Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz rudi #37 üzenetére

    ''Ez a VIA a második legnagyobb chipsetgyártó, ez honnan jön?''

    A realitasbol :) Az ember nezeteit sokszor elferditi kicsit ha egy bizonyos korokben forog allandoan es nem lep vissza hogy lassa az egesz kepet ;)

    ''Azért kérdezem, mert mostanában, K8 platformon szinte egyáltalán nem látok VIA chipkészletes termékeket.''

    A K8 platform viszont az osszes szallitmany csak kb. 21% teszi ki meg mindig. Ezt felosztod a harom gyarto kozott, igy hiaba latsz mindenhol NV chipsetet mert jatekosoknak szant konfiguraciokkal vagy korbeveve, a maradek majd 80% a piacnak meg mindig nem-AMD platform. Es Intel platformon a mainstream az Intele, a lowend pedig a VIA es a SiS piaca. ATI jott fel highend-ben kicsit. de az ATI/NV brand messze nem olyan eros meg mint AMD platformon. Ehez hozzajon az is hogy a VIA az AMD piacon is jelen van meg. Igy ha az NV az egesz AMD-s piacot uralna, az akkor is csak a vilagpiac 21%.

    Szamok itt: [link]

    ''Szerintem a VIA-nak a chipkészlebizniszben nem sok keresnivalója van...''

    Ezt a hozzaallast mondjuk nem ertem. Miert ne lenne keresnivaloja?

    ''Úgy gondolom, az NVIDIA reakciója lesz nagyon érdekes,...''

    Ez mar megvolt es JHH szavait olvasva rajottek hogy hosszutavon szarban vannak.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz rudi #52 üzenetére

    A kerdes az volt honnnan jott hogy a VIA a masodik legnagyobb chipset gyarto. A valasz ott van a linkelt hir masodik bekezdeseben, nem kell szamolni :)

    '' Intel Corp. has maintained its largest market share of 57%, down significantly from the Q1 2005 as a result of its withdrawal from entry-level chipset market, Via Technologies was commanding 15% of the core-logic market, down 1% sequentially and flat annually. ATI Technologies, whose market share was only 3% a year ago, could boast with 12% share in Q1 2006 and become the world’s No.3 chipset provider.''

    ''Ha jól olvasom, darabszámról és csak asztali alaplapokról van szó''

    Azt hiszem nem olvasod jol. ''Core logic chipset shipments''. Mindegy hogy mibe megy, attol meg chipset marad es a piaci reszesedesbe beleszamolodik.

    ''A nézeteimet szerintem nem sokminden ferdíti el, hogyanis a hazai pálya miatt...''

    Itt a problema. Retail piac != Egesz piac. Sot, ''Corporate Sales'' rulez ;)

    ''Én azért látom szűkülni a VIA mozgásterét,...''

    Ezzel nincs gond, vilagos hogy csokken a piaci reszesedesuk. Csak azt kellett tisztazni hogy a jelenlegi adatok szerint meg mindig ok a masodikok. Egyebkent valamikor most kene kijonni az uj report-nak igy amint az kiszivarog valahonnan lathatjuk az aktualis (Q3) allast.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz faster #57 üzenetére

    LordX osszekeverte a dolgokat. Amirol Oliverda a #20-ban ir az a Hyper Threading (HT) es semmi koze az AMD altal kifejlesztett (es egyebkent szabadon hasznalhatova tett, ergo nem kell erte fizetni) Hyper Transport Technology-hoz (HTT). Az elso a P4 architektura eroforrasainak jobb kihasznaltsagat biztositja ami enelkul eleg gyatra a hosszu pipeline miatt. A masodik pedig egy kapcsolasi protokoll ket eszkoz atkotesere es adatforgalom lebonyolitasara.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz LordX #59 üzenetére

    '' A HyperThreading Technology-ról van szó, az AMD találta ki, és az Intel használja. Tuti.''

    Hmm..en ugy tudom a DEC talalta ki es onnan szerezte az Intel amikor feloszlott az egesz garda es szetvasaroltak mindent. Valami link ami az AMD-hez kotne nincs? Eddig nem lattam.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Raymond

    félisten

    válasz LordX #63 üzenetére

    Nem zavar, mert tudom hogy a Hyperthreading egy marketing nev :) Az SMT (Simultaneous multithreading) Intel altal hasznalt marketing neve. Ez pedig Dean Tullsen (University of Washington) eredeti 1995-os munkaja, annak tovabbvitele a DEC altal majd az Intel DEC-beli bevasarlasa utan kerult a ceghez.

    Az eredeti (ma mar klasszikus) dokumentum ''Simultaneous multithreading: maximizing on-chip parallelism'' nev alatt fut. Innen letoltheto: [link] A projekt osszegzese itt talalhato:
    [link]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák