Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    őstag

    válasz Feketelaszlo #1 üzenetére

    "Tehát az a feltételezés, hogy ha elköltöztetik a gyártást, akkor romlik a minősége? "
    Eddig mindig ez történt, úgyhogy igen.
    "Következik-e ebből, hogy ha a jelenlegi helyén folyik tovább a termelés, akkor semmiképp nem lesz rosszabb?"
    Nem. Jó sok példa volt már arra is. Elég csak a vaníliás karikát és a pilótakekszet nézni. Ehetetlenek. Főleg a pilótakeksz.
    Az elköltöztetés legtöbb esetben a "gazdaságosság" miatt van, amit meg szoktak fejelni az olcsóbb alapanyagokkal is. Hiába ugyan az az összetétel, ha az alapanyag vacak.

    (#2) daa-raa: Szerintem te is emlékszel még arra az időre, amikor nem lehetett más csokit kapni, csak magyart. Akkoriban a legjobb tejcsoki a szerencsi "Boci" volt. A Piros mogyorós pont abból a csokiból készült és megfejelték egy rakás mogyoróval is. Drága is volt, ritkán kaptunk. Amikor először ettem Milkát ('80-as évek legeleje) ízben nem éreztem különbséget, de a Milka krémesebb volt. A mogyorós változat viszont nem volt jó, mert kevés volt a mogyoró és az is ízetlen.

    Műszaki cuccokból is van ami nem azt a minőséget hozza, mint az "eredeti". Jó példa a Taiwanon gyártott Panasonic Walkman a '90-es évek közepén. 2 évet bírt. A következő Japán gyártású volt és a mai napig működik.

    (#4) erdey_a: Időnként szoktam. Pont a gyógynövényes, bocskorszíj (legalább 10 éve nem találtam abból sem használhatót) jellegű íze miatt szeretem.

    (#5) lezso6: "az ott élő emberek ízléséhez igazítják az ízvilágot."
    Ez a bekínálás, ahogy a kóla kapcsán is írod. A valóság az, hogy nem ugyan az az alapanyag. Persze ez nem feltétlenül jelent rosszabb minőséget, de az esetek többségében sajnos igen.

    (#7) total90: "A Negró nem magyar termék eredetileg"
    Ezzel nem tudok vitatkozni, mert semmi konkrét infóm nincs. Nagyapám mesélte, hogy aki kitalálta, az Unicumot akarta cukorka formában létrehozni. Valóban hasonlít, de simán lehet legenda.

    (#8) Csapoati: "Gép gyártja majd ott is egy meghatározott recept alapján."
    Nem ezzel van a baj, hanem az alapanyaggal. A Török fűszer és gyógynövények nagyon jók, úgyhogy ez alapján még akár jobb is lehetne, de tartok tőle, hogy az olcsóbb gyártás olcsóbb alapanyagot is takar, amit a fene tudja, hogy hogy hoznak majd a gyártáshoz.

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák