Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz snecy20 #44 üzenetére

    Neked és Laci.M-nek írom.
    Még mindig nem értitek amiről beszélek. Még egyszer nekifutok, bár ugyanazt fogom leírni, szóval...
    1. Vannak fizikai korlátok. Ha 40"-ra teszed nem fogod látni a különbséget.
    2. Ha 85"-ra akkor látszik a különbség... ahogy írod is. De ki vesz 85" TV-t? Pl. én majd egyszer szeretnék... de ettől tudom, hogy 99% nem fog venni. milliókért én se. De ha 500k-ért adnák akkor is simán lehet, hogy valaki inkább vesz a példám szerint pingpong asztalt vagy biciklit. Mert nem fér be, nem használná ki, stb...
    Egyszerűen kicsi a hasznossága. Akkor is ha van létjogosultsága.
    Ennyi a képlet.

    Laci.M. Felesleges példálózni a 720p/180p-vel mert mások az arányok. Ennyi erővel most fejtegethetnéd, hogy 200"-on a 64K-nál az 1024K felbontás sokkaldesokkal jobb arányaiban mint a 720p->1080p ugrás...
    Papíron, matek alapján. De a hasznossági függvény ott már nagyon lapos.

    A jelenlegi, akár 4K-hoz adjátok hozzá a felhasználási limiteket. A szokásos dolgok: nincs anyag, nincs ami kihajtsa, este 10-kor gyerekfektetés után a Híradóhoz is tök mindegy lesz hány Ká... Nem mindig a technológiai paramétereket kell csak önmagukban nézni.

    Szintén sablonszöveg, de sokkal inkább látnék egy rendes 1080p adást 1080i helyett. Még inkább látnék szívesen magasabb bitrátát 1080p-n... és még annál is jobban örülnék p60 anyagnak!
    De ha fizikai paramétereket nézünk akkor jöhetne nagyobb kontraszt, jobb fényerő, stb...
    Sokkal inkább lenne haszna mint egy 8K-nak pl.

Új hozzászólás Aktív témák