Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsiga667

    addikt

    válasz csiga997 #23 üzenetére

    Tegyük fel hogy egy 1Dmk2N-be kerül a kártya (azért épp ebbe mert a jelenleg a piacon lévő gépek közül ez tud másodpercenként a lehető legtöbb adatot ''termelni''). 8MP-es Canon raw-ok nagyságrendileg 8MB körül vannak, de mondjuk legyen 10, számoljunk magas érzékenységgel és fullos L obival. Ez másodpercenként 85MB. A bufferbe 20 raw fér, a kártyára írás sebessége nagyon jó esetben legyen mondjuk 10MB/s. Ha beletolod a 16GB-s kártyát és leragasztod szigszalaggal az exponálógombot, ~2,5mp alatt megtelik a buffer, és ezalatt az első 2,5 képet ki is írta a kártyára, viszont innentől 1fps-re esik vissza a gép CF interface-ének lassúsága miatt. A 16GB-ra fér összesen 1600 kép, mire ez megtelik az majdnem 27 perc. Ezt megfelezve kapunk 13 percet egy 8GB-s kártyára. Lehet hogy nekem szegényes a fantáziám de én nem tudok olyan helyzetet elképzelni hogy közel negyed órán át ne legyen szabad 15-20 másodpercem.
    És ez a kis számolgatás még nagyon erősen a worst case scenario kategóriába esik...
    (Azt meg már csak halkan jegyzem meg hogy akinek 20 másodpercig tart CF-et cserélnie az talán inkább ne menjen fotóriporternek, meg lehet ám élni a stúdiózásból meg művészkedésből is...)

    A magyar profik védelmében meg csak annyit hogy szerintem te is tudod hogy kevés fizetésből nehéz drága cuccot venni.

Új hozzászólás Aktív témák