Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ez a Genius 6000-res sorozat hát hogy is mondjam...szerintem nem sikerült vmi jól!
    Állításom igazolása: Otthon 3600-som van, az albiba még tavaly szeptemberben vettem meg a 6000-ret, de el is adtam!

    X-Fi Xtremegamer-rel hajtottam meg, szóval a minőség "eleje" eléri az elfogadhatót egy alaplapihoz képest. :DDD És most jön a DE!

    A 3600-nak jóval teltebbek a hangjai (kivéve a mélyet, mert az lehetne benne erősebb) és színesebbek a közép és magas tartományok. Otthon még mindig kiráz a hideg, ha egy Madonna, vagy Scorpions Aquostica koncertet nézek...viszont ezt a 6000-snél nem éreztem.
    Én személy szerint örülök, h. sikerült eladnom még tavaly és nem maradt rám, mert egyáltalán nem voltam megelégedve vele.

    Minden beállítás elvész kikapcsoláskor, csak szólnak a hangfalak, de nem muzsikálnak.
    A 3600-s sem egy fullos darab, ezt hozzáteszem, de igazán akkor jöttem rá a dolgokra, mikor mind2 ott volt előttem és meghallgattam egy jó koncertet vagy filmet.

    Én arra biztatom a többieket, akik le szeretnék cserélni a 3600-5005-st, h. NE tegyék!
    Az lenne a legjobb, h. a 3600-s kapna egy 80-90W-os mélyet és kész!
    Az 5000-resekben az nem tetszik,h. mi a bánatnak kellett a surroundokba csipogót rakni?
    Annyira elrontja az összképet hangzásban, mint annak a rendje!
    Egy Logitech z5500 vagy Creative Gigaworks s750-et szivesen meghallgatnék, de ugye ezek erősebbek és nem sorolhatók ebbe a szegmensbe, amit a genius képvisel a 6000-ressel.
    Egy dicsérendő dolog van a genius mellett, nem ocsmány műanyag sz@rt használ, hanem legalább préselt "fát". :))

    Nem leírni akartam a cuccodat, félre ne értsd :R , ez szubjektív vélemény egy olyan embertől, akinek van/volt 3600-s és 6000-res.

    [ Szerkesztve ]

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    válasz Eagl3 #37 üzenetére

    Nem volt hibás darab és elég sokáig tesztelgettem a 6000-rest, de nekem kevés volt a középtartomány és a magas se volt olyan, mint a 3600-sé. Biztos túlságosan megszoktam 4 év alatt a 3600-at! :DD
    Igazából akkor lesz viszonyítási alap, ha vki rendelkezett vagy rendelkezik mind2-vel. :U
    A 6000-nek a mélye kifogástalan, tényleg szinte tökéletes és sok is!!! -igen, levettem 0-ról -2 vagy -4-re. 1etlen 1 számnál puffogott be 45-ös hangerőn, a Batman legújabb részében.
    Nekem DvD-knél minima 45-ös hangerő kellett, h. élvezhető legyen, de volt amikor 50-en ment. A 3600-nál bőven elég a feles hangerő, de ez nem ide tartozik.
    Gyönyörű kidolgozása volt, azt meg kell hagyni (ennyi pénzért). (Én 28-29 körül vettem anno)
    A kábelek kicserélése volt az első dolgom...

    Szóval sok sikert hozzá és használd egészséggel! :R

    [ Szerkesztve ]

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    válasz Eagl3 #40 üzenetére

    A monitorkábeleket cseréltem ki 0,75-re, mert a genius-é...hááát egy szóval silány minőségű volt. 80-90Ft/m, szóval annyira nem sok. A lényeg, h. a frontok ugyanolyan hosszú kábeleken legyenek (mind2), vmint a surroundok is. A Center az különálló dolog, de ne legyen hosszabb, mint a frontok-é.
    A kábelek milyensége ("vastagsága") befolyásolja az erősítőből küldött jel minőségét.

    Engem és a barátnőmet is (főleg őt :D ) rettenetesen zavarta a kék led stand by üzemmódban, így mindig le kellett takarni egy ruhadarabbal vagy kistörölközővel :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    Ha már ebben az árkategóriában vagyunk, akkor 5100 vs 6000?
    A 6000-nek azért minőségibb kidolgozottsága van, mint az 5100-nak...
    Ahogy nézem, az 5100 is 30-35K, akkor inkább 6000... :)

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    válasz MC Pite #50 üzenetére

    Az 5100-nál a sub esetében lehet én vagyok vak, de hol a reflexnyílás?

    A kinézetét tekintve teljesen megértelek ,h. a kék led vs vörös között a vörös sokkal "felnőttesebb" és komolyabb kinézetet ad a rendszernek.
    Emlékszem, még film nézés közben is le kellett takarni a mélyet, mert belevilágított a pofámba és zavaró volt nagyon... :((

    Igazából meghallgatnám ezt az 5100-at, érdemes lenne e az otthoni 3600-at leváltani vele, viszont 6000-ret tuti nem vennék még1x.

    Nekem a hangszórók minősége jobbnak látszik a 6000-nél, mint az 5100-nál. Ha jól látom, nem a"régi" hangszórókat kapta az 5100 a sateliteknél?

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    válasz D®. GeNy@ #51 üzenetére

    A mélyet nem tudom, mennyire jó ebben az 5100-ban, mert a 6000-nek állat volt, dinamika-erősség komolyan 5-ös! Ez az egy dolog, amit tuti nem felejtek el a 6000-nél!

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    válasz MC Pite #58 üzenetére

    Pont ablak van a moncsim mögött, és otthon is! :DD :DD

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    válasz Stefan88 #64 üzenetére

    Na pont ez az, akkor mégse vagyok olyan botfülű! :DD :DD
    Az otthoni 3600-nak dinamikusabbak voltak a hangjai, mint haverom 5005-ének.
    A 6000-nek viszont tényleg nagyon jó mélye volt, lealázza a 3600-at, csak szerintem a hangzás "összképe" jobb a 3600-nak, mint a 6000-nek. De ez szubjektív, bár mind2-t meghallgattam egymás mellett ugyanolyan hangkarival... :R

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

  • D®. GeNy@

    aktív tag

    Mikor megláttam, h. megérkezett kis hazánkba a 6000-res széria, szinte gondolkozás nélkül belevágtam és megvettem. Ugye otthon a máig szépen teljesítő 3600 után gondoltam óriási lesz az előrelépés egy X-Fi Xtremegamerrel megspékelve. Mikor megjött, a szokásos " öröm bódottá..." és 1-2 hét után kezdtem el a tesztelgetést, mire bejárattam a cuccot. Ami elsőre feltünt, az a mély lágysága, erőssége és tiszta puffogás, morajlás nélküli hangja. Nagyon megörültem ennek, mivel a 3600ból a mélyet hiányoltam egyedül egy 18nm-es szobában. Na igen, de itt kezdődtek számomra! a problémák: Rohadt jó mély, de vhogy a többi hangszín olyan "szürke" élettelen. Gondoltam, nem gond, leveszem a mélyet és akkor szuper lesz. Hát persze, az ötlet szép volt, de a valóság...hááááát....nem nyűgözött le. Tesóm még le is jött Debibe, kíváncsi volt, milyen az új jövevény. Ugye ő örökölte otthonra a 3600-at. Mikor először meghallgatta, a mély tetszett neki, de annyit mondott, vmi hiányzik ebből a hangzásból... :F A magas éles, ciripelő, de a közép vhogy eltörpül, elnyomja a hangképet a mély.
    Viszont még mindig Geniust vennék, ha lenne végre vmi jól összepakolt kis cucc, mint a konkurencia műanyag förmedvényeit! :K

    [ Szerkesztve ]

    Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

Új hozzászólás Aktív témák