Hirdetés
- Melyik tápegységet vegyem?
- 3D nyomtatás
- Azonnali informatikai kérdések órája
- SSD kibeszélő
- Androidos tablet topic
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
Új hozzászólás Aktív témák
-
fotel
aktív tag
válasz
TESCO-Zsömle #110 üzenetére
Ezzel együtt talán ez a legjobb mérőszám, ha egy CPU energiahatékonyságára vagyunk kíváncsiak. Az eredmény nem egyezik meg a fizikában tanult hatásfokkal persze de pontosan kifejezi azt, amire a többség kíváncsi.
-
opr
nagyúr
válasz
TESCO-Zsömle #110 üzenetére
Igen, es raadasul az is annyira messze van az egzakt meroszamtol, amennyire csak lehet, mert ugye...
Melyik programban? -
TESCO-Zsömle
titán
válasz
Carlos Padre #107 üzenetére
Csakhogy a perf/Watt mutató nem elektromos hatásfok, sokkal inkább gazdasági értelemben vett hatékonyság. Ott tipikusan a kifizetendő Wattok röpködnek a pénzzé váltható teljesítménnyel szemben. Míg a szokásos perf/$ a bekerülési összeg fejében elemzi a pénzzé tehető teljesítményt.
-
DraXoN
addikt
válasz
Carlos Padre #107 üzenetére
DE nincs értelme, ha NEM TUDOD KISZÁMÍTANI, és nekünk cpu esetében nem a kimeneti elektromos teljesítmény kell (ez nem tápegység), leginkább a jel intenzitás kell a bemeneti intenzitáshoz képest (uhh.. ezt leírni)..
Ráadásul az egyik bemeneti feszültségérték minimális változtatása alapjaitól változtatja meg "a kimeneti hatásfokot" ... ha így nézzük. Túl komplex, és túl sok a változó, ráadásul cpu-cpu között is van különbség a minőség miatt (két azonos típusú és modellű példány se fogyaszt "pont azonosat").Túl kicsit az a sáv ahol mérni kellene így (bőven hibahatáron belüli tartományban kellene számolni).
Egyszerűbb lényegesen megfordítani a dolgok, és a számítási teljesítményt figyelni egy egységnyi fogyasztás alatt... A részletek nem lesznek meg, de ez pár mérnök kivételével nem is kell, hogy igazán érdekeljen minket.
A ryzent se véletlen rakták tele szenzorokkal CPU chipen belül mivel példány-példány között nagy a különbség, így hatékonyabban számolható az amit akarsz, de ezek is csak megközelítő értékek lesznek (de elég annyira, hogy a PBO kb. kitudja maxolni a cput manuális tuning nélkül).Hőképződés van, igen, a minél kevesebb az ideális, de amit akarsz, hogy ki legyen számítva ahhoz a komplett cpu áramkört kéne kiszámolni különböző esetekben tranzisztoronként... ez finoman szólva, szerintem lehetetlen művelet.. Ugyan elméleti síkon lehet megteszik amikor megtervezik a cpu-t, de a végeredmény nem feltétlen lesz a számítások közelében (amikor nem hozza a cpu a tervezett specifikációt, fogyasztásban, órajelben... AMD legutóbb FX és VEGA esetében járt így, de sokáig a NAVI-ról is pletykálták, hogy "nem az igazi").
-
fotel
aktív tag
válasz
Carlos Padre #91 üzenetére
Többször is megkaptad a választ csak nem vagy hajlandó elfogadni.
-
lenox
veterán
válasz
Carlos Padre #93 üzenetére
Segitek, Green500, azt nezegesd, annak van ertelme, ennek amit itt irsz nincs.
-
opr
nagyúr
válasz
Carlos Padre #96 üzenetére
Ez azert nem igaz, mert a hatasfok, mint a neveben is benne van, az adott eszkoz hatekonysagat hivatott merni, az ugymond hasznos munkat adott felvett energiabol.
Namost a processzornal ez meg mindig nem annyi, hogy egysegnyi energiabol mennyi toltest mozgat meg, mert ez marhasag, kulonben a netburst meg a regi cyrix procik lennenek a legjobbak a vilagon. -
paprobert
őstag
válasz
Carlos Padre #96 üzenetére
How Much Does The Internet Weigh?
Jó számolást.
-
DraXoN
addikt
válasz
Carlos Padre #96 üzenetére
Nincs értelme cpu esetében önmagában hatásfokot nézni, szinte mindent elfűt a belső működéssel, befelé a táp és adat input lábakon érkezik valami, míg kifelé az adat output lábakon mérhető valami számítás eredmény.. de ez mind1.. nekünk az adat sorozat kell, nem a feszültség vagy áramerősség... ha utóbbiból számolnánk akkor pusztán a kimenet energiamennyiségének megnövelésével sokszoroznánk a "hatásfokot", de cpu esetében ez nem hatásfok, hanem értelmetlen mérés.
Hatásfok méréséhez az kell, hogy tudjuk mit várunk el az adott eszköztől, CPU esetében eredmények számolását (is, meg sok mást, mert eléggé komplex manapság, a memóriától fogva az input/output, perifériavezérlés, kb. mindenre van benne mód..)
A legegyszerűbb azt nézni, hogy mit akarunk kiszámolni és abból egységnyi idő alatt mennyit tud elvégezni a komplett rendszer (mert önmagukban nincs értelme nézni). A CPU vagy memória változtatásával változtatunk az összképen, egy lassú háttértár megint befolyásolhatja a végrehajtható adatok számát, ami csökkenti a hatásfokot (végső soron) ...
Felesleges rugózni a CPU energia be-ki menetének mérésével történő hatásfok számításon ... egy egyszerű tranzisztor áramkörnél működik, de a cpu túl komplex a maga több milliárd tranzisztorával ... sok szerencsét a kiszámításhoz... szerintem max MI tudná kiszámolni (a munka mennyisége miatt), de a fizikai problémák miatt "ő" is csak tippelni tudna (nem garantálható a cpu viselkedés atomi szinten, a szivárgó áram mennyisége példány és példány között változik, ami felrúgná az egész számítást, így értelmetlenné téve a dolgot...)
Egyszerűen más a probléma, ezért más képlet kell..
-
Raymond
titán
válasz
Carlos Padre #96 üzenetére
Az hogy valaki(k) nem diskural(nak) veled vagy probal(nak) ujbol elmagyarazni mar tobbszor elmagyarazott es egyertelmu dolgokat a stilusodnak koszonheted elsosorban. Azt hiszem nagyon kevesen lesznek akik egy szakmai vitaban majd a "szakmai" erveidre lesznek kivancsiak es igy a fenyegeteseid remelhetoleg be is tartod majd
-
Carlos Padre
veterán
Egyébként megvan a megoldás, akaratlanul is segítettél benne, mikor írtad, hogy állapotváltozáskor az energia hővé alakul, csak nagyon megkavartatok azzal, hogy a processzor a felvett energiát teljesen elfűti a picsába veszteségként és más megoldást kerestem. Pedig ha megnézed egy processzor egyetlen dolgot csinál, töltéseket mozgat, ez pedig az elektromos munka, aminek az eredménye hő. Így viszont már megvan a hiányzó láncszem a képletben, "energia = elektromos munka + veszteség" ahol mind a munka mind a veszteség hő, tehát a processzor tényleg elfűti a felvett energiát a picsába, viszont van hányadosuk így ki lehet számolni a processzor hatásfokát. Ami nem 0%
Úgyhogy a #70 marad, kiegészítve azzal, hogy aki még csak meg sem próbálta megmagyarázni, csak lehülyézett az egy OSTOBA FASZ, és nagyon sokáig az orra alá fogom dörgölni ezt a 0% hatásfokú processzort. -
apatyas
Korrektor
válasz
Carlos Padre #93 üzenetére
"Egy 0% hatásfokú eszköz mennyi hasznos munkát képes végezni? Semennyit."
Még mindig itt vagy leragadva. A proci hasznos tevékenysége nem villamosságban mérhető. Hanem számítási eredményeket ad. -
Carlos Padre
veterán
Megvan ennek a fizikai alapja különben nem lehetne processzorokat tervezni. Az a baj, hogy elsőre logikusan hangzik ez a 0% hatásfokú processzor, de csak egy kicsit kell belegondolni, hogy mekkora baromság. Egy 0% hatásfokú eszköz mennyi hasznos munkát képes végezni? Semennyit. Egy nem működő processzor az 0% hatásfokú processzor. Egyelőre nem találok semmit, ami ellent mondana a logikátoknak az "energia = hasznos munka + veszteség" egyenleten kívül, úgyhogy próbálom kitalálni mi a hasznos munka megfelelője egy processzor esetében. Meglesz
-
lenox
veterán
válasz
Carlos Padre #91 üzenetére
A cpu hasznos outputja nem energia, ezert az energia szemleletu hatasfoknak nincs ertelme. Ennyi a valasz. Aki nem fogja fel csodalkozik, hogy je, eddig mindenki kozel 0 hatasfoku procit tervezett evtizedeken keresztul. Semmi fejlodes.
-
apatyas
Korrektor
válasz
Carlos Padre #88 üzenetére
Úgy, hogy a processzorban nincs irreverzibilis változás, fázisátalakulás, kémiai folyamat, ami tönkretenné működés közben. Ami áram belefolyik, az vagy hővé alakul, vagy kijön az I/O lábakon és a másik chipekben alakul hővé, vagy kis részben kisugárzódik. És nincs belső energiaforrása sem. Pont ezért stimmel az energiamegmaradás, köszöni szépen.
(addig csinálom, amíg van türelmem tanítani)
"Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom." - gondolkozz el.. -
Raymond
titán
válasz
Carlos Padre #88 üzenetére
Facepalm...
Ember, engedd el. Csak nyerni tudsz azzal, nincs mit es hogyan menteni azutan amit lerendeztel.
-
apatyas
Korrektor
válasz
Acélfarkas #86 üzenetére
A tranzisztorokban az állapotváltozás a gate kapacitás feltöltése, illetve a rajtuk átfolyó áram (amit te 0 - 1 -nek írtál). Az áram hőt termel, a kapacitás a kikapcsoláskor kisül, szintén áram, hő..
Engedd el.. -
Acélfarkas
senior tag
-
apatyas
Korrektor
válasz
Carlos Padre #78 üzenetére
Már ne is haragudj, de mint korábban kifejtettem, a számítógépből hasznos munkának elkönyvelhető dolog a monitor kisugárzott fénye, a hangszóróból kijövő teljesítmény, meg a netkábelen kimenő adatfolyam energiatartalma. A konnektorból felvett villamos teljesítményhez képest elhanyagolható. A számítógép a felvett villamos teljesítményt hővé alakítja, meg pici részben 3-4GHz-es rádiófrekvenciás sugárzássá, de ezt is illik elnyelnie a gépháznak és dettó hővé alakul.
A vasaló is hővé alakítja a teljes felvett teljesítményt, mégis remekül működik, ott sem igazán tudod a ruha kisimulását fizikai energiatartalommal kifejezni, csak hogy 'megváltozott'. -
#72042496
törölt tag
válasz
Acélfarkas #80 üzenetére
És létezik olyan mérés, ami azt mutatja, hogy a processzor nem fűti el gyakorlatilag az összes felvett energiát az áramkörök elektromos ellenállásán?
Mert akkor át kéne írni ezt a szócikket. -
Cathulhu
addikt
válasz
Carlos Padre #70 üzenetére
Bocs, hogy belevau, de total hulyet csinaltal magadbol, es ugy adod elo, hogy mindenki mas a hulye, akikkel nem eri meg vitatkozni. Tudod, megy az ember az autopalyan es bemondja a radio, hogy vigyazzanak, egy orult szembeforgalommal hajt a palyan. Mire morog egyet az emberunk, hogy mit egy, az osszes....
Szoval csak arra kernem azokat akik az agymenesedet olvassak, inkabb ignoraljak az egeszet.
-
#90088192
törölt tag
válasz
Acélfarkas #80 üzenetére
Helló 😀
Csak hogy valaszoljak a kérdésre a lényeget megtalálod akár egy sima tranzisztoros erősítő esetében.
A képletet már nem tudom fejből de a H11 és a h22 paraméterek adják a bemeneti és kimeneti ellenállást ezt replusszolni kell a bemenet esetén a munka pont beállító elemekkel a kimenet esetén még a terhelessell ha jól emlékszem.
De Google a barátod keress rá negypolus hatásfoka szerintem meglesz az
-
DraXoN
addikt
válasz
Acélfarkas #80 üzenetére
a proci nem mozdul el, maximum hőtermelést végez (de az nekünk mind haszontalan)... de akkor hol a hasznos energia?
itt a hasznos energia helyett, számítási kapacitást kell beilleszteni, de az nem fizikai mértékegység (legalábbis nem tudom miből lehetne "mértéket" venni hozzá)...
Időben mérhetjük, hogy X művelet mennyi idő alatt, és milyen hőtermelés mellett (bár ezt is nehéz mérni, egyszerűbb a "bevitt energiát" figyelni) történik...az "alap képlet" alkalmatlan (nincs fizikai munka "hasznos-" és "hulladékhő", elmozdulás, stb. , eléggé át kell rendezni (nem tudunk "hasznos energiamennyiséget" meg állapítani)...
Maximum a 2 platform között egy "hason számot" kaphatunk, de nincs rá mértékegységünk ... illetve IPS (Instruction per second) ... de feladatfüggő az eredmény (meg mondja meg valaki egy videó konvertálás hány műveletnek számít).. Annyira összetett folyamat, hogy még a készítő se tudja ezt...
-
-
#72042496
törölt tag
válasz
Carlos Padre #78 üzenetére
Nincs ott, egy szó nincs a linkben a processzorokról. Bullshitelés helyett a kérdésmre válaszolj, légy szíves. Hogy mérik a CPU által végzett hasznos munkát?
-
Acélfarkas
senior tag
válasz
Carlos Padre #72 üzenetére
-
#72042496
törölt tag
válasz
Carlos Padre #75 üzenetére
Nem ezt kértem. Azt kértem, hogy mutasd meg, konkrétan egy CPU hatásfokát hogyan lehet kiszámolni. Más szavakkal, miként lehet alkalmazni rá a képletet. Az már elég, ha megmutatod, hogyan mérik a CPU által végzett hasznos munkát.
-
Carlos Padre
veterán
válasz
#72042496 #73 üzenetére
Parancsolj. Tanultad általános iskolában. Vagy legalábbis kellett volna.
-
#72042496
törölt tag
válasz
Carlos Padre #70 üzenetére
Én továbbra is várom a linket, ahol leírják, hogyan lehet egy CPU hatásfokát kiszámítani.
-
Carlos Padre
veterán
válasz
Acélfarkas #71 üzenetére
Esetünkben a nem működik azt jelenti, hogy nem funkcionál és nem azt, hogy fizikailag elromlott.
-
Acélfarkas
senior tag
válasz
Carlos Padre #70 üzenetére
Az hogy valami nem működik és 0% hatásfokú nem ugyanaz. Vegyünk 1 1xrü forgókerekes /centrifugál/ szivattyút. Elzárod a nyomóágon a csapot. A szivattyú attól tovább működik, de a hatásfoka 0 lesz, mivel 1 deka vizet nem fog szállítani ezek után. Vagy járatsz 1 motort, de az általa termelt energiát nem használod fel, az szintén 0% hatásfok. Érted a különbséget? A hatásfok a hasznos munka függvénye.
-
Carlos Padre
veterán
Gyerekek, ha egy eszköz (bármelyik!) 0% hatásfokú, az azt jelenti, hogy nem működik. Ezt belátni nem kell különösebben okosnak lenni, bővebb elég, ha nem vagy buta. Részemről végeztem ezzel az ostoba, parttalan vitatkozással, és megjegyzem az összes érintett szakértő nickjét, aki részt vett benne, hogy nehogy véletlenül egy esetleges szakmai vitában komolyan vegyem őket a jövőben. Viszlát és köszi, egy élmény volt, de tényleg.
-
-
atok666
őstag
Persze, a hardver ara sokszor eltorpul a sw licenc arak mellett es akkor sok ceg mar megy inkabb a kigyurt uton - ertsd intel. Nem fog kockaztatni - legalabbis amig meg relative uj a dolog - hogy idovel raszaladjon vmi akkor meg ismeretlen problemara. Masik problema lehet a valtasnal, ha pl. a szoftver gyarto nem tunteti fel a processzort/lapot/stb. a kompatiiblitasi listan etc.
Szamos oka lehet, hogy nem ugrik neki egy vallalat a platform valtasnak.
Az ar meg csak egy tenyezo a sok kozul...Atok
-
Ribi
nagyúr
válasz
Carlos Padre #59 üzenetére
A cpu is végez munkát, amikor a kimeneteire kapcsolt áramköröket meghajtja.
Ha elosztod a kimeneteire kapcsolt "eszközök" (ellenállás, tranzisztor) maghajtásához szükséges energiát, a CPUba pumpált energiával, akkor tényleg nem 0 hatásfokot kapsz, de ahhoz igen közelit. Emiatt lehetne írni, hogy bevitt energia "csak" 99.999%-a alakul hővé, de egyszerűbb 100%-ot írni, mert az a 0,001% senkit sem érdekel. -
carl18
addikt
Hát nem azért de ezek ilyen áron? A 32 magos Zen veri őket és árazásba se itt lesz. Ha esetleg jön egy 64 magos az intel árazása alatt az lesz még az igazán gyilkos lépés. Utána itt is szép lassan átveheti a AMD a vezetést, nem csak mainstream vonalom.
-
fotel
aktív tag
válasz
Carlos Padre #62 üzenetére
A TDP a hűtés méretezéséhez ad támpontot. Egy átlagos érték. A pillanatnyi áramfelvétel ennél lehet magasabb (turbo) vagy alacsonyabb (idle, thottling) és még figyelembe kell venni a hővezetési és hőátadási tulajdonságokat is. Kisugárzás elhanyagolható az kicsi felület miatt.
Persze ha hosszú távú átlagot vonsz átlagos terhelési ciklus mellett gyári léghűtővel akkor lehet, hogy eseteben igaz lesz az átlagos felvett teljesítmény = TDP de ha már egy paramétert változtatsz (szobahőmérséklet, vízhűtés, nagyobb hűtő, etc.) akkor bőven mehet feljebb. Ha pedig egész nap csak torrentezik egy 8c/16t-es gép akkor mélyen a TDP alatt fog ketyegni.
-
fotel
aktív tag
válasz
Carlos Padre #59 üzenetére
Szóval a processzor által végzett munka az elektronok mozgatása?
Ezen kicsit gondolkoznom kell, hogyan értelmezzem. Az elektronok mozgatása is végül hővé alakul (mivel amikor megállnak, akkor valamivé át kell alakulnia a mozgási energiának).
Ezzel együtt nem gondolom, hogy helyes így értelmezni egy CPU hatásfokát.
Hiába van az elektronnak tömege, értelmezheted az ohmikus ellenállást közegellenállásként de akkor vigyük tovább az analógiát! Ha fékez az elektron, akkor súrlódás lép fel ami hővé alakul, hiszen kopásról csak ne beszéljünk már, nem fékbetét ez. A végeredmény akkor is hő lesz. Potenciális energiát is felvehetünk talán, azaz a amgasabb potenciálra görgetett elektron "lemehet" egy völgybe (gerjesztett elektron alacsonyabb pályára lép) de ez tipikusan inkább fotonkibocsájtással jár márpedig én még nem láttam CPU-t világítani
-
Raymond
titán
válasz
Carlos Padre #59 üzenetére
"a fogyasztás = TDP"
Nem, es mindegy hogy ez az itteni magyarazatod vagy amit a kollega irkalt. Es nem mi vagyunk azok akik hulyitenek valakit.
-
Carlos Padre
veterán
Igaz, nem azt írtam amire gondoltam, digitális áramkörökről van szó. A lényeg, hogy az elektromos eszközök a felvett energiát hasznos munkára fordítják, egy részét meg hőként eldisszipáljak. Ezek százalékos aránya a hatásfok. (mechanikus eszközöknél egyéb veszteségek is adódnak)
Egy processzorban a hasznos munka a logikai kapuk kapcsolgatása, a memóriák írása-olvasás, az adatok mozgatása, végletekig leegyszerűsítve elektroncsoportok mozgatása, a hőtermelés az alacsony csíkszélesség miatti nagy elektromos ellenállásnak köszönhető, ami egyáltalán nem hasznos egy processzor esetében. Ha tehát egy processzor a felvett energiát 100%ban hővé alakítja, az a processzor nem működik.
Fun fact, ebben az esetben viszont igaza van a srácnak akit napok óta hülyítetek, mert így a fogyasztás = TDP -
TESCO-Zsömle
titán
-
opr
nagyúr
válasz
Lacika112 #47 üzenetére
Igen, az onvezeto auto az egy kulon temakor...
Valamiert az emberek csak legyintenek arra, amikor az ember hibazik, le se szarjak, amikor a sajat, amugy faek egyszerusegu autojuk tele van hibaval, a dolgok termeszetes rendjenek tekintik, ha valaminek gyari/tervezesi hibaja van, de az onvezeto autonak annak mar az alpha elotti nulladik tesztfazisban tokeletesen kell vezetnie, profi sofort megalazo modon, teszteles nelkul. Ha megrohadok se fogom ezt a gondolkodast megerteni. -
fotel
aktív tag
válasz
Carlos Padre #38 üzenetére
Hogy definiálod egy CPU hatásfokát? Mit termel a CPU ami számodra hasznos?
Szerintem információt dolgoz fel, azaz egy CPU hatásfokát meg tudod adni (ops/W) de vedd észre, hogy eltérő mennyiségeket használsz a nevezőben és számlálóban. A felvett villamos energia hővé alakul, mi mássá alakulna?
Egy műveleti erősítő analóg technika.
-
DopeBob
addikt
Hyper-Threading: Van*
* de ki kell kapcsolni
-
#72042496
törölt tag
válasz
Carlos Padre #38 üzenetére
Adj linkeket légy szíves, ahol a processzor elektromos hatásfokát műveleti erősítőkéhez hasonlóan megmérik.
-
apatyas
Korrektor
válasz
Carlos Padre #38 üzenetére
Ne haragudj, nem értelek. Kifejtenéd bővebben?
Amennyire én látom, a CPU-ból, de főleg ha kiegészítjük az egész rendszerrel, kb 0 hasznos elektromos teljesítmény jön ki. Ami hasznos, az a monitorodon megjelenő tartalom, némi fénykibocsátás árán, illetve a LAN/optikai kábeleden (a modemed után) kimenő jelek. A számítógéped a felvett elektromos teljesítményt hővé alakítja, és ezzel mindenki kurvára boldog.
A műveleti erősítő esetén volt egy kimenő áram és feszültségszint, aminek a szorzata, vagy annak az átlaga hasznos teljesítményként volt elkönyvelve, mert hangszórót/lámpát/egyebet hajtott meg. De ahhoz szerintem nem kéne hasonlítani a cpu-t.
Vagy mire gondoltál? -
paprobert
őstag
válasz
Carlos Padre #38 üzenetére
Egy félvezetetőt áramra kapcsolni, és kapcsolgatni energiafogyasztással jár. Az, hogy mit hozol ki a tranzisztorokból számítási teljesítményben, egy elméleti hatékonyság, egy relatív fogalom.
Nincs elméleti maximuma annak, ami kihozható, csak a korábbi tapasztalatokkal tudod összevetni. Ezért hülyeség abszolút hatásfokról beszélni, mert ez nem elektron->fény vagy elektron->mozgási energia konvertálás, ahol maga a befektetett és kivett energia aránya a hatásfok.
-
fotel
aktív tag
Röviden
PU által felvett villamos teljesítmény gyakorlatilag 100%-ban hove alakul. A TDP értéke a szükséges hutorendszer meretezesehez ad tampontot.
A maximális elert villamos teljesítmény nem egyenlő az átlagos felvett teljesitmennyel (turbo, throttling). Ha jo a hutesed, akkor 240W-nal akar többet is fogyaszthat ha ezt a homennyiseget a hűtés tartósan el tudja vezetni. Lehet ez kevesebb is ha pl idle az összes mag es visszaveszi a frekit es feszt. A frekivel a fevett aram es igy a teljesítmény negyzetesen növekszik. Privátban szívesen kivesezhetjuk részletesebben is. -
#38075904
törölt tag
240W te jó isten.
-
Viszpi
tag
AMD-nél az a kérdés tud-e eleget gyártani 7nm-en... pl ryzen 3000-es széria esete... 3950x szeptemberi érkezése, Radeon VII korlátozott mennyisége, kisebbik Navi-k későbbi érkezése. És ott a Rome + Radeon instinct, amiből már nem egy szervert/adatközpontot/szuperszámítógépet stb..-t terveznek vele építeni sok száz ezer db CPU-ból, előre lekötött mennyiségek.
https://wccftech.com/amd-epyc-7452-7nm-rome-server-cpu-benchmark-versus-intel-xeon/
https://www.itpro.co.uk/server-storage/33538/dell-set-to-triple-its-amd-server-offering
Én nagyon drukkolok, hogy ezt mind ki tudja majd szolgáli az AMD, mert iszonyat mennyiségi igény lett a termékeire
-
laceszgamer
addikt
Az a baj, annyira én sem értek hozzá, de gondolom még az is fontos, hogy az adott alaplapok miként vannak, mármint gondolom itt vcsak terveznek előre, hogy a lapok tudják fogadni a későbbi procikat, mert ha fixen lapokat is cserélni kell akkor már akár az sem állhat az AMD útjába.
-
TeeJay
félisten
válasz
laceszgamer #29 üzenetére
ha ez listaár és nagytételben AMD Epyc árban adják még akkor is az Epyc a jobb mert több mag több PCI sáv 2x annyi szál és működik nem úgy mint a HT
meg mellé még kevesebbet is fogyaszt
de persze ahova 10-20ezer ilyen proci kell egyszerre ott már érdekes a dolog
nem értek nagyon hozzá de egy top 10 tech cég ahol akkora szerverfarm van mint ide lacháza ott remélhetőleg nézik az Epyc eredményeit is és végre lesz verseny mert most azokból fognak bevásárolni -
laceszgamer
addikt
Szerintem azért cégeknél nem úgy van, hogy odamennek ennyit kérek, hanem vannak különféle szerződéseik mint pl autókra, mármint, hogy ennek a vállalatnak ilyen autói vannak annak olyanok stb.
Na meg esélyes, hogy nagy tételben jóval olcsóbban is kapják meg, ilyesmit meg szerintem nem nagyon csak 1-1 darabot vesznek a nagyobb cégek.Másrészről meg jó látni, hogy az AMD ismét nyeregben, elsősorban a verseny miatt. Még a VGA-k terén kéne egy kicsit javúlniuk, bár a középkategóriában már elég erősek lettek, de jó lenne végre megint egy olyan korszak mikor nem egyoldalú a piac.
-
TeeJay
félisten
van olyan cég ami ilyen ár mellett is még xeon-t fog venni?
van valami lista a nagyobb szerver üzemeltetőkről akik már epyc-re váltottak és most nevetnek ezen a híren?
-
Raymond
titán
Ahh
A sok mag egy socketben problemat az ISV-k aranylag hamar felismertek es "orvosoltak" a licenszeles megvaltoztatasaval ahol ugy nezett ki hogy sok penztol esnenek el. Sot volt olyan is (termeszetesen Oracle mint ellovas) hogy architekturatol fuggoen szorzot is bevezetett a magokra nehogy kevesebbet fizessen a kuncsaft
A licenszelesi jatekoktol fuggetlenul az EPYC verhetetlen per pillanat mert eselytelen Intel platformal ugyanazt a suruseget elerni mind magokkal mind RAM-ban. Nagyon keresni kell olyan workload-ot ahol tenyleg Intel kell meg, a nagy volumenu, mainstream feladatokat futtato szervereknel mar az eddigi EPYC is jo volt es az uj architekturas meg jobb lesz.
-
Ahhoz nem sok, csak a 17-es miatt (amire reagáltál) jutott eszembe, mert ott emlegetve lett a 4*akarmennyi mag, és kivancsi voltam jól rémlik-e, hogy szempont lehet ez is, hiába a sok mag (nem gyakran forumozok, szoval sorry ha nem teljesen vagyok következetes a válaszadásokkal
)
-
Lacika112
aktív tag
Reméljük lesz, főleg olyan ahol árcédulát tesznek utána
Szerver jellemzően sok szálra van kihegyezve, ht-t alapba tiltják mert sebezhető tehát 28 mag no ht vs 64 mag 128 szál.......
Még ha fele akkora teljesítményű is lenne az epyk akkor is lenyomta.
Kíváncsian várom amúgy a megjelenését, 3xxx tesztekből bőven sejthető a végeredmény
-
-
Lacika112
aktív tag
Toldalékon nevettem délelőtt de délutánra viccesebb lett a nap
Igaz 2x annyit fogyaszt, fele annyi mag, 8x több biztonsági rés DE!!! kék
Nagyon elgurult a gyógyszerük az fix
-
wwenigma
Jómunkásember
Az az atveres, mindegyikben szilicium van...
-
Lacok
őstag
Intel Xeon Hotplate.
-
Viszpi
tag
24 mag 7.5k 28 mag 15k beteg
-
Chaser
legenda
abu iszol te rendesen?
ha nem, lehet az a baj... ( :
-
DraXoN
addikt
szerintem az érdekesebb rész, hogy nem ugrottak rá a partnerek az intel egy "tervezett" platformjára...
Látszólag nekik se éri már meg ez a rengeteg féle kavarás a foglalatok/platformokkal, professzionális szinten se, nem kevésbe kerül egy-egy platformra építés ... lehet látva mit nyúlt úgy értékelték a partnerek elég lesz a "kisebbik" szerverplatform, a "nagyhoz" meg jó lesz az Epyc...de hogy lesz így nekünk 56magos Xeon CPU 400W fogyasztással ha senki nem épít rá
[link]
-
opr
nagyúr
Haaat, nem tudom, ezekrol a xeonokrol most annyi ugrott be, hogy erolkodesnek nyoges a vege.
Balika911 #9: Koszonom! Ebbe most beletort a bicskam, de most, hogy leirtad, tenyleg, trivialis.
-
#72042496
törölt tag
válasz
Acélfarkas #8 üzenetére
Három új szerverprocesszorral várja a friss EPYC-generációt az Intel
-
Acélfarkas
senior tag
Valaki értelmezze nekem a címet!
Intelnél valakinél nagyon elgurult a gyógyszer. Szánalmas ez a vergődés már.
-
tntmax
aktív tag
Potenciális vásárlókat ne várjanak, max impotenciálist.
-
wsanyi
aktív tag
A címet majd javítják remélhetőleg, de ez egy vicc. A 64 magos EPYC olcsóbb, mint a 28 magos XEON, és még kevesebbet is fogyaszt, sőt, kevesebb hőt is termel, és nincsenek benne HW-es biztonsági rések.
Ez szép.
Tehát ha nincs más, tekerjük fel az órajelt, lesz még, aki így is megveszi.
Aki pedig így tesz, meg is érdemli.
-
Carlos Padre
veterán
Az a cím
-
dokanin
aktív tag
Azért ezen a 15460 dolláron mindig fennakadok amikor meglátom...
-
távcsőves
senior tag
Légyszíves javítani a címet.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
ph A vállalat mindegyik modellt 240 wattos TDP fogyasztásra tervezte, így abszolút a teljesítményre vannak kigyúrva.
- Hibás/Teszteletlen Memória, Processzorok,Tápegységek, Alaplapok,SSD-k 500ft-tól.
- Eladó Intel Core i5-14400 (14. Gen) dobozos processzor
- 8.-9. generációs processzorok különböző árak Beszámitok!
- AMD Ryzen 9 5950X 16-Core 3.4GHz AM4 (64 M Cache, Up to 4.9GHz) Processzor! BeszámítOK
- Intel Core i5-4590 3,3 GHz (SR1QJ) LGA 1150 négymagos processzor
- Honor X7a 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy A9 2018 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- LG 65G4 - 65" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- Új/5 Ciklus APPLE MACBOOK AIR 15,3"- M3 Chip ,8GB/256GB - MRYM3MG/A- 2,5 év garancia -asztroszürke -
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest