Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GumisPeter

    senior tag

    válasz tibz03 #46 üzenetére

    Dehogy veszek! :))

    Nem akarom túlbonyolitani, csak egy szoftver és kész is.
    Ebben a gépben elég nehézkes további modosításokat eszközölni, max a talpba tudnám betenni.
    De az nem tetszene.
    Nekem így szép. :DD

    Tehát marad a progi vagy a 12V és fülvédő. :DD

    Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

  • Ribi

    nagyúr

    válasz GumisPeter #42 üzenetére

    Uhh najo nem ilyen házra gondoltam.
    Azért néznek ki a házak úgy ahogy, mert az a praktikus.
    Normális kereszthuzattal nincs 60 fok a házban. Egyéni problémára asszem egyéni venti kell :D

  • icon

    senior tag

    válasz Ribi #52 üzenetére

    Sziasztok,

    én erre a sokventis "vérpistikézésre" kaptam fel a fejem.
    Nekem CM690-em van, és elég jól ki kellett találnom a ventilátorok helyét, hogy csend legyen a gépben, de hűvös is, már csak azért is, mert így lehet biztosítani a hardverelemek garancián túli élettartamát.

    Így a házban 2 hely kivételével mindet igénybe vettem, de minden házventi pozíciónak ezek közül tényleg van értelme. Elől a vinyóblokk, evidens, alul beszívás a Tagan 480-as tápomnak húzza be szűrőn át egy 12 cm-es Silentblade a friss levegőt (az ilyen tipusú tápnak elől-hátul van ventije, alul nincs, de nem megy bele por), oldallapon 2 Noctua 12centis teljesít szolgálatot szűrőn át, az alsó a videókarinak ad friss levegőt, a felső a procinak, míg hátul hátul fent 2 db 9 cm-es ventik fújják ki a procihűtőn keletkezett hőt (Egy AC 9L-es venti, még padlógázon se hangos, a Xilence se vészes, ha gumicsavarral rögzíti az emberfia a házhoz)
    Minden venti ami 12 V-on "hangoskodna", azt ventiszabályzóval halkítotam.

    Így elég impresszív eredmények vannak, húzva az E6550-es C2D Freezer Pro7-el, alapjárat 28-29 fok, játék közben max 41-42 fok (ittt olyan 10 fokot nyertem), a vinyók masszív másolásnál sem mennek 42 fok fölé, pedig 2 Samsungom is van a 12CM-es venti mögött. A gépben amúgy 44-50 fok uralkodik a szenzorok szerint, egy ment fel egy éve 57 fokig...
    Míg a videókártyahűtésem cseréje miatt (is) a 65 fok idle 44-re módosult, míg a load 90 fokról 55-re hűlt.

    De viszont simán alszom a gépemtől másfél méterre, ez egy éve lehetetlen volt a ház alap 3 ventijével, ebből egy az oldallapon volt, és búgott, a videókártyahűtés süvített, és ontotta magából a meleget. Illetve a gép stabilitása is sokat javult, az egész projekt legelején az alaplap bios-a rendszertelen időközönként visszarakta a beállításokat alapjáratba, már hónapok óta nem volt semmi rendellenes, pedig 2.33-on ketyegő procimat 3.1-en járatom,
    és 1066 MHz-en az 1066-os DDR2-es ramjaimat (melyet hajlamos volt a bios 800-ra visszadobni), mondjuk ebben benne van még a biosbeállítás is.

    [ Szerkesztve ]

    http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=icon

  • Ribi

    nagyúr

    válasz kisza25 #50 üzenetére

    Kézzel is megnézted hogy milyen melegek ?
    Mert ugyanott nem hiszem hogy 15 fokkal melegebb lenne a WD.

    Eddig nekem minden alkalommal a vga ventije volt a leghangosabb, sajnos most is az.

Új hozzászólás Aktív témák