-ban ( IPC-ben ), meg most utolérte. :K Szóval nem tudom hova ez a nyavajgás, hisz minden happy ! :) Persze aki egy igazi "vegás" ( HBM-es )lapost akar venni, annak is lesz, csak jó mélyen a zsebébe kell nyúlni. A nagyobb gyártók ( DELL, HP, stb. ) biztos fognak csinálni vele ( szerintem ) ilyen 17"-os 5-6Kg -os workstation laposokat, de azok árai biztos a fellegekben lesznek :K .

    [ Szerkesztve ]

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • jedis

    senior tag

    válasz Cathulhu #27 üzenetére

    Természetesen én is az 1CCX-es CPU-krak gondoltam, hisz az AMD ugyan miért spejzolta volna be a tuti 100% CCX-eket (kivéve az 1800X-hez, mert oda 2 fullos kell ) , ha nem azért, hogy jó kis APU-kat tudjon belőlük csinálni . Amúgy a Raven is egy Ryzen. Egy fullos CCX, egy 1400-as Ryzen-nek felel meg, ha nem tévedek. :U

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák