Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tom025

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem ilyen gsmartom van körülbelül egy hónapja, és megosztanám a tapasztalataimat. Előrevetítve, én imádom, de jelzem, nem volt még szerencsém PDA-hoz, ezelőtt egy Symbianos nokiám volt, de már az is a 6. évét taposta, szóval nem cserélgetem gyakran a telefonjaimat. Vigyázat, hosszú lesz.

    A cikkben azt írtad, hogy a Media player nem mutatja az albumborítókat, jelentem ez nem igaz, nekem mutatja, bár endem cseppet sem szoktak érdekelni a borítók, nem tudom ki hogy van vele :D A gépes Media playerrel szinkronizálva másoltam fel rá a zenéket, amit őrült módon hozott össze: előadónként új mappát készített, és ezekbe pakolta a számokat. Mivel én főként elektronikus zenéket, dance és hasonlókat hallgazok, ez azt jelenti hogy ritka, ha egy előadótól 3-nál több számom van, viszont összességében rengeteg, szóval ennyi mappát, pff..

    Amivel sokat szívtam, mielőtt rájöttem hogyan is kéne, az a billentyű/képernyő lezárása illetve a stabd-by állapot. Gyárilag van beépítve billentyűlezáró gomb a SmartTouch-ban, de az olyan miniatűr, hogy ujjal ezerszer kellett feléje tapogatnom hogy úgy érezze megnyomtam. Sőt, ceruzával se mindig vette, pedig színt váltott a gomb (ahogy kell). Stand-by állapotba kimegy a gép ha nem használod valamennyi ideje, ezt be lehet állítani menüből. De ha mondjuk zenét hallgatsz, ilyen állapotban is játssza a zenét, tökjó. Mobilhoz szokva én először kivettem a pipát az n idő múlva való kikapcsolástól, de legnagyobb megdöbbenésemre a fényerőt _nem tudja kikapcsolni_, hanem csak minimálisra leveszi, és így persze fél nap alatt lemerült. Szóval vissza az egész, de a kis lezáró gomb még mindig probléma. Feltelepítettem egy külön alkalmazást, az S2U2-t, ami egy nagyon látványos lezáró, és az ikonja kikerült az alsó húzgálható menüre, szóval könnyen hozzáférhető. Ez viszont már többet is tudott mint akartam, saját háttere volt stb, ami nem is gond, viszont az ébresztőket, emlékeztetőket 3 csöngés után dismisselte. Csesszemeg, annyi idő alatt nem ébredek fel, beállítani nem tudtam, leinstall. Ezek után jöttem rá a tutira: A kikapcsológombot egy kattintás erejéig megnyomva rögtön kilép stand-byba, akkor lezár mindent és sokáig bírja. Fasza. Hosszan nyomásra kikapcsol, viszont standbyból felélesztéskor is csak röviden kell nyomni. Ezt azért mondom, mert egy lehelletnyi késéssel később kapcsolja be a képernyőt, és hajlamos vagy tovább nyomni a gombot, aminek hatására kikapcsol. Az igo8 gyönyörűen megy rajta, én egy üres kártyára telepítette, hogy mellé férjen még zene, stb. Viszont, a GPS vevő két porton is tud kommunikálni, alapesetben az egyiket használja, viszont ha elindítom a háttérben a GPS trackinget, átvált a másikra, tehát az igo-t újra kell konfigurálni.

    Az SMS-eket kontakt szerint kategorizálja, ez nagyon jó, látod az előző SMS-eket is a megnyitott embertől, mint egy beszélgetés. A soft keyboard lehetne szebb, és nagyobb, jelen helyzetben csak pálcával kezelhető. Az FM rádióban számomra érthetetlen okból be volt tárazva jópár külföldi rádió, úgy kellett eltávolítgatnom őket, hogy ne az erdőben keresgélnem amiket én hallgatok. A fájlkezelő alapesetben okés, de sok fájllal nehezen boldogul, a windows mappát rejtett fájlok megjelenítése esetén egy jó fél percig tölti. Az ébresztőhangot nem lehet állítani. Csak a gyári alapbeállítások közül lehet választani. Ez milyen már? Ja, és a gyári hangok közül is egyetlen csak a korrekt ébresztő, a többiek a különféle pittyenések és kattanások amit használ a windows. Persze megtrükköztem, az egyik wav hangot lecseréltem egy wavba konvertált zenére a fájlok között, de ennél lehetne felhasználóbarátabb. A kamerát nem ragozom, szar, a cikk leírása tökéletes.

    A névjegyzék böngésző felületet nagyon szeretem, látványos és jó. A főlapi ikonrendezgetés hasonlóképp. Meg maga a SmartTouch is jó, viszont nem állítható vízszintesbe, illetve ha valahol vízszintesbe állítod a képernyőt, a SmartTouch-hoz visszatérve visszaállítja. A naptár fasza, az IE működik és a beállítások is átláthatóak, nem úgy mint a korábbi nokián. Az Audio Mixert érdemes használni, viszont mivel külön process, a telefon kikapcsolása után újra kell indítani. Ja, és a Task Manager is mindennapos vendég, mert a sarki x-ek csak ledobják a programokat. Be is állítottam az egyik fix gomb hosszan nyomására, a régi telónál is így volt és szerettem. Egy másik gombra az igo-t, harmadikra a képernyő forgatását (filmnézéshez kell), és még van egy szabad gomb. Ha már filmnézés, nagyon fasza utazáshoz, konditerembe, vagy ki hol szeretné, általában rámásolok egy évad sorozatot, bár előtte átkonvertálom 240x320-ba, hogy ne foglaljon annyi helyet, úgyis csak ekkorában tudja megjeleníteni a gép, de ez bőven nézhető. Wifi, email nagyon jó, egyetlen dolog amit azóta sem sikerült, a GPRS konfigurálása. Kér sokminden adatot amit én nem tudok, majd elmegyek a pannonhoz hátha megvannak ezek csak én nem tudom, de a nokia sosem kérte (vagy gyárilag be volt állítva, azt ugyanis náluk, függően vettem).

    Kb. ennyi. Igaz most leginkább a hibákat emeltem ki, annak ellenére hogy nagyon szeretem, rendszeresen GPS-ezek, hallgatok rajta zenét (az MP3 playerek örömének eddig nem éltem), nézek filmet, bár ezekhez kellett venni egy jó agybadugós fülest, mert a gyári katasztrófa. Kapni 2.5mm-es dugóval is. Mióta megvan, azóta is rengetegen megbámulják a szokásos "údefaszateló" módon, ami ugye nem jelent semmit, de mégiscsak dagad a májam tőle. :) Talán pont a nem hétköznapi megjelenés az alapja. Szerintem nem ronda. A hátlap viszont valóban szörnyű, nyekereg a nyomkodástól, tán majd beteszek alá egy papírfecnit hogy ne, de azért ez igénytelenség a gigabytetól. A neten szétnézve rengeteg hasznos apróság tölthető le a WM platformra. A témát átállítva pedig még jól is néz ki, nem a cikkben használt téma használatával. Nem mondom, egy HTC menüje még mindig kicsit jobban tetszik mert egységesebb, ez kevésbé custom, inkább windows alapbeállítás, de én meg vagyok vele elégedve, aki meg nem, lehet jó témákat is letölteni. És jelenleg 60k körül lehet kapni, ami még mindig nagyon meggyőző a hasonló tudású társaihoz képest.

    Üdv, Tom

Új hozzászólás Aktív témák