Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    Jöhet az i3 és 8gb ram-os teszt akkor, lássuk melyik játéknál lesz még probléma.

    Itt az a probléma, hogy újonnan 110ezer Ft körül van ez a belépőnek ajánlott konfig, és ha valaki ezt is eleve alig akarja kiköhögni, akkor hátast dob attól, hogy 140et költsön egy normálisabb i3-asra, amit még mindig nem jó szívvel ajánlanék.

    Az igazibb játék i5-össel, 8-16gb rammal és RX470/gtx 1050Ti-től kezdődik, ez meg már 180+, viszont így talán már tutira nincs egy játék sem, ami akadna fullHD mellett low-on (hacsak nem maga a játék optimalizálatlan).
    Aki ennél olcsóbban vesz gépet, az kb. saját magát szivatja meg... (kivéve használtan fél áron persze)

  • BeZol

    őstag

    válasz Pécsi gyerek #49 üzenetére

    Nyáron adtam el ilyen gépet, csak q9550essel (4ghz-et vitte), 4gb rammal és 7870essel, nekem nem kell magyarázni :) Volt pár játék, amihez egyértelműen kevés volt a proci, hiába régi 4magos, ezt ma egy i3-as tudja 2maggal magasabb ipc-vel, szóval ha elszédelegsz a mostani gépedtől, akkor ott vagyunk, hogy ez a teljesítmény 140-től vehető meg újonnan, használtan meg 80körülért kapod meg, akkor pedig inkább egy 3-4 éves gépet veszek, mint egy 7+ éveset hasonló árban. (a te géped lehelettel gyengébb ugye, ezért olcsóbb)

    750Ti-nél és RX460asnál erősebbet ne tegyél bele, mert 4ghz-es tuning mellett is procilimited lesz néhol fullHD-ban, te meg eleve ezalatt tolod.

    Egyébként én is imádtam ezt a régi csúcsra járatott masinámat, de öreg volt, a proci miatt pedig erősebb vga-nak nem volt sok értelme, és overwatch alatt low grafika mellett sem volt kellően folyékony a játék, itt-ott beakadt már 80%-os gpu terheltség mellett, mert szegény procinak 4ghz-en is sok volt, és lezuttyant 80fps alá (kinek mi az ingerküszöb ugye, más játéknál elég a 60+, egyesekben 120+ kéne), szóval megváltam tőle, meg hát ugye ennyi idősen időzített bomba is egyben.

  • BeZol

    őstag

    válasz Stauffenberg #134 üzenetére

    Nálam a Q9550-es gyári 2.83ghz-en vmelyik játékban 60fps-sel ment átlagban. Felhúztam 4ghz-re (jó volt a procihűtőm), és máris átlag 90fps lett. Ez a proci majnem olyan erős volt 2.83ghz-en, mint a phenom II x4 955BE procim (csak az talán 3.2ghz volt gyárilag), csak míg az amd procival néha beszaggatott a játék, addig az intel procinál sosem voltak a semmiből érkező fps-droppok. Átlagnak ugyanaz jött ki, a be-beszúrka borzalmas minimum fps-re zuhanások miatt viszont számomra idegesítő volt, el is passzoltam.
    Az intel procival régen érzésre 3.4ghz-es tuning felett már nem volt hozománya az fps szempontjából, de az újabb modernebb játékokhoz már a 4ghz is kevés volt néhol.

    Az újabb 2magos intel procik azért jobbak ezeknél a régi 4magosoknál, mert sok játék le van ragadva még mindig 1-2-3 szálnál (i3-as meg ugye 2+2->4szálat tud mint a régi 4magosok), és az eleve gyárilag magasabb órajelek miatt is gyorsabbak, és többet számít az egyszálon futó teljesítmény, mint az összteljesítmény.

    A gyári alapórajeles egyszálas passmarkos pontszámok pedig a következőképpen alakulnak:

    AMD Phenom II X4 955 @3.2GHz - 1116
    Intel Core2 Quad Q9550 @ 2.83GHz - 1202 (+7,7% 370mhz-cel alacsonyabban!)
    Saját Intel Core2 Quad Q9550 @ 4GHz - 1705

    A mostani 2magosak pedig:
    Intel Core i3-6100 @ 3.70GHz - 2103
    Intel Pentium G3258 @ 3.20GHz - 2163

    Értelem szerűen van szórás, mert a tuningolt procik eredményei, és a nem megfelelően hűtött rossz eredmények is hatással vannak ezekre a számokra, és szerintem aki a G3258-as procival tesztelt, ott jóval többen készítettek tuningolt eredményt. (i7-6700-nak is csak 2157 pontja lett)

    A lényeg, hogy a régi 4magosokhoz (sandy bridge előttiek) képest majdnem 2xer gyorsabbak egyszálon az új 2magos csodák (de a 4 és efeletti magosak is), és ez számít nagyon-nagyon sokat. HA a program már kihasználja a 4szálat, akkor változik csak a képlet, mert sima 2magosra a 2+2-es kb. 50%-ot ver rá, és a régi 4magosok csak akkor hozzák az új 2+2magos (i3) szintjét, ha azonos órajelen futnak az i3-assal. Ez viszont még mindig nem elég elterjedt, és jobb a magasabb egyszálas teljesítmény.

    Aki azt hiszi, hogy jó lesz ha i5-öse lesz, azért jobb ha képben van, hogy egy i5-6400-as a 3.3ghz-es turbójával 1830 pontot kap egyszálon (10-20%-kal jobb nála egy magasabb órajelen futó i3-as, tehát pont amennyivel magasabban jár), és a 2+2 szál-as i3-6100-ra csupán 20%-ot ver összpontban az i5-6400-as, tehát egyszálon gyengébb, több szálon gyorsabb, de az egyszál többet ér, tehát csak akkor éri meg a proci a felárat, ha tuningoljuk! (amihez ugye ügyeskedni kell mert nem K-s proci!)

    Ha nincs tuning, akkor i5-6500-ast kell venni, az már 1946 pontot hoz egyszálon, többszálon pedig már majdnem közeledünk az 50%-os többleterőhöz, hiszen már 3.6ghz a turbo, az i3 pedig 3.7ghz-en ketyeg.

    Messze vagyunk ugyan az i7-4790k 4.4ghz-es turbós értékének 2528 pontos egyszálas teljesítményétől, de ilyen órajelre húzott i3-i5-i7 is tudja ezt.

    Ha számít a több szál mert végre kihasználja egy játék, akkor azonos órajel mellett durván úgy kell nézni, hogy:
    2mag2szál - 1
    2mag4szál (i3) - 1,5
    4mag4szál (i5) - 2,25 (i3-hoz képest +50%)
    4mag8szál (i7) - 3,375 (i3-hoz képest +125%, i5-höz képest +50%)

    Tehát igen, egy sima 2magos proci is elég lehet magas egyszálas teljesítménnyel ha az adott játék nem használ 2 szálnál többet, kérdés kinek mi a kedvenc játéka és ahhoz épp mi kell majd. A jövőbiztosabb gép bütykölés nélkül egy i5-6500-assal kezdődik (62ezer Ft), a félmegoldás pedig egy i3-6100-as (36k), a tuti pedig az i7-esek persze :DDD

    Én soha nem adnék ki pénzt olyanért, amiről már a megvételkor tudom, hogy nem az igazi, de ha csak az adott xy játék kell és soha semmi más, akkor megértem, de én pl. utólag bánom, hogy kb. 7 évig csak cs-ztem és soha semmi mást nem próbáltam ki, most meg már annyira gagyin néznek ki a 2005 körüli játékok, hogy gusztusom sincs hozzájuk, egy 3.-4. folytatásos játékszériába pedig már csak azért sem ugrok bele :B

  • BeZol

    őstag

    Intel Core i3 6100 @4.0GHz és Intel Core i5 6400 @4.0GHz teszt R9 380-as VGA-val (kb. gtx 960, 1050Ti szint). 8:10-től van a GTA V eredmény 1080p high beállítással.

    A ph-s cikkben szereplő 2magosnál a minimum érték 2-4 között mozgott bármelyik vga-val, de 2mag4szálas i3-assal már 44 lehetne (igaz, a youtube-os srác kb. 30%-kal erősebb vga-val tesztelt fix 4ghz mellett, ezért a minimum is lehet lejjebb menne 34-re!), emiatt a ph-s 29es átlag is lehet feljebb lenne 38-40 közé egy R9 380-assal.

    És igen, az i5-nél 2xer akkora gta 5-ben minden érték azonos vga-val az i3-ashoz képest azonos órajel mellett, ennyire számít a proci ereje ennél a játéknál.

    --> tényleg eléggé minimum már egy i3-as, sima 2mag2szálas procit csak akkor szabad venni, ha tudom h csak olyan játékkal játszom, amihez tényleg elég lesz, és a jövőben sem tervezek semmi más játékot. Az i3-as már megüti minden játék mellett az elfogadható szintet (és a régi 4magos procik is ha magas órajelen mennek!), de azért gta V alatt egy használtan 40ezer Ft körüli vga-val is kieshet teljesítmény (konkrétan feleannyi fps lehet), ami szerintem 2016-ban ULTRAGÁZ (és akkor most kaby lake-ből lesz K-verziós rendesen hivatalosan tuningolható i3-as, mikor már most bajok vannak bakker...). Hardverapróról 28-ért ki lehet fogni i3-6100-asokat, i5-6400-asokat 48-ért, és tekintve h 2xer annyi fps lehet pl. GTA V-ben, még akár 56ezer Ft-ért is megéri az i5-ös proci az i3-ashoz képest. Ha a minimum fps-ek tekintjük a ph-cikkben szereplő 2magoshoz képest, ami tudott max 4-et, akkor viszont elviekben 180ezer Ft lehetne egy i3 és 360ezer Ft egy i5 proci :DDD Hát ennyire szánalmasan gyenge egy komolyabb játék esetén az a szimpla 2mag.

    Persze az i5-6400-asnak gyenge a gyári órajele, ezért Z170-es alaplap (legolcsóbb 28ezer Ft) kell és non-K verziós procit tuningolni engedő bios hozzá (kérdés h van-e mindhez), és akkor rendben lesz az órajel. Aki nem akar ezzel szöszölni, annak i5-6500 lehet H110-es (legolcsóbb 15ezer Ft) lappal. Persze a Z170-es lapok mellett a tuning miatt gyári hűtés eleve felejtős.

  • BeZol

    őstag

    válasz 7Heads Drago #229 üzenetére

    Hát pl. BF1 multihoz már nem árt egy i7-es. Nézd a minimum értékeket. Ezek 64fős multiban lettek mérve, igaz gtx 1080assal társítva, de az arányok gyengébb videókártyával mérve is megmaradhatnak (ezt nem tudom! 60fps alatt már érezni h baj van).

    Máshol pedig ezt találtam: (a 2. részében már 6magossal szimulálja a kisebb procikat, ami a fentihez képest rosszabb eredményt hoz, mint amit az igazi 2-4magosok)
    "Additional performance testing was done using multiplayer servers with 24 and 64 players active, and the CPU requirements are substantially higher. Compared to the 6-core 4.2GHz i7-5930K, the Core i5 dropped performance in multiplayer by 15 percent, while the Core i3 performance was down 35 percent. As another test, I locked the CPU clock to 3.6GHz and tested 2-core + Hyper-Threading, 4-core without HT, and 6-core with HT. The multiplayer performance results with those CPUs are around 80/50 fps (avg/min) with 2-core, 100/75 fps with 4-core, and 125/90 fps with 6-core. That's all at 1080 ultra with a single 1070 card".

    A fő probléma egyébként inkább az lesz itt még az i5-ösökkel, hogy 90%-os terhelés felett forognak, és amikor eléri a limitet, akkor szépen beszaggat majd a játék, a 4mag8szálas i7-essel pedig ez nem fog megtörténni, viszont egy erősebb kártyában már hagy kihajtanivalót, mert egy 6mag12szálas procival több szufla jön ki belőle.

    Tehát nem feltétlen kell i7 még, főleg nem 6magos, de már most látható, hogy bizony már vannak szituk, hogy az i5 is kevés lesz (az érzékenyebbek sírnak is emiatt hogy h lehet kevés az i5-öse), a jövőben pedig ez tovább fog csak durvulni. Ettől függetlenül én is csak i5-öst vennék elkövetkező 3 évre (csak hát új i5-ös gép árában vettem fél éves 6magos i7 konfigot :U ).

    Itt pedig egy régi 2012-es BF3 multi teszt egy GTX 680-assal (= kb. gtx 770, 960, 1050Ti, 7970, R9 380): [link]
    Ez alátámasztja azt, hogy régi 4magos amd és intel proci csak maxra felpöckölve hozná egy i3-as szintjét, és h mennyivel jobb tud lenni egy i5-i7 már. Itt direkt 1280x720-ban teszteltek, szóval még a fullHD monitorral sem rendelkezőknek is használható referenciának, az új BF1 pedig enyhén szólva újabb játék már, és mostanra az i5 kezd szűk keresztmetszetté válni ilyen nagyon-nagyon cpu-intenzív játéknál.
    --> az igazán jövőbiztos proci bizony a jó drága i7-es (és meglátjuk mit hoznak az új amd ryzen procik 4mag8szál, 6mag12szál és 8mag16szál esetén remélhetőleg picit olcsóbban hasonló teljesítményt hozva).

Új hozzászólás Aktív témák