Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • koby11h

    aktív tag

    válasz Lenry #8201 üzenetére

    Igen, szomorú, de tényleg ez van.
    Nekem is volt már olyan, hogy megkérdeztem az utcánkban lakó nőt, hogy ha megjön a pénz (segély+családi+fizu) akkor agyba-főbe vásárolnak, de miért? Mert utána meg két hét múlva becsönget, hogy két = 2 darab tojást tudok-e adni vacsorához, majd fizeti ha megjön a jövő havi pénz... 4 főre két tojást! Ez kb. 5 éve volt, akkor 45-50 forint volt a két tojás.
    Azt mondta azért, mert olyankor olyan jó érzés. Elhiszem, de utána meg szar, de ezt már nem feszegettem. Ja és nem romák, mielőtt valaki félre érti!

    Szerk: ja és hamarabb volt lapos tv-jük mint nekem, bár a legolcsóbb, de nagy és lapos...

    [ Szerkesztve ]

    "C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Lenry #8201 üzenetére

    Tipikus, ma is jött velem szembe két "szittya magyar" és látszott rajtuk, hogy valami putriszökevények, de a szájukban ott volt egy kb. 1000-1500Ft-os hamburger. Ebből a pénzből saját készítéssel több ennivalót is ki lehet hozni, de ez van, és persze a szokásos:
    - energiaital
    - cigi
    - kóla

  • KROK640

    veterán

    válasz Lenry #8201 üzenetére

    Itt detto ugyanaz van.
    Pontosabban két réteg van és ez az egyik.
    Van egy srác, mikor megkapja a fizetését akkor 1 hétig mindennap a helyi kajáldában eszi a nagy tálakat, meg menüket, utána meg 3 hétig kenyérre is alig futja neki.

    A másik amit még látok, az, hogy marék számra veszik a kaparóst. Aztán ha valameyiken véletlenül nyer vagy 1000ft-ot, akkor rögtön még hármat kér, mert nyerésben van... nem fogja fel h ez nem így működik.

    Amúgy ezek az emberek valüszínűleg utálják a munkájukat (még ha nem is mutatják/mondják) és amikor fizetést kapnak, akkor kell azonnal valami "jutalom", hogy ki tudják bírni, meg maradjon a kitartásuk és a motivációjuk arra h másnap is bemenjenek dolgozni.

    Életemben egyszer csináltam ilyet, hogy megvettem mindkettőt mert tetszik. Ez cipő volt, és abban az időszakban tettem amikor havonta 180-200ezer ft-ot tudtam félrerakni. Mentségemre legyen mondva, hogy 47-es lábam van, és igen nehéz cipőt vásárolnom emiatt (a legtöbb helyen 44-45 körül végetérnek a méretek) szóval örültem, hogy végre van kettő.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák