Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Antibazsi

    aktív tag

    válasz Crus #12 üzenetére

    Őőő, nem tudom hallottál e már az éppen zajló metaverzum őrületről? :F Az Apple ezt közel sem játékokhoz szánja . Next gen közösségi platform.
    És ha nem érted, hogy ez hogy lesz valaha is sikeres akkor valószínű már nem az Z generációhoz tartozol. :)

    Üdv, Balázs

  • Antibazsi

    aktív tag

    válasz Picco #15 üzenetére

    Nehéz lesz, mivel már én is öreg vagyok és én sem hiszek ebben. :DDD de megpróbálom. :)
    A z generációval csak arra akartam utalni, hogy ma már a cégek elsődleges célpontja ez a generáció, a legkönnyebben manipulálható (már fogyasztó) korosztály. Igazából ha őket sikerül megfogni akkor tuti a siker. Nyilván ehhez az is kell, hogy mindenki ebbe az irányba menjen mert csak akkor lesz esély arra, hogy igazán trendi legyen a fiatalok számára.
    És nagyon úgy néz ki, hogy már megvan az "összefogás" és ebbe az irányba fognak menni, mert gigantikus pénz van a (végtelen) virtuális térben. . Már most dollár milliókat fizetek egyes cégek virtuális terekben 1-1 parcelláért. Pl az Atari nem rég adott el egy ilyen virtuális földet potom 4,3millió dollárért a Sandbox metaverzumban.
    Ahogy sejtem ennek az egésznek a lényeg az lenne, hogy a facebook, insta, tik-tok,...stb közösségi platformokat egy új dimenzióba emelik.(sic!) Nem az lesz, hogy napi több órát cseszel el arra, hogy pörgeted a már megszokott 2D-s applikációkat, hanem ugyanúgy több órát fogsz elcseszni (vagy még többbet) egy virtuális térben (vagy a kiterjesztett valóságban) ahol egyszerre sokkal több reklámot tudnak, immáron háromdében az arcodba tolni. És mindezt nagyon "menő" környezeteben, mintha mondjuk a cyperpunk világába csöppentél volna. És azért leszel itt még többet mint a fészen eddig, mert itt már a haverokkal együtt beülhetsz egy virtuális westworld kocsmába meginni egy virtuális sört miközben a valódi pénzért megvásárolt virtuális Nike cipődben feszíthetsz, az oldaladon pedig ott lóg a Fortnigt -ban használt kedvenc fegyvered egyedi skin-ben, amivel lelövöd a zongoristát ha szar zenét játszik. Ezután pedig mint aki jól végezte dolgát átmész a virtuális kormányablakhoz az igazi útleveledet meghosszabbítani.
    De nyilván ez nem csak a fiatalokról fog szólni, vállalati szinten is vannak erős elképzelések.
    Nem a véletlen műve, hogy a Facebook 60millió dollárt költött csak arra, hogy a cég új neve Meta legyen. És ha már ők ennyire komolyan veszik, akkor ebből a többi nagy techcég sem maradhat ki!
    Nem véletlen, hogy a Sony is most ébred fel, és a hosszú évek óta elfeledett (/elbukott) PSVR-ból hirtelen előjönnek az új verzióval. A Sony is tárgyal egy Metaverzum fejlesztő céggel a Bloktopiával. Ha összejön a szerződés, akkor itt van egy kis videó, hogy kb mi is várható az ő világuktól. (felhívnám a figyelmet a gusztustalan mennyiségű hirdetési felületre...pénz, pénz , pénz!)

    Üdv, Balázs

  • Antibazsi

    aktív tag

    válasz Picco #15 üzenetére

    Most jött velem szembe Bence Balázs, a Potfolio.hu igazgatójának a tegnap kirakott videója erről a témáról. Érdemes megnézni. Nagyon jól összefoglalja pár mondatban a lényeget 1:45-től.
    Vicces, hogy pont a Fortnite-ot említi ő is, pedig csak random beírtam egy mostanában hallott címet (már 15 éve nem játszok és nem is követem a gamer világot)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, Balázs

Új hozzászólás Aktív témák